Jak mogę usunąć niechciane ikony aplikacji z ekranu?


10

Jestem nowy w korzystaniu z Androida. Aplikacje, których nigdy nie odwiedziłem ani nie zainstalowałem, pojawiają się na moim ekranie (automaty, Candy Crush, Expedia, Droid Games). Jeśli ich dotknę, przejdę na ich stronę. Chciałbym je usunąć, ale nie wiem, jak to zrobić? Jakieś pomysły?


3
Ekran główny czy szuflada aplikacji? Tak czy inaczej, pierwszym krokiem byłoby długie naciśnięcie.
jlordo

2
Jeśli ikony pojawią się bez odpowiedniego wyjaśnienia, istnieje szansa, że ​​tworzy je inna zainstalowana aplikacja. Są to złośliwe aplikacje i nie zostaną wykryte przez programy antywirusowe. Lepiej sprawdzić swoje aplikacje za darmo i zabawy te typu
Sid

Jakie urządzenie i wersja systemu operacyjnego? Metody mogą być nieco inne dla każdego.
ale

Czy te aplikacje, które zostały fabrycznie zainstalowane w telefonie?
ale

Odpowiedzi:


6

Wygląda na to, że wpadłeś w pułapkę spamu. Niektóre aplikacje umieszczają reklamy w ten sposób - chociaż nowe reguły sklepu internetowego nie pozwalają już na to. Inni robią to samo w obszarze powiadomień. Airpush jest najbardziej znanym złym źródłem takich.

Sugeruję przeskanowanie urządzenia w poszukiwaniu takich aplikacji. Spróbuj np. Z Detektorem reklam TrustGo . Cytując z opisu aplikacji:

Sieci reklamowe często zbierają informacje o tym, jak korzystasz z urządzenia. Twoje informacje są następnie wykorzystywane do ukierunkowanych kampanii marketingowych.

Niektóre typowe i agresywne metody obejmują:

 • Przesyłanie reklam do paska powiadomień Androida
 • Tworzenie nieautoryzowanych skrótów na ekranie głównym
 • Modyfikacja domyślnych ustawień przeglądarki, strony głównej i zakładek
 • Subskrybowanie wiadomości e-mail i SMS-ów po kliknięciu reklamy
 • Wykonywanie połączeń telefonicznych i pobieranie złośliwych plików po kliknięciu reklamy

Co najmniej jedna linia brzmi znajomo? (uwaga: emfazacja jest moja).

EDYCJA: Po zidentyfikowaniu złośliwej aplikacji upewnij się, że ...

 1. zgłoś to do Google (zgodnie z aktualnymi zasadami sklepu internetowego, tego rodzaju reklama jest niedozwolona)
 2. komentuj aplikację, aby ostrzec innych użytkowników
 3. odinstaluj aplikację i pomiń ją
 4. zastanów się, czy w przyszłości chcesz korzystać z aplikacji takich deweloperów, którzy nie szanują Twojej prywatności,
  nic złego w przypadku aplikacji finansowanych z reklam - ale a) powinno być jasne, skąd pochodzą te reklamy, i b) powinny być powiązane do samej aplikacji, tj. wyświetlanej w tej aplikacji, gdy jest używana - i nie na zewnątrz w różnych miejscach, niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji, czy nie

+1 Nie powiedziałem, jak się tam dostali. Zakładam, że samo usunięcie aplikacji nie powstrzyma złośliwego od ponownej instalacji, powinienem to dodać.
Peanut

Dobrze. To byłoby po prostu radzenie sobie z objawami zamiast leczenia przyczyny - dlatego wskazałem na te detektory. Po zidentyfikowaniu złej aplikacji zgłoś ją najpierw Google, napisz komentarz do tej aplikacji, aby ostrzec innych użytkowników, a dopiero potem odinstaluj (w przeciwnym razie nie możesz zgłosić / skomentować).
Izzy

5

Jeśli są na ekranie głównym, naciśnij je i przeciągnij do kosza na ekranie. W zależności od posiadanego telefonu i wersji Androida, kosz na śmieci może znajdować się w innym miejscu. Na obrazku poniżej kosz na śmieci znajduje się na dole ekranu, ale myślę, że w Ice Cream Sandwich i Jelly Bean jest na górze.

Usuwanie ikony z ekranu głównego

Jeśli chcesz usunąć aplikację z telefonu (i tak z ekranu menu), przejdź do Settings -> Appsi znajdź aplikację, której chcesz się pozbyć, kliknij ją i powinna być Uninstalldostępna opcja, kliknij tę opcję, a aplikacja i ikona będą zostać usunięty z menu.

odinstalowanie aplikacji w celu usunięcia ikony z menu

Ponieważ te ikony / aplikacje pojawiają się bez instalowania czegokolwiek, zakładam, że są instalowane przez złośliwą aplikację, więc chociaż mogą usunąć ikony, które złośliwa aplikacja może po prostu ponownie zainstalować, powinieneś zająć się źródłem problemu, zobacz odpowiedź Izzysa za sugestię, jak to zrobić.


1
W moim nowym Moto X z Lollipop kosz na śmieci jest białym X Removeblatem.
Bob Stein

-2

Powinieneś pobrać AVG i wyszukać aplikację, która umieszcza aplikacje na ekranie, a to pomoże ci nie pobierać przyszłych programów, więc AVG ma również stronę internetową, która pozwoli ci śledzić twój telefon w przypadku utraty wszystkich. za darmo.


1
Co antywirus AVG ma wspólnego z pytaniem PO? Nie tylko to, tak zwane skanery antywirusowe są również oszustwem! :)
t0mm13b

+1 do @ t0mm13b - patrz np. Ten artykuł slashdot .
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.