Czasami mój telefon po prostu uruchamia się ponownie


11

Od czasu do czasu (może dwa razy w miesiącu) mój Milestone po prostu restartuje się (staje się czarny, a następnie do ekranu startowego Androida (ale nie do samego ekranu Motoroli)). Zakładam, że takie zachowanie może być przyczyną źle napisanej aplikacji. Odinstalowałem kilka, ale bezskutecznie. Czy jest jakiś dziennik, który mógłbym wyciągnąć, który rzuciłby nieco światła na ten, a nawet plik zrzutu?
Czy ten problem z ponownym uruchomieniem może być spowodowany czymś innym?

Obecnie korzystam z systemu Android 2.1 (nie mam jeszcze dostępnej aktualizacji OTA) na Milestone i mam ten problem, odkąd kupiłem go w grudniu (kiedy to był 2.0).


1
Widziałem to raz lub dwa na moim Nexusie One. Zakładałem, że to złe połączenie ze stykami baterii lub coś w tym stylu.
Josh

Czy kiedy tak się dzieje, korzystasz z jakichkolwiek aplikacji? Znalazłem to na temat paniki jądra (która powoduje restart) na Androidzie 2.1 na Milestone podczas korzystania z aplikacji openGL: code.google.com/p/android/issues/detail?id=7944

Miałem tak się stało, i to zwykle związane z ja próbuje zrobić application / aktualizacji synchronizacji, a mój internet / mobile połączenie nie powiedzie się, powodując całą rzecz do Spazz out
glasnt

3
Dzieje się tak na moim Incredible raz lub dwa razy w miesiącu. Zacząłem nazywać to moim BSOD dla Androida. Zdarza się to zawsze, gdy tam siedział, nigdy, gdy aktywnie korzystałem z aplikacji. Zakładam, że jego proces w tle kończy się niepowodzeniem podczas próby uruchomienia aktualizacji.
BBlake,

to samo tutaj ... Nie znalazłem żadnego konkretnego wzorca ... Mam "Menedżera zadań" na "auto-kill" do obsługi stanu wysokiej pamięci, ale od czasu do czasu się restartuje.
jldupont

Odpowiedzi:


3

Odinstalowałem TaskKiller, gdy przeczytałem, że tego rodzaju aplikacje mogą powodować problemy ze stabilnością w Androidzie 2.1 i 2.2. Na razie w porządku...


2
Zbyt szybko się podekscytowałem. Niedawno miałem kilka restartów. Zakładam, że musi to wynikać z procesu innej firmy. Realistycznie jednak nie chcę usuwać wszystkich aplikacji z telefonu, aby znaleźć przyczynę, ponieważ 1) zajmie to wieki i 2)
Pobrałem

0

Wiem, że jest za późno, aby odpowiedzieć na pytanie. W każdym razie ponowne uruchomienie zwykle występuje, gdy

  1. W telefonie brakuje zasobów, (pamięć)

  2. Złe styki baterii z powodu częstych wyciągnięć.

  3. Wadliwe aplikacje prowadzące do awarii i ekranów śmierci.

Mówię to, ponieważ Android również jest systemem operacyjnym i są to podstawowe cechy systemu operacyjnego. Jeśli więc Twój Milestone jest zrootowany, użyj XDA Assistant z Market i zrób kilka drobnych poprawek w telefonie

  1. Zobacz listę startową i usuń niechciane usługi podczas uruchamiania.
  2. Pobierz także InfoLLc CacheCleaner, aby czyścić pamięć podręczną w regularnych odstępach czasu.
  3. Zainstaluj AdBlockers, aby blokować niechciane reklamy, czasem prowadzące do awarii.
  4. Usuń wszystkie nieużywane aplikacje.
  5. Zamiast automatycznego czyszczenia wykonaj ręczne czyszczenie pamięci {RAM} przy użyciu narzędzi do blokowania zadań.
  6. Nie korzystaj z Defenderów baterii, ponieważ oni też prowadzą własną usługę przez telefon 24x7 {w trybie czuwania} i zużywają pamięć.
  7. Użyj App2SD i spróbuj przenieść wszystkie aplikacje z pamięci pHone na kartę SD.

Na koniec chciałbym powiedzieć, utrzymuj swój system operacyjny tak lekki (czysty), jak to możliwe.


Wątpliwe ... wadliwe aplikacje, zgodnie ze środowiskiem wykonywania piaskownicy Androida, nigdy nie powinny pozwolić na awarię telefonu. Telefon ulega awarii tylko wtedy, gdy ROM lub sprzęt jest uszkodzony, zgodnie z projektem ... W każdym razie zgadzam się z możliwymi przyczynami 1 i 2
usr-local-ΕΨΗΕΛΩΝ

Cóż, pozwól mi wyjaśnić ... Jeśli aplikacja zużywa zbyt dużo pamięci, możemy spaść w przypadku 1, ale system OutOfMemoryException powinien zostać zgłoszony przez system operacyjny, jeśli tak się stanie. „Wadliwy” sposób nie wyłapywania wyjątków nigdy nie prowadzi do resetu: aplikacja ulega awarii, a system bezpiecznie wykrywa awarię
usr-local-ΕΨΗΕΛΩΝ

0

Mam ten sam problem. Jednym z możliwych powodów jest to, że karta graficzna go nie obsługuje. Usuń grafikę, zwłaszcza zdjęcia dołączone do książki telefonicznej. Za każdym razem, gdy mam ochotę dołączyć zdjęcia do książki telefonicznej, mam ten problem.

Mam nadzieję, że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.