Jak mogę ustalić, czy moje urządzenie obsługuje tryb USB Host (OTG)?


52

Niektóre urządzenia z Androidem mogą działać jako host USB, dzięki czemu można korzystać z innych podłączonych do nich urządzeń USB. Na przykład przeglądaj lub importuj zdjęcia zapisane w aparacie z telefonu lub kopiuj pliki na kartę pamięci USB podłączoną do tabletu, podłącz pełnowymiarową klawiaturę lub mysz USB do tabletu lub użyj zewnętrznego urządzenia GPS lub Wi-Fi .

Jak mogę sprawdzić, czy moje urządzenie może to zrobić?


Na moim tablecie z OTG jest napisane w specyfikacjach na stronie produktu online na Amazon. Spójrz na arkusz danych. Jeśli mówi, że ma, to proszę bardzo. Jeśli nie ... powiedziałbym, że nie. Zwykle lubią „reklamować” i „pokazywać”, co potrafią ich produkty. (Nawet jeśli nikt oprócz inżynierów elektryków nie czyta kart danych.)
Anonimowy pingwin

Odpowiedzi:


52

Aby korzystać z podłączonego urządzenia USB, musisz mieć:

  • Kabel USB OTG (USB On-The-Go)
  • Sterowniki trybu hosta USB załadowane do urządzenia
  • Wersja systemu operacyjnego Android załadowana na to urządzenie, która obsługuje tryb hosta USB
  • Urządzenie z Androidem (np. Telefon lub tablet), które ma wbudowaną obsługę sprzętową trybu hosta USB
  • I wreszcie, w twoim urządzeniu muszą znajdować się sterowniki dla każdego podłączonego urządzenia USb.

System operacyjny

Obsługa trybu hosta USB została wprowadzona w systemie Android w wersji 3.1 (Honeycomb) , więc jeśli masz Android 3.1 lub nowszy zainstalowany na swoim urządzeniu, powinieneś mieć niezbędną obsługę w swoim systemie operacyjnym, Android 4 dodaje również dodatkową obsługę USB i OTG. Ponadto wiele ROM-ów innych firm dodaje obsługę trybu hosta USB do telefonów z obsługą sprzętu, ale nie ma niezbędnej obsługi systemu operacyjnego lub sterowników w oficjalnej wersji systemu operacyjnego.

Sterowniki trybu hosta

Większość urządzeń, które obsługują zarówno sprzęt, jak i nowy system operacyjny, mają załadowane sterowniki niezbędne do włączenia trybu hosta USB, ale niektóre nie. Możesz znaleźć aplikacje sterowników w Sklepie Play dla niektórych modeli, które nie mają wbudowanych sterowników. Niektóre modele z instrukcjami innych producentów i dostępnymi sterownikami to:

Kabel

Nie możesz po prostu użyć zwykłego kabla USB. Ponieważ urządzenia te mogą działać zarówno jako „urządzenie podrzędne” USB (na przykład, aby można je podłączyć do komputera i kopiować muzykę na telefon lub kopiować zdjęcia z telefonu) oraz „host” USB (na przykład, aby możesz podłączyć pamięć USB do tabletu i kopiować na niej pliki lub je wyłączać) potrzebują one sposobu, aby powiedzieć, które powinny działać w danym momencie.

Kabel USB OTG ( USB On-The-Go ) służy do informowania urządzenia, aby działało jako host, to jest jak zwykły kabel USB, ale ma jeden z wewnętrznych styków podłączonych do uziemienia na jednym końcu, aby umożliwić urządzenie wie, że powinno działać jako host (technicznie styki 4 i 5 są zwarte do masy w kablu OTG).

Ponadto, ponieważ większość telefonów ma gniazda micro-USB, ale większość dongli USB ma „pełnowymiarowe” wtyczki USB, ponieważ poniżej wiele kabli OTG ma męską wtyczkę micro-B na jednym końcu i żeńską wtyczkę USB-A na inne do konwersji między złączami różnych rozmiarów.

Kabel USB Motorola OTG)
Zestaw do podłączenia kamery Motorola, który jest kablem USB OTG

Kable USB OTG można kupić dość tanio w miejscach takich jak eBay lub rynek Amazon, a także w wielu małych sklepach z elektroniką. Może się również okazać, że producent urządzenia sprzedaje oficjalny, markowy, często nazywany „zestawem do podłączenia aparatu” lub „kablem połączeniowym pamięci USB”. Jeśli jesteś odważny, możesz również znaleźć w Internecie różne samouczki na temat tworzenia własnego kabla OTG ze standardowego kabla USB.

Sterowniki urządzeń USB

Po podłączeniu urządzenia USB do telefonu lub tabletu z Androidem musi wiedzieć, co to jest urządzenie USB i co z nim zrobić. W przypadku popularnych urządzeń, takich jak pamięci USB lub aparaty obsługujące PPTP lub USB Mass Storage, często są one już wbudowane w system operacyjny. W przypadku innych urządzeń USB, takich jak klucze Wi-Fi, 3G lub Bluetooth, w systemie operacyjnym mogą nie być fabrycznie zainstalowane sterowniki lub tylko sterowniki niektórych określonych urządzeń.

Jak przetestować wszystko razem

Istnieje kilka aplikacji, które mogą pomóc w sprawdzeniu, czy masz cały niezbędny sprzęt i oprogramowanie, na przykład Diagnostyka hosta USB . Używanie go do testowania możliwości urządzenia jest bardzo proste

  • Zainstaluj USB Host Diagnostics ze Sklepu Play
  • Uruchom
  • Stuknij łącze Rozpocznij diagnostykę i postępując zgodnie ze wskazówkami, najpierw upewnij się, że nic nie jest podłączone do urządzenia USB, a następnie podłącz urządzenie (takie jak dysk flash USB) po wyświetleniu monitu

Uruchomiona diagnostyka hosta USB

Jeśli wszystko działa, powinieneś otrzymać taki ekran podsumowania, pokazujący najpierw kilka szczegółów na temat twojego urządzenia i działającego systemu operacyjnego, a następnie informujący, czy urządzenie mówi, że obsługuje tryb hosta USB, a następnie wszystkie ważne końcowe Werdykt, który informuje, czy testowanie dostępu do trybu hosta działało, czy nie:

Ekran wyników diagnostyki hosta USB

Jeśli wszystko działa, a aplikacja pomyślnie wykryła urządzenie USB (wskazując, że działa tryb hosta USB), powinieneś mieć „Tak” w dzwonionych sekcjach i niektóre szczegóły pokazujące, jak duży jest dostęp do oprogramowania innej firmy (tj. Nie jest wbudowany ) aplikacje muszą mieć na urządzeniu. Jeśli nie, powinny być tam szczegółowe informacje, które pomogą ci wyśledzić, gdzie jest problem.

Alternatywnie , Chainfire, autor USB Host Diagnostics, ma (długą) listę wszystkich raportów, które ludzie przesłali po uruchomieniu testu na swoich urządzeniach. Możesz wyszukać swoje urządzenie na liście i sprawdzić, czy osoby z twoim urządzeniem i wersją systemu operacyjnego przeszły wszystkie testy, czy nie. Sprawdź swoje urządzenie tutaj: http://usbhost.chainfire.eu/


Chainfire zawiera również listę wszystkich urządzeń, dla których informacje zostały przesłane przez aplikację diagnostyczną oraz ich wyniki. Przydatne, jeśli chcesz sprawdzić wsparcie przed zakupem urządzenia.
Compro01

Dzięki @ Compro01 tego nie zauważyłem, dodałem notatkę o tym linku.
GAThrawn

Czy ktoś wie, że sam GT-S5830V obsługuje OTG? proszę odpowiedz, jeśli zrobi to dowolny niestandardowy kernal!
LOG_TAG

Czy pokazuje, która wersja USB OTG jest obsługiwana (np. USB3 OTG vs USB 2 OTG)?
Alex Rothberg,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.