Czy system Android obsługuje protokół IPv6?


28

Zastanawiam się, czy Android obsługuje IPv6? Słyszałem, że firma telefoniczna, z której korzystam, obsługuje IPv6 i mam adres IPv6, jeśli odwiedzę stronę http://ipv6.whatismyipv6.net.ipv4.sixxs.org/ .

Ale nie mogę odwiedzać witryn tylko dla IPv6, takich jak http://ipv6.google.com , dlaczego tak jest? Czy system Android obsługuje protokół IPv6?


Aby uzyskać mnóstwo narzędzi IPv6 (i IPv4) na Androida, sprawdź moją wysoko ocenianą aplikację. Jego był najwyższy aplikacja dla IPv6 od 2011. play.google.com/store/apps/details?id=com.tsts.ipv6&hl=en

Odpowiedzi:


17

Począwszy od Androida 6.0 wydaje się, że większość protokołu IPv6 jest obsługiwana z brakującymi znaczącymi częściami, takimi jak DHCPv6. Sprawdź ten wątek Google, aby uzyskać więcej informacji, w szczególności problemy wymienione w tym poście .


2
W przypadku Androida 7.0 problem jest nadal taki sam.
Gaurav Kansal

7

Aktualizacja tego pytania, aby powiedzieć, że od Androida 4.0 IPv6 jest dość dobrze obsługiwany. Nadal nie ma żadnych wizualnych wskaźników, że działa / działa, ale urządzenia pobierają adresy IPv6 i próbują ich domyślnie używać.


3
„dość dobrze wspierane” jest całkiem nie w porządku. Obsługuje uzyskiwanie adresów i tras, ale nie obsługuje pozyskiwania DNS (za pośrednictwem RA lub DHCP), więc nie nadaje się dla przeciętnego użytkownika.
WhyNotHugo-1

Android 5.1.1 obsługuje IPv6. Tutaj masz zrzut ekranu komendy „netstat” konsoli ( https://twitter.com/juan_domenech/status/732535218662412288 ). Możesz również sprawdzić, wpisując „co to jest mój ip” w Google i obserwując, czy masz IPv4 czy IPv6 wraca (oczywiście tylko w sieciach IPv6 WiFi). Okazuje się, że mimo wszystko DHCPv6 nie jest konieczny (może tu obowiązywać SLAAC).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.