Jak sklonować tag NFC (np. MIFARE Classic) na urządzeniu z Androidem?


14

Używam karty dostępu MIFARE Classic NFC.

Czy istnieje sposób sklonowania mojej karty na urządzeniu z Androidem (np. Na Samsungu Galaxy Nexus lub Asus Nexus 7)?

Uwaga: to pytanie nie dotyczy duplikowania tagu NFC na inny tag NFC, ale raczej używania smartfona jako tagu NFC . (Powinno to być możliwe, ponieważ można używać telefonu jako tagu NFC do płatności zbliżeniowych.)

Odpowiedzi:


11

Zobacz zmiany dla najnowszych aktualizacji tego, chociaż odpowiedź jest nadal ogólna „nie”

Krótko mówiąc, nie, i tak niełatwo.

Możesz uzyskać wszystkie informacje, korzystając z aplikacji takiej jak NFC TagInfo, jednak obecnie dostępne telefony z Androidem nie obsługują emulacji kart NFC, nawet jeśli pozwala na to ich sprzęt.

Jeśli chcesz zainstalować niestandardową pamięć ROM na urządzeniu, może istnieć działająca pamięć ROM, która pozwala na funkcjonalność na tych urządzeniach, jest jedna na Nexus S , jednak te ROM-y zwykle pozwalają tylko telefonowi działać jako tag, więc możesz nie możesz umieścić na nim danych bezpośrednio z telefonu, musisz zapisać na nim dane z innego źródła.

Nie widziałem też takiego, który pozwala na ustawienie UID (unikalnego identyfikatora), z którym współpracuje większość czytników drzwi i systemów kontroli dostępu, więc nawet jeśli można emulować informacje na znaczniku, którego nadal nie można otworzyć drzwi, ponieważ identyfikator UID byłby błędny.

EDYCJA: Można teraz ładować aplikacje do urządzenia i komunikować się z czytnikiem za pośrednictwem NFC, jednak aby to zadziałało, musisz uruchomić Cyanogenmod, a to nadal nie rozwiązuje problemu, aplikacja nadal nie może zmienić identyfikatora UID który pokazuje telefon.

EDYCJA EDYCJA: W systemie Android KitKat 4.4 możliwość działania telefonu jako karty NFC jest wbudowana w system operacyjny, dzięki czemu nie musisz już polegać na Cyanogenmod. Jednak nie może w rzeczywistości emulować tagu (takiego jak tag MiFare), który jest większością kart dostępu i nie może ustawić własnego identyfikatora UID. Uwaga: Nie miałem okazji się z tym bawić, więc kontynuuję to, co przeczytałem.


-1

Tak, to możliwe. Jeśli system kontroli dostępu szuka UID, Rango NFC może klonować karty, pod warunkiem, że urządzenie jest zrootowane.

Aby to zrobić, przytrzymaj w telefonie kartę, którą chcesz sklonować, a aplikacja wykryje identyfikator UID i jego długość. Następnie kliknij „DO IT!” i telefon będzie emulował ten UID.

Przetestowałem to na moich drzwiach.

* Ujawnienie: opracowałem aplikację

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.