Jak sprawić, aby dwa urządzenia z Androidem jednocześnie wyświetlały ten sam film?


13

Chciałbym przymocować dwa tablety z Androidem z tyłu zagłówków, aby moje dwoje dzieci mogło oglądać filmy podczas długich podróży.

Chcę, aby oglądali dokładnie ten sam film w tym samym czasie i chcę, aby były jak najbardziej zsynchronizowane, ponieważ dźwięk będzie odtwarzany przez głośniki samochodu.

Jestem otwarty na każde rozwiązanie: niezależnie od tego, czy ma on oddzielną maszynę jako serwer przesyłania strumieniowego z systemem Windows, Linux lub innym tabletem z Androidem. Innym rozwiązaniem może być to, że oba urządzenia mają na sobie pliki, ale dane sterujące są przesyłane z jednego urządzenia do drugiego - w stylu master / slave. W naprawdę idealnym świecie można nim sterować za pomocą urządzenia siedzącego z przodu, ale miło jest to mieć.

Moje pytanie brzmi - czy są jakieś aplikacje, które pozwalają na którykolwiek z tych scenariuszy? Sam szukałem około trzech godzin i nic nie znalazłem.

Uwaga: Jednoczesne naciśnięcie przycisku odtwarzania na obu urządzeniach nie jest realną opcją i nie zachęca dzieci do noszenia słuchawek.


1
Wygląda na to, że o wiele łatwiej byłoby po prostu użyć jednego tabletu i zawiesić go między dwoma zagłówkami?
GAThrawn

Rozważyłem to, ale byłoby to a) trudne - jak fizycznie zawiesić tablet między dwoma siedzeniami ?, b) niebezpieczne - zawieszona tabletka może być śmiertelna w przypadku kolizji.
GarethD,

A) Mój brat zrobił to w swoim samochodzie za pomocą Nexusa 7, kup etui ochronne, które utrzymujesz podczas korzystania z urządzenia, przyszyj dwie pętle do dwóch górnych rogów, załóż je wokół filarów zagłówka, gotowe. Większość rzeczy w samochodzie, w tym oparcia siedzeń, może być śmiertelna w przypadku kolizji, ale masz prawo dokonać własnego wyboru w miejscu, w którym ryzykujesz, tak uczciwie.
GAThrawn

Co z Androidem jako urządzeniem do strumieniowego przesyłania wideo, a następnie ekranami / monitorami LCD dla zagłówków? Wydaje się to łatwiejszym rozwiązaniem.
HasH_BrowN

Obecnie testuję Syncplay dla VLC. wygląda na to, że zadziałałoby. jeśli tak, opublikuję krok po kroku. addons.videolan.org/content/show.php/…
tony gil

Odpowiedzi:


2

VLC działa dla mnie idealnie :) https://play.google.com/store/apps/details?id=net.codejugglers.android.vlchd&hl=pl

Próbowałeś tego linku? Korzysta z Moboplayer i Eksploratora plików ES. http://apcmag.com/how-to-stream-video-to-an-android-device.htm

Davy


Czy ktoś miał tę pracę? Czy to działa rozwiązanie?
HasH_BrowN

3
czy mógłbyś wyjaśnić, w jaki sposób używać pilota VLCHD do synchronizacji filmów? jest to raczej komentarz niż właściwa odpowiedź.
Tony Gil

2

GarethD Wiem, że twoje oryginalne pytanie zostało wysłane ponad pięć lat temu, ale szukałem tego samego rozwiązania i do tej pory znalazłem tylko jedno, które działa dla mnie.
Musisz pobrać dwie aplikacje.
Nie wymaga ROOT!
Instalacja na urządzeniu nadrzędnym: Mirror
Instalacja na urządzeniu podrzędnym: Odbiornik AllCast
To prawie wszystko. Uruchom AllCast Receiver na slave, następnie uruchom Mirror na master, wybierz urządzenie odbierające z listy i powinieneś zobaczyć ekran master na urządzeniu slave. Wyjdź z aplikacji na urządzeniu głównym, wybierz odtwarzacz wideo, rozpocznij odtwarzanie, usiądź i zrelaksuj się;)
Mam urządzenie główne podłączone do samochodowego zestawu stereo, aby dźwięk odtwarzany był przez głośniki samochodu.
:UWAGA:
1. Aby to zadziałało, oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci.
2. Aplikacja lustrzana w bezpłatnej edycji rzuca znak wodny. Jeśli oglądasz filmy z czarnymi paskami na górze i na dole, nie jest to zbyt natrętne. Utrudni to wyświetlanie filmów na pełnym ekranie. Lub możesz po prostu uaktualnić do pełnej wersji.


1

Opracowanie tego zajęło mi wieki, ale aby zsynchronizować jeden film na dwóch tabletach, pobierz aplikację o nazwie gplayer. Po tym:

  1. przytrzymaj wideo, które chcesz odtworzyć i kliknij „dodaj do listy udostępniania”
  2. przejdź, aby udostępnić i wybierz drugie urządzenie, zrób to również na drugim urządzeniu, ale oczywiście wybierz drugie urządzenie
  3. na drugim urządzeniu kliknij udostępnione wideo i pozwól je pobrać.
  4. przejdź do ustawienia z menu rozwijanego po prawej przewiń w dół do „ustawień udostępniania multimediów grupowych” i ukryj pole „włącz usługę udostępniania multimediów grupowych” zrób to na obu urządzeniach
  5. upewnij się, że oba ekrany są włączone i znajdują się w sekcji udostępniania i są otwarte na każdym urządzeniu, a powinno być odtwarzane synchronicznie na obu ekranach

Colin, czy możesz edytować swój post i dołączyć link do aplikacji gplayer? Masz na myśli GPlayera ?
Izzy


-1

Możesz użyć małpy upnp dla Androida. może przesyłać strumieniowo do wielu urządzeń


3
To może być opcja, jeśli można znaleźć sugerowaną aplikację. Czy możesz edytować swoją odpowiedź i zamieścić link do niej? Dzięki! :)
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.