Czy istnieje polecenie lub aplikacja podobne do ipconfig?


24

Chciałbym zobaczyć moje adresy sieciowe na moim telefonie. W systemie Windows mogę używać ipconfigdo tego i ifconfigw systemie Linux. Ale jak mogę zobaczyć te informacje na moim urządzeniu z Androidem? Czy istnieje do tego aplikacja lub polecenie?

Mówiąc dokładniej, chciałbym zobaczyć, jaki adres IPv4 otrzymam i jaki adres IPv6 otrzymam lub jeśli go nie dostanę.


Nie dostaniesz adresu IPv6, Android go nie obsługuje: android.stackexchange.com/questions/3718/…
Matthew Read

@Matthew: Właściwie dostaję adres IPv6, ale musi to być jakiś rodzaj IPv4toIPv6 lub jakiś lokalny adres, ponieważ nie jest to to samo, co podczas odwiedzania strony internetowej. I nie mogę odwiedzić witryny ipv6.google.com
Jonas

Ach, mój zły. To musi być „częściowe wsparcie” wspomniane na forum Google.
Mateusz

@Matthew: Może być coś z moim operatorem sieci. Dostaję też od nich lokalny adres IPv4, to nie to samo, co widzę, gdy odwiedzam What is my IPusługę. Oto ciekawy post na blogu T-Mobile: Clever or Insane? ale nie mam T-Mobile jako operatora sieci.
Jonas

Odpowiedzi:


5

Wypróbuj darmowy OS Monitor firmy eolwral. Możesz zobaczyć każdy fizyczny lub logiczny interfejs sieciowy z powiązanymi adresami IPv4 / 6 i mac, a także całkowitą Rx i Tx. Ma również otwarte połączenia i więcej, całkiem niesamowitą aplikację za darmo, jeśli mnie o to poprosisz.


29

Android jest wyposażony w ifconfig, zainstaluj emulator terminala i wpisz „ifconfig eth0” lub użyj „netcfg”, aby wyświetlić listę wszystkich dostępnych urządzeń. Potrzebujesz roota, aby użyć ifconfig.


3
Próbowałem z, Android Terminal Emulatorale nic się nie dzieje, jeśli wykonam, ifconfiga jeśli uruchomię ifconfig eth0, dostanę eth0: No such device. Testowałem netcfgteraz i drukuje listę z IPv4, ale nie ma informacji o IPv6. W każdym razie dzięki.
Jonas

Domyślny interfejs 3G wydaje się mieć nazwę rmnet0zamiast eth0na moim Androidzie, więc ifconfig rmnet0działa lepiej.
Jonas

2
możesz użyć „ifconfig wlan0” w swoim terminalu, jeśli masz połączenie z Wi

Użyj, netcfgaby uzyskać listę dostępnych urządzeń. Znajdź krótką nazwę najbardziej prawdopodobnego urządzenia (obok niego powinien znajdować się adres IP urządzenia). Następnie użyj ifconfig <shortname>. Na przykład, jeśli netcfgpokazuje, że wlan0ma rzeczywisty adres IP urządzenia (nie jest to fałszywy adres IP 0.0.0.0), należy wykonać, ifconfig wlan0aby uzyskać więcej szczegółów.
ADTC

@Ziana Mitchell: Dziękuję za proponowaną edycję, jednak odrzuciłem twoją proponowaną edycję. Twoja edycja jest dobrą informacją, jednak powinieneś umieścić ją we własnej odpowiedzi zamiast edytować tę.
Lie Ryan,


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.