Jak mogę monitorować i rejestrować tryb i szybkość połączenia danych oraz logować się według lokalizacji?


16

Chciałbym zrozumieć, jakiego rodzaju połączenia i teoretycznej szybkości transmisji używa mój telefon do połączenia danych i jak zmienia się w różnych lokalizacjach. Nie szukam rzeczywistego testu prędkości danych, takiego jak speedtest.net, ale raczej rejestrowanie rodzaju połączenia danych (GPRS, HSDPA, HSDPA +) oraz konkretnej modulacji i kategorii UE ( patrz tabela dla sprzętu użytkownika (UE) kategorie w tym artykule ).

Informacje te powinny być dostępne z radia telefonu, bez wysyłania dodatkowych danych przez sieć.

Chciałbym, aby te informacje były rejestrowane wraz z przybliżoną lokalizacją, być może jako proces w tle (który działałby tylko wtedy, gdy połączenie danych jest aktywne, aby nie rozładować baterii).

Odpowiedzi:


2

Myślę, że potrzebne dane sieciowe są dostępne za pośrednictwem logcat. Wyświetl bufor sieciowy na swoim telefonie za pomocą alogcat (Android 4.0 i wcześniejsze) lub adb (dowolne, ale wymagane dla Androida 4.1 i nowszych) . Musiałem użyć tego oświadczenia w adb:

adb logcat -b radio GsmSST:D *:S

Wynikowa lista zawiera wpisy dziennika, takie jak ten poniżej:

D/GsmSST  (  707): [GsmSST] handlPollStateResultMessage: GsmSST setDataRegState=0 regState=1 dataRadioTechnology=9

Pochodzi z Galaxy Nexus, którym jest GSM - jeśli twój telefon to CDMA, będzie wyglądał zupełnie inaczej i będzie wymagał innego polecenia adb. Zanotuj dataRadioTechnologyczęść. Wykonaj małe testy, aby dowiedzieć się, co oznaczają liczby (mój Google-foo nie działa wystarczająco dobrze, aby znaleźć odpowiedź online).

Następnie wystarczy śledzić swoją lokalizację przy użyciu dowolnej metody. Skoreluj dane wyjściowe logcat z dziennikami lokalizacji za pomocą znaczników czasu i zobacz, co otrzymujesz!


1

W pewnym sensie odpowiedź na to pytanie: Czy masz skonfigurowane środowisko programistyczne dla systemu Android / Eclipse? Nie mam konkretnej odpowiedzi, ale przeglądanie plików dziennika w trybie szczegółowym bez włączonych filtrów pokaże prawie wszystko, co robi telefon (... lub przynajmniej to, co programiści zapisali w plikach dziennika. programiści często są leniwi i zapominają wyłączyć dzienniki po zakończeniu debugowania.) Dzienniki mogą więc przynajmniej ujawnić, które usługi radiowe / łączności są aktywne. I stamtąd możesz znaleźć za pośrednictwem Google informacje o wszelkich ujawnionych przez nich interfejsach. Oglądanie plików dziennika ujawnia mnóstwo interesujących rzeczy.1

Nie sądzę, że rejestruje lokalizację, ale myślę, że robi większość wszystkiego, czego szukasz:

Dziennik sieci

Używam go od czasu do czasu do monitorowania ruchu sieciowego i działa naprawdę dobrze.


1

Spróbuj prędkości sieci https://play.google.com/store/apps/details?id=netspeed.pt Rejestruje wszystkie dane wraz z typem. Oczywiście nie rejestruje Twojej lokalizacji. Używam go za każdym razem. Jego rozmiar to zaledwie 43 kb i jest bezpłatny. Spróbuj.


Używam prędkości sieci od dłuższego czasu. Wskazuje tylko przepustowość danych. Jak wspomniałem w oryginalnym poście, szukam sposobu na zarejestrowanie rodzaju połączenia (GPRS, HSPA, LTE itp.) I konkretnej modulacji (teoretycznej szybkości transmisji danych), którą sieć obsługuje / zapewnia w danej geolokalizacji . Jak dotąd nie znalazłem nic, co by to zrobiło.
tim11g

1

Korzystam z bezpłatnej aplikacji Stats . Pokazuje nie tylko dane przesyłane przez GPRS / HSDPA i WiFi (osobno). Pokazuje nawet dzienniki połączeń i wiadomości.


Link do aplikacji już nie działa
rjdkolb

-3

Ustawienia> Wykorzystanie danych rejestruje cały ruch sieciowy, dostępny z żelki


5
Proszę uściślić swoją odpowiedź i podać odpowiedź, która w pełni uwzględnia to, czego szuka PO.
ZnewmaN

Gdzie rejestruje prędkość danych i typ połączenia, zgodnie z żądaniem PO? „Nie pytano o ilość danych używanych na aplikację”. Co więcej, nie ma wpisu „gdzieś” (prawdopodobnie odwołujesz się do Ustawienia-> Wykorzystanie danych? ).
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.