Udostępnianie plików między użytkownikami w 4.2.1


11

Mam Google Nexus 7, nierootowany, bieżący 4.2.1. Skonfigurowałem go dla dwóch użytkowników i wydaje się, że nam się to podoba.

Ostatnio napotkałem problem z udostępnianiem plików. Na koncie użytkownika User1 skopiowałem kilka plików PDF do \sdcard\PDFsfolderu i mogłem z niego dobrze korzystać.

Kiedy przełączyłem się na konto User2, w ogóle nie widziałem folderu \sdcard\PDFs. Co zaskakujące, nie widziałem tego, nawet przez komputer, gdy Nexus 7 jest podłączony jako przenośny odtwarzacz multimedialny.

Myślę, że można to osiągnąć przez zapewnienie wystarczającego dostępu poprzez eskalację do roota, który wymaga zrootowanego urządzenia - ale nie jestem pewien.

Moje pytania:

  1. Czy mogę w jakiś sposób udostępniać pliki użytkownikom tego samego tabletu bez korzystania z Internetu (np. Za pomocą poczty e-mail, skrzynki odbiorczej itp.) Lub przenoszenia do repozytorium, takiego jak komputer itp.?
  2. Jeśli rootuję, czy mogę zmienić uprawnienia do takich folderów utworzonych przez użytkownika i uzyskiwać dostęp do plików z konta innego użytkownika lub podwyższać uprawnienia jako root?

Aktualizacja: Znaleziono link, który zadaje to samo pytanie - ale udzielona odpowiedź nie dotyczy plików, a raczej działa w przypadku aplikacji, nie jest przydatna.

Odpowiedzi:


1

/ data / media zawiera wiele folderów, w tym starsze i obb, z których żaden nie wydaje się być współdzielony między użytkownikami, przynajmniej nie na moim Nexusie 10. Zawiera również folder 0, który jest emulowaną kartą SD pierwszego użytkownika, a następnie 10, 11 i 12 dla kart SD pierwszych trzech innych użytkowników urządzenia.

Wiem, że powiedziałeś, że twoje urządzenie nie jest zrootowane i wydaje się, że możesz używać obb (czego nie mogę), ale jeśli zrootujesz, będziesz mógł uzyskać dostęp do dowolnego obrazu karty SD w ten sposób.

Mam nadzieję, że to w jakiś sposób pomaga.


Zrootowałem Nexusa 7 i zgodziłbym się z Mikiem i powiedziałbym, że to lepszy sposób udostępniania plików, ponieważ nie wymaga kopiowania plików do Android/Obbfolderu. Plusy: Nie trzeba kopiować plików i mogą bezpośrednio korzystać z pliku z folderu innego użytkownika. Minusy: Musi być zrootowany, aby pisać.
Narayanan,

9

Po wielu próbach i błędach odkryłem, że Android/obbfolder jest automatycznie udostępniany użytkownikom.

Nie jest idealny, ale jest lepszy niż opcja przechowywania w chmurze dla dużych plików.


1
W rzeczy samej. +30 :)
Narayanan

Ze względu na lepszą odpowiedź od @Mike chciałbym, aby jego odpowiedź była moją zaakceptowaną odpowiedzią.
Narayanan,

1

Jest to inne konto użytkownika, dlatego nie widać plików, a pliki użytkownika są przechowywane na partycji systemowej

Gdy konta użytkowników zostały skonfigurowane, zakłada się, że pierwsze konto, które „aktywuje” urządzenie, jest kontem głównym, wszystkie pozostałe utworzone z tego konta są kontami użytkowników, podobnie jak konta użytkowników na komputerze, będziesz mieć swoje C:\Users\youusername\Downloadsktóre nie są widoczne dla innych użytkowników logujących się na maszynie

Jeśli chcesz dzielić się rzeczami, prawdopodobnie korzystaj z systemu pamięci w chmurze, takiego jak Dysk Google lub Dropbox, ale to trochę uciążliwe z powodu udostępniania pojedynczych dokumentów, więc może skonfiguruj folder współdzielony, będziesz mógł dodać skrót do tego dostępu może oni?


Dzięki, rozmawiając z perspektywy systemu Windows 7+, jeśli mam uprawnienia administratora, powinienem widzieć folder. Analogicznie, czy uzyskanie dostępu do roota w 4.2.x będzie działać? Ponadto tworzę tylko folder w pamięci, który nie jest analogiczny do folderu C: \ Users, a raczej jak tworzenie na innym dysku!
Narayanan,

Jest to coś, z czym tak naprawdę nie bawiłem się zbytnio, ale na pewno, jeśli główny użytkownik ma root, to po prostu zakładam, że drugi użytkownik może mieć przyznane uprawnienia root, ale nadal nie jestem pewien, czy zobaczę sdcardzawartość. Najlepiej jest skonfigurować folder współdzielony na Dropbox / Google Drive itp. I ustawić skrót do tego folderu w programie uruchamiającym
spences10

Części publiczne są dostępne dla wszystkich użytkowników C:\Users\Public\Documents, więc jest to złe wyjaśnienie. Również większość FS jest dostępna dla wszystkich użytkowników systemu Windows.
David Balažic

1

Ok


1. Pobierz PAW SERVER i uruchom go na pierwszym użytkowniku.
2. Uruchom
3. Przejdź do 2. użytkownika
4. przejdź do localhost: 8080
5. Zaloguj się z administratorem użytkownika za pomocą hasła paw
6. przejdź do Media> Menedżer plików
Gotowe!
Lub koduj własny skrypt PHP.


0

prawdopodobnie jest zamontowany tylko dla jednego użytkownika i odmontowany po przełączeniu na innego użytkownika, co wyjaśnia, dlaczego znajduje się w tym samym miejscu (katalog / sdcard), ale u różnych użytkowników zawartość się zmienia


-1

To nie ma nic wspólnego z uprawnieniami. Aby to zweryfikować, przejdź na konto 1 i sprawdź, czy folder jest widoczny. Myślę, że sam przypadkowo usunąłeś folder.


1
Żaden koleś. Jestem pewien, że nie usunąłem go, ponieważ nadal widzę folder, gdy przełączam się z powrotem na konto, na którym go utworzyłem.
Narayanan

Jakiego menedżera plików używasz? Czy próbowałeś używać menedżera plików Astro?
ozmank

Eksplorator plików ES. Nie próbowałem innych takich aplikacji w Nexusie, ale wypróbowałem wiele na moim telefonie.
Narayanan

-2

Uruchom serwer Paw na użytkowniku 1 Użyj wbudowanego menedżera plików


3
Musisz dodać więcej informacji o tym, co robić
Peanut
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.