Czy istnieje sposób wylogowania z konta użytkownika tabletu z systemem Android 4.2?


12

Jedną z ciekawych funkcji wprowadzonych w systemie Android 4.2 Jelly Bean na tabletach jest możliwość tworzenia kont użytkowników tak samo jak na komputerowych systemach operacyjnych. Jednak, o ile widzę, wydaje się, że nigdzie nie jest dostępna opcja wylogowania, która spowodowałaby np. Zatrzymanie wszystkich procesów zainicjowanych przez użytkownika .

Jedyną standardową opcją w świecie środowisk dla wielu użytkowników, jaką widzę, jest przełączanie się między kontami użytkowników. Aby to zrobić, wszystko, co muszę zrobić na tablecie Google Nexus 7, to zablokować ekran, a następnie odblokować go, naciskając przycisk włączania / wyłączania sprzętu; na wyświetlonym ekranie możesz wybrać konto, na które chcesz się zalogować.

Jest to dość ważne, ponieważ obawiam się, że procesy rozpoczęte przez innych użytkowników mogą mieć wpływ na wydajność urządzenia.


4
W rzeczywistości możesz „wylogować się” odrobinę łatwiej niż przez naciśnięcie przycisku włączania / wyłączania sprzętu: przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu, aby wyświetlić panel skrótów ustawień 3x3; kliknij lewą górną komórkę w panelu, która jest Twoim zdjęciem. Spowoduje to przejście do ekranu logowania.
offby1

Dobra uwaga, offby1, odkryłem ten sposób blokowania ekranu PO zadaniu tego pytania :-) Pozostaje jednak problem z wylogowaniem się i jednocześnie łatwym zamykaniem aplikacji i procesów.
Chris Kobrzak,

Masz rację, że się martwisz. Procesy innych użytkowników rzeczywiście działają w tle i obniżają wydajność. Widzę to w statystykach baterii i na liście aktywnych procesów.
AlikElzin-kilaka

Inną kwestią jest to, że inni użytkownicy mogą mieć ochronę zamka, co oznacza, że ​​niezależnie od rozwiązania, musi być niezależne od działań innych użytkowników.
AlikElzin-kilaka

Odpowiedzi:


4

Jedynym sposobem, jaki znalazłem, było ponowne uruchomienie urządzenia.

Uważaj, aby po ponownym uruchomieniu nie przełączać się na innych użytkowników. Po przełączeniu się na innego użytkownika jego procesy są inicjowane i kontynuują pracę, nawet jeśli przełączasz się z powrotem na użytkownika - tak jak powiedziałeś w pytaniu.

Dziwne, że Google nie rozwiązało tego problemu. Być może na nowszej wersji Androida 4.3+?

* Zdarza mi się to na moim notatniku Asus z Androidem 4.2.


7

W emulatorze terminali;

Zostań rootem

$ su

Wyświetl listę użytkowników, aby uzyskać ich identyfikator. Jest to pierwszy wymieniony numer, zwykle 11 dla pierwszego użytkownika. 0 jest właścicielem. Tj. 11: użytkownik: 10 i 0: właściciel: 13

# pm list users

Zatrzymaj wystąpienie wykonania użytkownika (wylogowanie)

# am stop-user <id>

Zwykle „am stop-user 11”

Nie możesz wylogować właściciela urządzenia, ID 0.


2
Wymaga dostępu do katalogu głównego :(
AlikElzin-kilaka

Czy istnieje jakiś odpowiedni interfejs API udostępniony w klasie ActivityManager również dla aplikacji systemowych?
TheLittleNaruto
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.