Open source / zaufana aplikacja do rootowania na Androida / Motorola Defy?


11

Znalazłem wiele skompilowanych exploitów do rootowania dla Androida, ale nie wiele kodu źródłowego.

Więc jak mogę zaufać exploitowi, który może przejąć prawa SU na moim urządzeniu mobilnym? Jak mogę się upewnić, że nie ma w nim root-kit / bot / spyware?

Jestem może trochę paranoikiem, ale jest to dla mnie bardzo poważny problem:

Mój PDA zawiera wiele prywatnych / tajnych informacji (osobistych i zawodowych), więc czy istnieje zaufany / bezpieczny sposób na rootowanie urządzenia z Androidem? (W szczególności Motorola Defy)


[EDYTOWAĆ]

Nalegam na ten ostatni punkt:

czy istnieje zaufany / bezpieczny sposób na rootowanie urządzenia z Androidem? (W szczególności Motorola Defy)

Czy ktoś zna otwartą lub zaufaną aplikację do rootowania systemu Android, a zwłaszcza Motorola Defy?

Odpowiedzi:


5

Kod źródłowy exploita adb wykorzystanego w narzędziu superoneclickroot jest dostępny: http://stealth.openwall.net/xSports/RageAgainstTheCage.tgz .

Będziesz musiał skompilować RageAgainstTheCage.c (po przejrzeniu go oczywiście ...) dla arm5, a następnie wykonaj całą adb, opisaną na przykład tutaj w wątku nr. 844966 at xda-dev (przepraszam, mój jeden link był już zużyty).

Ja nie mówię z doświadczenia jednak.


9

Być może prosta odpowiedź, ale jeśli autor nie poda kodu źródłowego aplikacji i wiesz, że nie pochodzi ona z zaufanego źródła, nie możesz być pewien, że jest czysty.

Jeśli jest to dla ciebie wysokie ryzyko, prawdopodobnie nie powinieneś go używać.


1
Jest jednak wielu deweloperów, którzy przynajmniej wyjaśniają swoje metody, więc mam nadzieję, że na tym etapie można opracować oprogramowanie do rootowania.
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.