Co powoduje nieoczekiwane zatrzymanie / wstrzymanie odtwarzania muzyki?


11

Moto DROID v1 Android 2.2.1

Czy ktoś jeszcze doświadcza przypadkowego odtwarzania muzyki zatrzymującego się / wstrzymującego na swoim telefonie? Czy wiesz, co go powoduje lub jak temu zapobiec?

Próbowałem dotrzeć do sedna problemu i myślę, że ma to związek z usługą odtwarzania muzyki. Wypróbowałem kilka aplikacji (standardowa aplikacja muzyczna, DoubleTwist, Cubed (3)). W każdym przypadku zachowanie jest takie samo. Pozornie losowe i przy oczywistym wyzwalaniu odtwarzanie muzyki zostanie wstrzymane / zatrzymane. Widziałem to zarówno z Bluetooth, jak i bez Bluetooth, Wi-Fi, scrobblowania Last.FM i słuchawek. Nie ma to związku z powiadomieniami, ponieważ otrzymuję e-mail, SMS i inne powiadomienia, a odtwarzanie jest kontynuowane. Moje pliki muzyczne są przechowywane na karcie MicroSD. Czy może to być spowodowane opóźnieniem w ładowaniu części pliku?


Moto DROID v1 Android 2.2.1 Ja również tego doświadczam od czasu aktualizacji Froyo. Pomyślałem, że może to mieć coś wspólnego, jeśli akcelerometr wykryje nierówność, jak to zwykle dzieje się w moim samochodzie lub na spacerze. Jednak Pandora również losowo się zatrzymywała, kiedy siedziała na moim biurku.
joatis

Aktualizacja: Nadal dostaję takie zachowanie. Próbowałem Winampa. Próbowałem usunąć całą moją muzykę za pomocą iTunes DRM. Nadal jednak się zatrzymuję. Właśnie się stało z domyślną aplikacją muzyczną odtwarzającą utwór o 1:49 z 2:37 znaku Beck. Aplikacja muzyczna była na pierwszym planie, telefon jest w stacji multimedialnej, a ja korzystam ze słuchawek przewodowych. Strzałki muzycznej nie ma już w zasobniku systemowym, ale aplikacja jest wyświetlana. Wskaźnik 1:49 miga. Po naciśnięciu przycisku odtwarzania muzyka jest kontynuowana.
JadeMason

Mam kamień milowy 2 z tym problemem. Czy to więcej w przypadku głośników i zestawu słuchawkowego Bluetooth, a mniej w samochodzie z kablem. Czasami ikona odtwarzania czasem tam nie ma. Usunięto kleszcze, aby pobrać teksty i informacje, nadal się dzieje. Zdarza się na różnych utworach i różnych kartach pamięci. Było jeszcze gorzej, gdy utwory znajdowały się w osobnych folderach, tj. Według wykonawcy / albumu itp., Powodowało to zawieszanie się telefonu i musiał wyjąć baterię. Teraz mp3 jest w 1 folderze, po prostu dostań ten problem z zatrzymaniem. Posiadaj 2000 mp3. Sprawdziłem wszystkie utwory za pomocą dwóch różnych kontrolerów mp3. Myślę, że wszystkie tagi są w porządku. Użyj czytnika kart, aby przenieść na format pustej karty telefonicznej

Mam takie samo zachowanie z odtwarzaczem muzyki na Dell Streak z wersją 2.2 z aktualizacji OTA. Telefon został wyposażony w 1.6. Przeprowadzono reset fabryczny bez powodzenia. Zdarza się, gdy używasz wbudowanego głośnika lub słuchawek z wtyczką. Czy ktoś coś na tym zwalił?

Właśnie wypróbowałem nową wersję aplikacji Muzyka z chmurą beta. Nadal w tajemniczy sposób zatrzymuje się -_- Aplikacja WinAmp wydaje się być wolna od tej wady.
JadeMason

Odpowiedzi:


2

Czy rzeczywiście korzystasz z aplikacji muzycznej, kiedy to się dzieje, czy też działa ona w tle i robisz coś innego?

Jeśli to drugie, najprawdopodobniej skończy się pamięć i telefon zabija usługę odtwarzacza muzyki.

Przejdź do Ustawienia -> Aplikacje -> Uruchamianie usług i sprawdź, czy są jakieś działające usługi, które można usunąć, które zwolnią trochę pamięci.

Aby potwierdzić, czy jest to problem z pamięcią, uruchom aplikację rejestrującą zaraz po jej zabiciu i sprawdź, czy nie są rejestrowane komunikaty o braku pamięci lub trwa usuwanie śmieci.


1
Dzieje się tak niezależnie od tego, czy aplikacja jest na pierwszym planie, czy w tle. Widziałem, jak to się dzieje w obu scenariuszach. Ekran aplikacji pokazuje, że utwór został po prostu wstrzymany w losowym punkcie. Sprawdziłem użycie pamięci i mam dużo miejsca do stracenia. To naprawdę irytujący błąd.
JadeMason

0

Może to być zły plik muzyczny. Taki, w którym są błędy. Czy to się dzieje z określonymi plikami?

W przeciwnym razie może brakować pamięci w systemie Android. Jest to widoczne, gdy ikona strzałki odtwarzania w lewym górnym rogu znika po zatrzymaniu muzyki.


Widziałem oba scenariusze (strzałka muzyczna znika, strzałka muzyczna się utrzymuje). Aktualnie odtwarzany plik muzyczny jest w porządku, ponieważ ponowne naciśnięcie przycisku odtwarzania w celu cofnięcia wstrzymania spowoduje kontynuację odtwarzania pozostałej części utworu. Niedawno wyczyściłem wszystkie moje pliki muzyczne, które miały iTunes DRM, aby zobaczyć, czy to może być przyczyną. Zobaczę, czy to rozwiąże problem.
JadeMason

0

Czy próbowałeś już różnych zestawów słuchawkowych?

wygląda na to, że twój zestaw słuchawkowy sygnalizuje pauzę / wznowienie, wspominasz, że dzieje się to również w BT, więc zastanawiam się, czy to ma coś wspólnego z gniazdem słuchawkowym, brudem w gniazdku lub okablowaniem w środku ...


Tak, próbowałem różnych zestawów słuchawkowych (zestaw słuchawkowy Bluetooth Rocketfish i słuchawki przewodowe w kształcie czaszki). Zachowanie wystąpiło w przypadku obu zestawów słuchawkowych.
JadeMason

0

Wydaje mi się, że problem został rozwiązany przez zresetowanie telefonu do ustawień fabrycznych. Po przywróceniu ustawień fabrycznych nie mam już tajemniczych przerw podczas odtwarzania muzyki.

Mój rev. 1 Moto DROID został wyposażony w system Android 2.1. Uruchomiłem aktualizację OTA do wersji 2.2, a następnie aktualizację OTA do wersji 2.2.1. Oprócz problemu z odtwarzaniem muzyki miałem również ogromne opóźnienia podczas wyświetlania programu uruchamiającego po tym, jak telefon był w stacji dokującej . Nie przeprowadzałem resetu fabrycznego od czasu załadowania dwóch aktualizacji OTA, więc przeszedłem proces resetowania fabrycznego. Ekran główny wyświetla się teraz znacznie, znacznie szybciej po wyjęciu telefonu ze stacji dokującej i nie wystąpił problem z pauzą muzyczną.


Miałem nadzieję, że to nie będzie rozwiązanie :)
msmucker0527,

Może to rozwiązało, ponieważ resetowanie „wyczyściło” nieużywane aplikacje zużywające pamięć?
Dielson Sales
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.