Jakie są różnice między ClockworkMod a Team Win Recovery dla Nexusa 7?


11

Mój Nexus 7 działa w wersji 4.2.1 i ma najnowszą wersję kompilacji. Zgodnie z Nexus 7 Root Toolkit daje mi możliwość flashowania jednego z następujących menu odzyskiwania:

  1. CWM Touch
  2. TWRP Touch

Jaka jest różnica między nimi? Jak mogę określić, który byłby dla mnie najbardziej odpowiedni?


Głosowałem za zamknięciem tego, ponieważ na część „Co jest lepsze ...” nie można odpowiedzieć na fakty, będzie to opinia osoby udzielającej odpowiedzi.
Ryan Conrad,

2
Myślę, że „Jaka jest różnica między nimi” sprawia, że ​​pytanie jest w porządku, wystarczy usunąć „odpowiedni” bit.
Peanut,

Odpowiedzi:


3

Jestem stronnikiem TWRP. Największą różnicą, którą zauważyłem, jest to, że CWM wymaga albo rozruchu w celu przywrócenia albo użycia Rom Managera do flashowania ROM, podczas gdy TWRP pozwala dowolnemu programowi z dostępem do roota (menedżer goo, Rom Toolbox itp.) Flashować ROM. Prawdopodobnie istnieją inne różnice, ale była to dla mnie duża.


2
Na tym polega CWM, uruchom system alternatywnego systemu Android, aby wykonać kopię zapasową / przywrócić w „bezpieczny” sposób ... :)
t0mm13b,

1
Czy kopie zapasowe generowane przez CWM i TWRP są wymienne?
Abhishek Sha

Tak, TWRP też może to zrobić, ale możesz także ustawiać w kolejce działania z poziomu GooManager, w którym to momencie uruchomi się ponownie i sflashuje go za ciebie. CWM wymaga do tego użycia Rom Managera.
Tim

3

TeamWin Recovery Project (TWRP) - Jest to bardzo szeroko stosowane niestandardowe odzyskiwanie. Jest w pełni sterowany dotykowo, ma jeden z najbardziej kompletnych dostępnych zestawów funkcji i wykorzystuje tematyczny interfejs użytkownika. TWRP jest utrzymywany przez Ethana Yonkera (Dees Troy) i widzi wiele wkładów społeczności poprzez przegląd kodu OmniROM.

ClockworkMod Recovery (CWM lub CWMR) - Jest to jedno z oryginalnych niestandardowych odzyskiwania, które jest nadal powszechnie używane. Większość jego funkcji została napisana przez Koushika Dutta (Koush), ale od tego czasu odnotowano znaczny wkład kodu ze strony społeczności poprzez przegląd kodu CyanogenMod. Dostępnych jest kilka wariantów, w tym: standardowy (klawisze sprzętowe poruszają się po menu), przeciągnięcie (podstawowe poruszanie się w górę / w dół / w lewo / w prawo przez przesunięcie) oraz dotyk (menu w pełni dotykowe). Więcej informacji na temat korzystania z ClockworkMod można znaleźć w instrukcjach odzyskiwania ClockWorkMod.

Aktywny rozwój: T eam W in R ecovery P roject (TWRP) i CMR ( C yanogen M od R ecovery)
Rozwój zakończony : C lock W ork M od R ecovery (CWM lub CWMR) i PhilZ Touch

źródło

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.