Kontroluj Android TV za pomocą telefonu z Androidem


11

Mam nowy telewizor z zainstalowanym systemem Android 4.0.3.

Chciałbym sterować systemem Android na telewizorze z mojego telefonu z systemem Android. Próbowałem następujących aplikacji.

XBMC - ma świetny zdalny i dobry interfejs, ale chciałbym kontrolować cały system Android, a nie tylko aplikację.

DroidMote - ma aplikację serwera, która będzie działać tylko jako root. (Tak, mógłbym zrootować telewizor, ale to wysiłek)

TeamViewer - oferuje tylko zdalne sterowanie poprzez widok i kliknięcie.

Rozumiem, że wysyłanie naciśnięć klawiszy i sterowanie systemem Android może wymagać rootowania z powodu potrzeby interfejsu z systemem Android, ale jestem pewien, że byłby sposób, aby to zrobić bez rootowania, a Android na Androida powinien być bardzo kompatybilny.

Propozycje??

Okular

Android - Telefon http://i.imgur.com/ZhEKh.png

Android - TV http://i.imgur.com/quPrq.jpg


1
Dziwi mnie, że z powodu braku szczegółów w pytaniu fakt, że nie ma w sobie dokumentacji dotyczącej telewizora, co sugeruje, jak go używać / kontrolować? Chcesz podać więcej informacji?
t0mm13b

To tylko telewizor ze standardowym wejściem na podczerwień wraz z łącznością WIFI / Ethernet z niewielkim urządzeniem z Androidem zainstalowanym wewnątrz telewizora. Aspekt sprzętowy nie powinien mieć znaczenia w odniesieniu do tego pytania, ponieważ po prostu proszę o dobrą metodę kontrolowania jednego urządzenia z Androidem z drugiego za pośrednictwem sieci. To pytanie oparte na oprogramowaniu. Dzięki
Christopher Wilson

Możesz zrootować urządzenie telewizyjne za pomocą Kingroota, a następnie zainstalować serwer klawiatury powietrznej na telewizorze i na mobilnej klawiaturze
Richard Expert

Odpowiedzi:


3

Właśnie krótko przeczytałem instrukcję obsługi twojego telewizora na stronie Kogana i, o ile mogę stwierdzić, jedyny dostępny interfejs połączenia inny niż typowy IR używany przez zdalne sterowanie jest oparty na sieci. Oznacza to, że każda aplikacja, z której korzystasz, musi być obsługiwana zarówno przez urządzenie obsługujące (tj. Telewizor), jak i używać lokalnego protokołu sieciowego, podobnie jak niedawno wbudowana aplikacja Netflix.

Z tego, co czytałem o DroidMote , będzie on podobny do TeamViewer , jednak masz dodatkową wadę konieczności rootowania, której rozumiem, że próbujesz uniknąć.

Niekoniecznie przedstawiam tutaj sugerowane rozwiązanie, ale chciałem wskazać niektóre ograniczenia, które zauważyłem podczas kopania. Myślę, że wymieniłeś najlepsze dostępne do tej pory opcje, więc obawiam się, że nie mam żadnych dodatkowych sugestii.

Powodzenia.


Dzięki za twoją odpowiedź. Oczywiście kontrola musiałaby być wykonywana za pośrednictwem połączenia sieciowego, a zatem patrząc na aplikacje takie jak droidmote. Wydaje mi się dziwne, że nie ma „łatwego” sposobu kontrolowania innego urządzenia z systemem Android za pośrednictwem połączenia sieciowego z innego urządzenia z systemem Android. Czy system operacyjny Android ma pewną ochronę przed wysyłaniem naciśnięć klawiszy i innymi czynnościami, które nie są wykonywane z klawiatury urządzenia? Ochrona) Jeszcze raz dziękuję
Christopher Wilson

Czy system operacyjny Android ma jakąś ochronę przed wysyłaniem naciśnięć klawiszy i innych działań, które nie pochodzą z klawiatury urządzenia? Niekoniecznie ograniczony do jakiejkolwiek klawiatury, w rzeczywistości system operacyjny ma ochronę, każda instalowana aplikacja ma unikalny identyfikator użytkownika (UID), z którego trudno jest wysyłać naciśnięcia klawiszy, czyli wstrzykiwanie zdarzeń do innego procesu. jeśli ma to sens, to w pewien sposób odpowiada na to stwierdzenie.
t0mm13b

1
To ma sens. Właśnie dlatego aplikacja DroidMote wymaga roota, aby działać poprawnie. Muszę tylko zrootować moje westchnienie telewizyjne, będzie fajnie ......
Christopher Wilson

2

Jeśli Twoje urządzenie obsługuje Google TV, możesz wypróbować aplikację Google TV Remote


2

Istnieje wiele aplikacji, takich jak remodroid, droidmote, tablet zdalnego, a nawet kilka serwerów VNC, większość z nich wymaga dostępu do konta root, a te, które nie wymagają dostępu do konta root mają dość ograniczone funkcje.


Wydaje się, że najbardziej potrzebny jest dostęp do roota z powodu kończących się naciśnięć klawiszy itp. W innych aplikacjach. Cóż, próbuję go teraz wykorzystać.
Christopher Wilson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.