Jak mogę synchronizować kontakty z Facebooka i Google w 4.2?


14

W aplikacji Kontakty (tj. Kontakty Google) w obszarze „Konta” znajduje się opcja dodawania kontaktów na Facebooku, które sprawdziłem. W Settings->Accounts->Facebook zaznaczyłem „Synchronizuj kontakty”, ale nie wygląda na to, że moje kontakty na Facebooku są synchronizowane. Mam zainstalowaną i zalogowaną aplikację Facebook. Czy coś robię źle? To jest na Nexusie 4 z Jelly Bean (4.2.1).

Idealnie byłoby zaimportować / zsynchronizować kontakty z Facebooka do Kontaktów Google bez korzystania z aplikacji innych firm i bez instalowania zamiennika książki adresowej.


1
Nie sądzę, że jest to możliwe bez aplikacji innej firmy lub niestandardowego romu. Nie robisz nic złego, to tylko Google i Facebook najwyraźniej nie grają razem dobrze. ( Nawiasem mówiąc, większość osób poleca aplikację HaxSync jako obejście, ale jeszcze jej nie wypróbowałem)
Mahn

> Ta funkcja została usunięta w wersjach 4.x Androida. To nie może być całkowicie poprawne, ponieważ synchronizacja nadal działa dobrze na moim Galaxy S3 z systemem 4.1.2, chociaż nie działa wcale na moim nowym Nexusie 7 z systemem 4.3. Co więcej, jeśli została „usunięta”, dlaczego aplikacja Ludzie - nie tylko najwyższe ustawienia OS dla Facebooka, ale sama aplikacja kontaktów - nadal zawiera synchronizację kontaktów na Facebooku jako konkretną opcję we własnych ustawieniach?

Odpowiedzi:


10

Ta funkcja została usunięta w wersjach 4.x Androida. Używam UberSync do synchronizacji kontaktów i działa świetnie. Nie miałem z tym żadnych problemów, a także ma ustawienie importowania zdjęć kontaktowych w wysokiej rozdzielczości. Poleciłbym to. Skonfiguruj raz i zapomnij o tym.


0

Właśnie zauważyłem, że moje kontakty FB nie były już w mojej Motorola DROID RAZR MAXX i nie zostały dołączone do oryginalnych list kontaktów „Tylko numer telefonu” dla wielu przyjaciół.

Postępowałem zgodnie z instrukcjami podanymi w górnej odpowiedzi i mimo że interfejs użytkownika w moim telefonie mówi, że synchronizacja FB jest wyłączona, stukam „Ludzie> Lewy dolny lewy przycisk menu> Konta> Facebook”, a następnie stukając „Kontakty (dotknij, aby zsynchronizować) now: Sync is OFF) ”nie udało się zsynchronizować moich kontaktów FB.

Następnie musiałem przejść do mojej listy kontaktów, znaleźć oryginalny kontakt osób, stuknąć kontakt> stuknąć przycisk menu u dołu po lewej> stuknąć Edycja> stuknąć przycisk menu u dołu po lewej> stuknąć Dołącz - następnie znaleźć kontakt FB, uzupełnić i zapisać Dołącz.

Wszystko jest teraz dobrze

DROID RAZR MAXX Wersja Androida: 4.1.2


0

W tym celu napisałem skrypt TamperMonkey / GreaseMonkey , który działa poprzez zakodowanie danych kontaktowych na stronie „o” znajomego w kodzie QR skanowanym przez google-goggles. Nie jest to tak wygodne jak (brakująca) możliwość masowego eksportu / importu lub synchronizacji, ale wydaje się być najlepszą opcją w danych okolicznościach.

Skrypt TamperMonkey jest dostępny na GitHub


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.