Jak uzyskać dostęp do mojego telefonu (nie karty SD) z komputera?


9

Mam MyTouch 4G od TMobile. Działa z Androidem 2.3.4. Jak umieścić plik i usunąć pliki z samego telefonu, a nie tylko z karty SD?


Co masz na myśli sam telefon? Masz na myśli wewnętrzną kartę SD? Masz na myśli główny system plików?
Liam W

Pamięć wewnętrzna telefonu.
Jon

Który jest...? Może to oznaczać obszar systemu root lub wewnętrzną kartę SD. Proszę podać konkretne :)
Liam W

1
Jeśli więc wyjmę kartę SD, zabraknie pamięci telefonu. Nie wiem, jak się to nazywa, ale tylko dysk twardy wbudowany w telefon.
Jon

Chodzi o to, że może to oznaczać system root lub wewnętrzną kartę pamięci SD (normalnie / emmc lub coś takiego). Jednak teraz opublikuję odpowiedź :)
Liam W

Odpowiedzi:


7

Możesz zainstalować zestaw Android SDK na swoim komputerze. To daje możliwość dostępu do pamięci urządzenia za pośrednictwem wiersza polecenia, używając np adb pushi adb pull. Jeśli nie jest to pożądany poziom komfortu, istnieją również narzędzia graficzne wykorzystujące ADB:

ADB FileExplorer to minimalistyczny interfejs do kopiowania plików z / na urządzenie. Jest dostępny za darmo od programistów XDA (wystarczy kliknąć link). Jest napisany w Javie i dlatego powinien działać na prawie wszystkich systemach operacyjnych używanych na komputerach stacjonarnych.

ADB FileExplorer

Jeśli chcesz trochę więcej komfortu, to jest również ADBBrowser . Dostępny dla systemów Linux i Windows (32-bitowy i 64-bitowy), oferuje także przeglądarkę aplikacji. I na koniec, QtADB jest dostępny dla systemów Linux, Mac i Windows (ponownie 32-bitowy i 64-bitowy), pełen przydatnych funkcji, takich jak menedżer plików, menedżer aplikacji, informacje o urządzeniu, SMS, powłoka, zrzuty ekranu, logcat, kopia zapasowa / przywróć ... Wybierz.

QtADB

Oczywiście istnieje wiele innych możliwości. Jeśli twoje urządzenie jest zrootowane, w Playstore dostępnych jest kilka aplikacji, które pozwalają na pełny dostęp do lokalnego systemu plików.


Dlaczego ADBBrowser nie działa? Tak wygląda chipperyman573.com/Capture.PNG .
Jon

Ponieważ musisz najpierw zainstalować zestaw SDK systemu Android, a plik wykonywalny adb musi znajdować się na ścieżce (jak to wygląda). Zobacz instrukcje instalacji tej aplikacji.
Izzy

0

Jeśli masz na myśli wewnętrzną kartę SD (gdzie przechowywane są zdjęcia itp., Jeśli nie są zapisane na wewnętrznej karcie SD), jest ona montowana wraz z zewnętrzną kartą SD po podłączeniu telefonu do komputera.

Jeśli masz na myśli główny system plików (IE, gdzie są pliki systemowe Android), możesz to zrobić, ale nie bezpośrednio.

Musiałbyś to zrobić za pomocą aplikacji za pośrednictwem FTP i musiałbyś być zrootowany, aby zobaczyć ogromną większość plików.

Aplikacja SSH Droid pozwala zamienić urządzenie w serwer SSH / SFTP, który pozwala używać FTP do łączenia się z wewnętrznym systemem plików (w którym przechowywane są główne pliki systemowe) urządzenia za pomocą klienta FTP (Nautilus, Eksplorator Windows, na przykład Filezilla).

Robiąc to, uważaj, aby nie usunąć żadnych plików, które mogłyby być ważne w funkcjonowaniu twojego urządzenia, i jak powiedziałem - root będzie potrzebny do wykonania większości czynności tutaj.


1
Alternatywnie, adb to kolejny sposób na dostęp do pamięci wewnętrznej, chociaż chcesz mieć komfort z poziomu wiersza poleceń.
Compro01,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.