Zezwalaj tylko określonym aplikacjom na korzystanie z danych komórkowych, tylko w 3G


10

Korzystam z Taskera, aby synchronizować co 30 minut w sieci 3G. Mam ograniczony pakiet danych, a jedyne aplikacje, z których stale korzystam, to przeglądarka, aplikacja Twitter (Echofon) i Whatsapp. Czy istnieje sposób, aby zezwolić tylko tym aplikacjom na dane komórkowe i zezwolić na dostęp do wszystkich w sieci Wi-Fi, za pomocą Taskera lub w inny sposób?

Widziałem tutaj podobne pytania, ale są one w większości nieaktualne (przed ICS) i / lub dotyczą ograniczenia dostępu za pomocą DroidWall, który nie rozróżnia Wi-Fi i 3G.


1
Od kiedy Droidwall nie rozróżnia Wi-Fi od 3G? Posiada pola wyboru dla obu. Ponieważ Droidwall nie jest już kontynuowany, możesz również chcieć sprawdzić jego kontynuację AFWall + (Android Firewall) (tutaj zrzuty ekranu wyraźnie pokazują różnicę).
Izzy

@Izyzy Nawiasem mówiąc, droidwall został sprzedany firmie Avast ....: \ AFWall + ma pewne problemy z ząbkowaniem ...
t0mm13b

Nigdy o tym nie słyszałem! To pozostawiłoby LBE jako opcję (ostrożnie na JellyBean - nie instaluj aplikacji z playstore na JB, bo wpadniesz w pętlę rozruchową; zamiast tego sprawdź XDA. Pre-JB jest w porządku z Playstore)? Działa w tym kontekście (ograniczenie aplikacji do Wi-Fi).
Izzy

@Izyzy: moja wiedza na temat Droidwall została oparta na starym poście tutaj na Android.SE, dziękuję za poprawienie mnie. Mam 4.2, a nawet AFWall + wydaje się mieć problemy zgodnie z komentarzami na stronie Sklepu Play.
Sumesh

Jak pisałem, nie korzystałem jeszcze z żadnego z nich - więc nie mogę powiedzieć o problemach z pierwszej ręki. Korzystam z LBE z playstore, który również oferuje tę funkcję i działa dobrze.
Izzy

Odpowiedzi:


6

Nie znam sposobu, aby ograniczyć aplikację do sieci 3G (w przeciwieństwie do 2G / 4G), ale istnieje kilka rozwiązań ograniczających aplikacje do sieci Wi-Fi lub mobilnych (lub zachowaj / zezwól na połączenie z / do obu). Przykłady obejmują DroidWall - Android Firewall 1 (o którym już wspomniałeś, ale który został wycofany), jego następca AFWall + 2 , jego widelec Android Firewall 3 (odszedł) , a także - wreszcie - LBE Privacy Guard 4 (nie jest już aktualizowany ; przejdź tutaj, aby zobaczyć angielską wersję „starszego brata”). Jak pokazują poniższe zrzuty ekranu, wszystkie cztery obsługują osobne ustawienia dla aplikacji odpowiednio dla Wi-Fi i danych mobilnych.

DroidWall AFWall +

Zapora systemu Android LBE

Jak stwierdzono w komentarzach, niektóre z nich mogą mieć problemy (np. Nie instaluj LBE z playstore, jeśli twoje urządzenie działa z Androidem 4.1 lub nowszym, ponieważ pozostawi to pętlę rozruchową - zamiast tego sprawdź ten wątek XDA ). Mam nadzieję, że jeden z nich powinien dla ciebie zrobić.


Potwierdzony. Moje wewnętrzne dane (z moich list aplikacji w IzzyOnDroid ) widziałem je ostatnio 28.08.2014, więc przynajmniej zniknęły od października. Przykro mi, nic nie mogę na to poradzić: nie ma go na F-Droid ani w repozytorium „Aplikacje” w Aptoide. Dzięki za wskazanie!
Izzy

Hmm, wygląda na to, że LBE też może zniknąć.
Seth

@Seth Nie bardzo. Niestety międzynarodowa wersja „Lite” to (nie używaj w JB +, bo będziesz mieć pętlę rozruchową). Nadęty chiński mega-pakiet jest nadal dostępny, umiędzynarodowiony przez naszych przyjaciół z XDA. Zobacz tutaj angielski.
Izzy

Świetną alternatywą dla firewalla dla nie- zrootowanych jest github.com/M66B/NetGuard , jest open source i jest dobrze utrzymany i istnieje już od jakiegoś czasu, używam go również, jak można go znaleźć na Play.google na Android Playstore . com / store / apps / details? id = eu.faircode.netguard
maroof shittu

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.