Nie mogę odblokować urządzenia z Androidem, ponieważ nie ma połączenia z Internetem?


80

Mam urządzenie z Androidem 4.0.3 (lub coś w tym stylu).

Mój młodszy brat postanowił zgadnąć mój wzór ekranu blokady pewnego dnia i ostatecznie mnie zablokował.

Od tego czasu nie mogę zalogować się ponownie na tablecie przy użyciu danych mojego konta Google. Podałem poprawne dane logowania, jednak są one nieprawidłowe. Czy można to powiązać z faktem, że nie mam połączenia z Internetem?

Nie mam połączenia z Internetem, ponieważ urządzenie to tylko Wi-Fi, a Wi-Fi jest obecnie wyłączone. Nie mogę go włączyć, ponieważ jestem zablokowany.

Jak mogę zalogować się ponownie na tablecie bez usuwania danych użytkownika?


3
Powodzenia! Nawet to nie ma odpowiedzi: android.stackexchange.com/questions/33063/…
geffchang

3
Nigdy nie dawaj nikomu swojego tabletu, to samo dotyczy smartfonów, nie brzmi to odrażająco lub jakby „ nieufnie ”, ale bardzo łatwo jest innym, gdy tylko mają na to ochotę, odegrać praktyczny żart lub celowo dać ci żal! :)
t0mm13b,

1
@LiamW: o To okropna rzecz! Powinienem powiedzieć „Zaczekaj, aż powiem twoją mamę i tatę o tobie ...” powinien sprawić, że twój młodszy brat pomyśli dwa razy! :)
t0mm13b,

1
@ t0mm13b To właśnie groził mi zrobić! Tak jak powiedziałem - nie ma wyboru;)
Liam W

1
Używasz uwierzytelniania dwuskładnikowego? Spróbuj go wyłączyć (z innego urządzenia / maszyny).
Gary

Odpowiedzi:


63

Istnieje wiele sposobów nawet na tym etapie. Spróbuję podsumować tyle z nich, ile zapamiętam / znajdę. Ponadto nie ograniczam go do jednego urządzenia - ale staraj się objąć jak najwięcej, więc będzie to pomocne dla jak największej liczby czytelników. Ponieważ ukryłeś tag urządzenia przed swoim pytaniem, wszyscy powinni je znaleźć :)

Wszystkie urządzenia: jeśli twoje dane uwierzytelniające nie są akceptowane, chociaż są prawidłowe

Czasami ta część wydaje się być wadliwa, więc na tej stronie wymieniono kilka obejść. Należą do nich między innymi:

 1. spróbuj wpisać null jako hasło. (wraz z nazwą użytkownika Google; zgodnie z tą stroną powinien to być dosłowny termin null)
 2. spróbuj wpisać swoją nazwę użytkownika bez @ gmail.com
 3. Połącz 1 i 2
 4. Wypróbuj normalną procedurę odzyskiwania hasła z witryny GMail.com i zacznij od nowa od 1.

Wszystkie urządzenia: obejdź blokadę ekranu za pomocą specjalnej aplikacji

AKTUALIZACJA: Aplikacja wymieniona w tym rozwiązaniu nie jest już dostępna. Zamiast tego zresetuj blokadę ekranu powinien zrobić to samo.

Według TheUnlockr problem powinien być bardzo łatwy do rozwiązania:

 1. Przejdź do internetowej wersji Google Play.
 2. Zaloguj się przy użyciu konta Google powiązanego z urządzeniem z Androidem.
 3. Zainstaluj obejście blokady ekranu (niestety teraz płatna aplikacja).
 4. Uruchom ponownie urządzenie.

Innym źródłem, w którym wspomniano o tym, jest UltraTechy.Com , który zawiera kilka dodatkowych wyjaśnień. Zgodnie z tym aplikacja obejmie blokadę „zbyt wielu prób”, dzięki czemu można ponownie uzyskać bezpośredni dostęp do urządzenia (np. Wykonać pełną kopię zapasową przed zresetowaniem). Jak tylko ta aplikacja zostanie odinstalowana, „zbyt wiele prób” zacznie obowiązywać natychmiast. Dlatego dodają jeszcze kilka kroków:

 1. Przejdź do Ustawienia → Konta i synchronizacja
 2. W obszarze Zarządzaj kontami usuń wszystkie konta oprócz konta Google. (to powinno włączyć twoją nazwę użytkownika i hasło Google)
 3. Przejdź do Ustawienia → Aplikacje → Zarządzaj aplikacjami . Znajdź funkcję Blokowanie ekranu i odinstaluj aplikację. (spowoduje to natychmiastowe wyświetlenie ekranu „zbyt wielu prób wzorca”)
 4. Użyj oryginalnej nazwy użytkownika i hasła Google, aby w końcu poprawnie odblokować telefon
 5. Wprowadź dwukrotnie nowy wzór bezpieczeństwa, aby zakończyć

Wszystkie urządzenia: odblokuj przez Internet

Jeśli nadal znasz swój wzór (a tylko twój młodszy brat grał na twoim urządzeniu) i masz gotowy login / hasło do konta Google, UltraTechy.Com oferuje inne podejście:

 1. Za pomocą komputera zaloguj się na konto Google
 2. Przejdź bezpośrednio do tego linku - https://accounts.google.com/IssuedAuthSubTokens LUB kliknij swój e-mail w prawym górnym rogu, wybierz Ustawienia konta , a następnie kliknij „Odwiedź poprzednią wersję ekranu kont Google” w dół, kliknij „Autoryzacja aplikacji i witryn” w Ustawieniach osobistych → Bezpieczeństwo .
 3. W sekcji „Połączone witryny, aplikacje i usługi” - „Odwołaj dostęp” do konta Google za pomocą Androida. Zobaczysz ekran z informacją „Udało ci się cofnąć dostęp do pełnego dostępu do konta”
  [Alternatywnie dla kroku 3 - Jeśli wcześniej zarejestrowałeś się w celu autoryzacji dwuetapowej i jesteś w stanie wygenerować nowe hasło aplikacji, na dole, śmiało, wygeneruj nowe hasło i użyj tego hasła, aby odblokować urządzenie]
 4. Wprowadź login i hasło do Gmaila na swoim urządzeniu. Teraz zaakceptuje dane logowania i wyświetli ekran wzoru. Wprowadź „prawidłowy” wzór, aby wyświetlić ekran główny.

Wszystkie urządzenia: wyłącz blokadę wzoru za pomocą ADB

Według tego źródła istnieje sposób na wyłączenie blokady wzoru za pomocą ADB. Kilka wymagań:

 • Twoje urządzenie prawdopodobnie musi być zrootowane
  (nie wspomniane tam, ale baza danych, którą musimy zaktualizować, jest własnością systemu / systemu i nikt inny nie ma do niego dostępu do odczytu ani zapisu. /data/systemBez tego usunięcie plików z tego pliku jest mało prawdopodobne)
 • Debugowanie USB musi być włączone na urządzeniu (zrootowani użytkownicy: alternatywnie możesz uruchomić się w celu odzyskania, gdzie debugowanie USB nie jest wymagane - ale może być konieczne ręczne zamontowanie /datapartycji)
 • Android SDK musi być zainstalowany na komputerze
 • urządzenie musi być podłączone i podłączone przez USB
 • potrzebujesz wiersza polecenia na komputerze

W wierszu polecenia wprowadź następujące dane:

> adb -d shell
# sqlite3 data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db
sqlite> update system set value=0 where name='lock_pattern_autolock';
sqlite> .exit
# exit

(Zgodnie z komentarzem Kay na Androidzie 2.3.7 instrukcja SQL powinna brzmieć update secure set value=0 where name='lock_pattern_autolock';- przynajmniej z CM7 na HTC Desire)

Teraz odłącz telefon i wyłącz go, a następnie włącz go ponownie, a blokada wzoru powinna zniknąć.

Według Geeknizera , istnieje kilka dodatkowych przydatnych kroków, które należy wykonać: Po ponownym uruchomieniu ponownie użyj powłoki ADB i ...

adb shell rm /data/system/gesture.key

Następnie uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu urządzenia nadal będzie wyświetlany ekran blokady wzoru. Ale oto haczyk: po prostu wypróbuj dowolny losowy wzór, który może się odblokować, a następnie usunąć wzór z ustawień.

Wskazówka: jeśli aplikacja Ustawienia ulegnie awarii podczas próby ustawienia nowego wzoru, usuń wszystko .key i locksettings.db*pliki z /data/system(patrz „Więcej” poniżej).


Kilka dodatkowych uwag z tego komentarza autorstwa krlmlr :

 1. /dataKonieczny będzie montaż . Można to zrobić za mount /datapomocąadb -d shell
 2. Jeśli sqliteplik binarny nie jest dostępny na urządzeniu, możesz użyć go, adb pullaby skopiować plik bazy danych na komputer, edytować go tam (np. Za pomocą SQLiteMan , a na koniec użyć go adb pushdo zastąpienia go na urządzeniu
 3. Na jego urządzeniu z Androidem 2.x musiało być polecenie SQL update secure set value=0 where name='lockscreen.lockedoutpermanently';

Wszystkie urządzenia: podobnie bez ADB

Dla tych, którzy nie mają aktywowanego debugowania USB na swoim urządzeniu, może być obejście problemu z użyciem flashowanego zamka błyskawicznego, jak opisano tutaj . Ta procedura wymaga pliku zip (znajdującego się na połączonej stronie), edytora, busyboksa i katalogu głównego na urządzeniu, a także urządzenie musi być zrootowane. Rozbudowana procedura - za długa, aby ją tu uwzględnić. A ponieważ bez zip też nie jest to pomocne, musisz użyć linku do tego.

Telefony: użyj otworu, aby wyłączyć blokadę

Jeśli jest to telefon - tzn. Jeśli możesz wykonać połączenie głosowe - możesz skorzystać z „dziury bezpieczeństwa”, jak opisano tutaj :

Zadzwoń do siebie z innego telefonu, odbierz, rozłącz się, bezpośrednio po rozłączeniu zacznij naciskać przyciski jak szaleniec przez <30-60 sekund, kończąc na przycisku głównym (może to chwilę potrwać, aby uzyskać właściwy czas). Przejdź do ustawień i wyłącz blokadę wzoru.

Sądzę jednak, że może to później pozbawić cię ochrony, ponieważ musisz zweryfikować starą metodę, zanim będziesz mógł zresetować ją do nowej. Ale nadal nie próbowałem: równie dobrze może ignorować „nieudane próby” w tym miejscu.

Telefony: Użyj dziury, aby utworzyć nowe konto

W przypadku telefonów istnieje złe obejście zgodnie z tym postem :

 1. zadzwoń na urządzenie z innego telefonu (lub zadzwoń do znajomego)
 2. odbierz połączenie, nie rozłączaj się
 3. użyj backklawisza ( niehome klucz) kółko. Powinno to ostatecznie doprowadzić do ekranu głównego
 4. przejdź do Ustawienia → Konta Google i dodaj nowe konto Google. Zaloguj się przy użyciu tego nowego konta
 5. po zaakceptowaniu poświadczeń nowego konta i zalogowaniu się, odłóż słuchawkę i wróć do ekranu blokady.

Teraz użyj danych nowego konta Google, aby ominąć ekran blokady (za pomocą przycisku „zapomniałem”).

Użytkownicy Samsung z komputerem z systemem Windows

Na stronie GSMHosting.com można znaleźć rozwiązanie jednym kliknięciem, które twierdzi, że jest w stanie rozwiązać problem. Według wielu podziękowań otrzymanych plakat wydaje się, że działa. Możesz pobrać plik wykonywalny systemu Windows, podłączyć telefon do komputera i kliknąć ...

Forensics

O tak. Ci faceci, którzy pracują dla sądów, policji, tajnych służb, ochrony korporacji ... Oni też mają sposoby. Potrzebny przykład? ViaExtract firmy ViaForensic może nawet dekodować blokady wzorów ! Więc nie myśl, że jesteś niezniszczalny. Chociaż: jest to tutaj wymienione tylko dla kompletności - nie sądzę, że łatwo dostaniesz to w swoje ręce :)

Więcej

Może być więcej alternatyw. Jeśli zdarzy mi się na nich natknąć, mam nadzieję, że pamiętam o ponownej aktualizacji mojej odpowiedzi;)… I zaczynamy:

 • Jeśli z Twoim urządzeniem jest powiązane konto Google, możesz użyć menedżera urządzeń Google do zdalnego zablokowania innej blokady . Oczywiście wymagałoby to urządzenia podłączonego do Internetu.
 • Poniżej opisano kilka metod opartych na ADB :
  • używać zintegrowanego menadżera plików TWRP, aby usunąć wszystkie *.keyi locksettings.*pliki/data/system
  • zrób to samo przez adb shell(wymagany root)
  • użyj dowolnego niestandardowego odzyskiwania, aby flashować wyłączenie hasła.zip (link jest pobrany z XDA)

Sztuczka „Wyłącz blokadę wzoru przez ADB” sprawia, że ​​od teraz chcę wyłączyć debugowanie USB!
William C,

1
Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie, udało mi się odblokować za pomocą debugowania USB w trybie odzyskiwania. Kilka wskazówek: 1) Jak zauważyłeś, montaż datajest konieczny: mount /dataw adb -d shellpracy. 2) sqlite3nie był dostępny na urządzeniu. Musiałem pobrać plik, edytować lokalnie i wypchnąć go z powrotem za pomocą adb pull /data/...i adb push settings.db /data/.... 3) Ostatecznie musiałem powiedzieć update secure set value=0 where name='lockscreen.lockedoutpermanently';na swoim urządzeniu (Android 2.x, powiedz mi, jak znaleźć informacje o urządzeniu, które muszę ci powiedzieć ;-))
krlmlr

1
„Hasło aplikacji” (pod Unlock Via Web) działało dla mnie i było bardzo łatwe, dzięki! (Galaxy S2).
MGOw dniu

1
Dziękuję Ci za to. Użyłem metody bazy danych / ADB. Były jednak pewne różnice, o których warto wspomnieć. Moja baza danych była /data/system/locksettings.dbna CM12. Ponadto nie miałem dostępu przez adb (nieautoryzowane), więc wyciągnąłem plik na zewnętrzną kartę SD za pomocą Aroma FM v1.91 (v2.00 nie działało dla mnie) i edytowałem je na komputerze.
PurkkaKoodari

1
@Izyzy Najwyraźniej zapomniałem głosować. Miałem CWM 6.x, który również nie pozwalał mi używać ADB do odzyskiwania. Ponadto użyłem Zip Aroma z tej samej karty SD, której użyłem do skopiowania bazy danych.
PurkkaKoodari

8

Tak samo stało się ze mną dzisiaj - przyjaciel majstrował przy mojej blokadzie wzoru - zbyt wiele prób - poprosił mnie o wpisanie mojego konta Google i hasła, ale nie zadziałało, mimo że dobrze je zapamiętałem. Próbowałem wszystkich permutacji i kombinacji oraz możliwych haseł. Czytam wiele blogów, aby znaleźć rozwiązanie (i aby uniknąć przywrócenia ustawień fabrycznych). To, co w końcu zadziałało, było bardzo dziwne - (klikaj przycisk logowania bez wprowadzania niczego, a następnie wprowadź coś losowego i klikaj dalej. Następnie wpisz swoją nazwę użytkownika (bez @gmail) i hasła. Jeśli będziesz miał szczęście, poprosi o nowy wzór i twój telefon będzie normalny. Jednak stało się to 4-5 po zablokowaniu i po wypróbowaniu wszystkiego. Więc naciskanie przycisków jak szaleniec jest jedynym strzałem !! również pobierz „Screen Lock Bypass Pro” następnym razem


0

Oto jak wyczyściłem hasło blokady ekranu na moim telefonie z CyanogenMod 11:

 • Uruchom odzyskiwanie TeamWin (lub inne z włączonym adb),
 • Podłącz kabel USB do komputera, a następnie wykonaj:

 

sudo -i
adb -d shell
mount /data
cd /data/system
rm gesture.key
rm password.key
 • restart

I następnym razem, gdy chcesz ustawić nowy wzór, aplikacja ustawień zawiesza się - ponieważ zapomniałeś również usunąć locksettings.db*. Przynajmniej zostało to niedawno zgłoszone.
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.