Udostępnianie wielu plików lub folderów w trybie offline na Dysku Google


32

Czy istnieje sposób na udostępnienie wielu plików lub całego folderu jednocześnie na Dysku Google w trybie offline? W przypadku folderu offline byłoby dobrze, gdyby istniał jakiś sposób, kiedy dokument jest zsynchronizowany z nim, a następnie dokument zostałby pobrany automatycznie, czy to możliwe?

Obecnie muszę wybrać każdy plik osobno i udostępnić go offline, co jest uciążliwe.

Jeśli nie ma możliwości zrobienia powyższego w oficjalnej aplikacji Dysku Google, czy istnieją inni klienci dostępni na Androida, którzy by na to zezwolili?

Odpowiedzi:


9

Wybierz wszystkie pliki (automatycznie przy użyciu opcji menu), a następnie przesuń przełącznik „udostępnij offline”. Zachowa cały wybór na urządzeniu.

Możesz wybrać folder, ale Google odmówi „udostępnienia offline”. Zamiast tego przejdź do folderu i wybierz dowolną liczbę plików do synchronizacji, a folder nadrzędny zostanie oczywiście również utworzony.

Wreszcie istnieje opcja automatycznego przełączania ostatnich plików w tryb offline, ale nie wiem, czy pliki te zostaną następnie na stałe udostępnione, czy tylko na kilka tygodni.


1
to działa, ale nie możesz mieć wybranych folderów. W przeciwnym razie nie będzie ikony pinezki.
Vitas


3
Finally there is an option to automatically make recent files offlinegdzie mogę znaleźć tę opcję?
orschiro,

@orschiro Idź do Dysku Google, kliknij Ustawienia> Ogólne> Offline
Elijah Murray

6

Właśnie miałem ten sam problem. Zgodnie z tym żądaniem funkcji ta funkcja nie jest faktycznie zaimplementowana w bieżącej wersji aplikacji Google Drive na Androida.

Najwyraźniej FolderSync pozwala na to (działa również darmowa wersja). Musisz dodać Dysk Google jako konto synchronizacji, a następnie utworzyć nowy „Folderpair”, który pozwoli Ci sparować folder lokalny z folderem zdalnym z Dysku Google. Każda Folderpair jest pełna opcji, w jaki sposób i kiedy synchronizować między dwoma folderami (w tym w jakim kierunku powinno to nastąpić itp.). Interfejs użytkownika nie jest super elegancki, ale spełnia swoje zadanie.


2

Jak słusznie powiedział UncleZeiv, aplikacja Dysk Google nie obsługuje wyboru wielu plików do udostępniania lub do innych celów, ale istnieje proste obejście. Otwórz drive.google.com w przeglądarce, a jeśli pojawi się monit, otwórz go w przeglądarce, a NIE w aplikacji Dysk. Jeśli otworzy się w aplikacji dysku, musisz wyczyścić to ustawienie domyślne w Ustawieniach (Ustawienia Androida, a nie ustawienia przeglądarki lub napędu) -> Aplikacje lub coś podobnego i wyczyść ustawienia domyślne dysku. Na drive.google.com możesz wybrać wiele plików.


To wydaje się już nieważne.
Vitas

0

W bieżącej wersji aplikacji Dysk Google (luty 2019 r.), Jeśli wybierzesz kilka lub wszystkie pliki w folderze, u dołu pojawi się pasek; menu na tym pasku (w prawym dolnym rogu ekranu) zawiera opcję „Dostępne offline” i dotyczy wszystkich wybranych plików. Myślę, że działa nawet w przypadku plików wybranych z wielu folderów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.