Nexus 7 nie pojawi się jako dysk w systemie Windows w trybie MTP po aktualizacji do Androida 4.2


37

Kiedyś działało dobrze, potem zaktualizowałem do wersji 4.2 i włączyłem opcje programistyczne (jedna lub druga musiała go zepsuć) i od tego czasu przestało działać, pojawia się jako urządzenie kamery, ale jeśli zmienię to na MTP, to nie ' t praca.

Próbowałem wyłączyć opcje dla programistów, próbowałem ponownie zainstalować sterowniki i kilka innych rzeczy.

Jak sprawić, by znów działał tak, jak w 4.1, kiedy działał, nawet gdy debugowanie USB było włączone? Teraz to w ogóle nie zadziała.


Odpowiedzi:


48

Dla mnie (w systemie Windows) działało:

  1. Podłącz Nexusa 7 do komputera za pomocą kabla USB.
  2. Otwórz Menedżera urządzeń: Start -> Uruchom (lub Win+ R), wpisz: devmgmt.msci naciśnij Enter. Otwiera to menedżera urządzeń.
  3. Znajdź „Android Composite ADB Device” u góry i rozwiń węzeł. Kliknij dwukrotnie urządzenie. (Uwaga: przepraszam, już go nie widzę, więc może być nieco inaczej nazwany).
  4. W wyskakującym oknie właściwości odinstaluj sterownik. Powinieneś również usunąć bieżący sterownik.
  5. Odłącz tablet i podłącz go ponownie.

W tym momencie mój został rozpoznany jako Nexus 7 zamiast urządzenia Android ADB i pozwolił mi ponownie przesłać pliki.

Nie jestem pewien, jak to wpłynie na debugowanie (szczególnie jeśli usuniesz stary sterownik), ale zadziałało to po wielu dniach wyszukiwania.


11
Dla mnie też zadziałało, ale tylko po to, aby potwierdzić, „usuń aktualny sterownik” musi być zaznaczone!
mdelolmo

Powyższe kroki działały dla mnie, a następnie ponownie zainstalowałem sterowniki Google USB po zaktualizowaniu ich za pomocą menedżera SDK i pojawił się zarówno w Eksploratorze, jak i przez ADB.
Jim McKeeth

+1 Usunięcie sterownika ma znaczenie. Zdecydowanie zrób to.
Daniel Chapman

Powyższe kroki działały dla mnie, a następnie ponownie zainstalowałem sterowniki Google USB po zaktualizowaniu ich za pomocą menedżera SDK i pojawił się zarówno w Eksploratorze, jak i przez ADB. Oprócz tego musiałem cofnąć autoryzację komputera z ustawień urządzenia z Androidem (nexus4), a następnie wyłączyć-włączyć debugowanie, a następnie ponownie podłączyć urządzenie do systemu Windows za pomocą USB.
hB0

Dawka nie działa dla mnie, ponieważ moje urządzenie jest całkowicie niewidoczne dla menedżera urządzeń. Nigdzie nie ma wpisu do kliknięcia.
Elliot

4

WRESZCIE SUKCES

Próbowałem powyższych kroków. Próba podłączenia Nexusa 7 do Win7-64. Urządzenie w Zarządzaniu komputerem / Menedżerze urządzeń / Urządzeniach przenośnych, kiedyś mówiono o Nexusie 7, teraz mówi Urządzenie USB MTP i ma! z tym urządzeniem nie można uruchomić. (Kod 10). http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/code-10-error.htm Zasadniczo oznacza to odinstalowanie wszystkich urządzeń i ich ponowną instalację. Zrobiłem to z moimi trzema innymi urządzeniami i Nexusem 7. Był hub USB z tymi trzema podłączonymi, więc po prostu odłączyłem cały hub. Podłączyłem Nexusa 7 do USB, znalazłem go (kiedy poszedłem do zarządzania dyskami i wykonałem ponowne skanowanie). Gdy Nexus7 został rozpoznany, ponownie włączyłem hub i wszystko znów było dobrze.


7
W witrynach StackExchange „.. powyżej kroków ..” nic nie znaczy, ponieważ odpowiedzi są sortowane według aktualizacji. Jeśli uważasz, że odpowiedź ci pomogła, oceń ją. :)
geffchang

2

Ten błąd występuje w niektórych przypadkach podczas aktualizacji. Naprawiłem mój, zmieniając szybko między MTP a kamerą z odłączonym USB, a następnie przywróciłem go ponownie do MTP i działało dobrze, kiedy ponownie podłączałem USB

Aby zmienić te ustawienia, przejdź do Ustawienia> Pamięć, a następnie kliknij mały przycisk menu w prawym górnym rogu i kliknij Połączenie USB z komputerem.


2

Ciągle otrzymywałem komunikat „To urządzenie nie może się uruchomić. (Kod 10)”. a po godzinach wielokrotnej ponownej instalacji sterowników wystarczyło ponownie uruchomić telefon.

Podsumowując: nie zakładaj, że wina jest wina, może to być telefon. Spróbuj ponownie uruchomić go po zainstalowaniu nowych sterowników.


1

To samo zdarzyło się nawet mi. Skończyło się na tym, że uruchomiłem go, przechodząc do menedżera urządzeń i odinstalowując urządzenie (było wyświetlane jako telefon Samsung). Następnie odłączyłem go, podłączyłem ponownie i został on ponownie zainstalowany automatycznie, działając dobrze i pokazując się w trybie MTP jako Nexus 10.


-1

Spróbuj włączyć debugowanie USB w opcjach programisty. To zadziałało dla mnie.


2
Próbował tego, dlatego „Wierzę, że bit„ Zaktualizowałem do wersji 4.2 i włączyłem opcje programistyczne ”.
Peanut
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.