Jak mogę przenieść zdjęcia na urządzenie z systemem Android Jelly Bean, zachowując oryginalny znacznik czasu?


25

Niedawno kupiłem Nexusa 4 i chciałbym przenieść na niego moje zdjęcia z poprzedniego urządzenia. Mój poprzedni telefon z Androidem używał standardowej pamięci masowej USB, co dawało 0 problemów z kopiowaniem tam iz powrotem, ale Nexus 4, podobnie jak wiele innych współczesnych telefonów z Androidem, jak sądzę, używa MTP, który ma ciekawą funkcję odmowy kopiowania oryginału daty / znaczniki czasu plików, używając zamiast tego daty, w której pliki są kopiowane.

Jest to oczywiście ogromny kłopot, jeśli chodzi o zdjęcia; nie tylko dlatego, że nie można sprawdzić oryginalnej daty zrobienia zdjęcia podczas przeglądania telefonu, ale także dlatego, że ostatecznie nie są posortowane.

Czy istnieje sposób na przesłanie zdjęć do telefonu z systemem Android Jelly Bean, który nie obsługuje pamięci masowej USB, zachowując oryginalne znaczniki czasu?

Rzeczy, które próbowałem do tej pory:

 • Przesyłanie przez USB MTP
 • Push ADB (zarówno pełne foldery, jak i pojedyncze pliki)
 • Przesyłanie przez SSH (za pomocą SSHDroid + WinSCP)
 • Przesyłanie i pobieranie z Dropbox
 • Przesyłanie pliku ZIP przez MTP i rozpakowanie pliku w telefonie
 • Przesyłanie z drugiego telefonu przez bluetooth
 • Funkcja „Fix date” QuickPic
 • Lokalna synchronizacja
 • Korekta daty zdjęcia
 • FTPSyncX
 • Znaki dymne
 • Krzyczy na telefon

Żaden z nich nie zachował znacznika czasu, co doprowadza mnie do szaleństwa.

(Poza tym nie jestem jeszcze zrootowany, ale jeśli jedyny możliwy sposób wymaga rootowania, również z zadowoleniem przyjąłbym tę odpowiedź.)


Czy system Android obsługuje usuwanie plików .tar? Jeśli tak, być może możesz skopiować plik .tar ze zdjęciami. Nie wiem, czy odznaczanie zmieniłoby znacznik czasu poszczególnych plików, czy nie.
Szansa

@Chance próbował tego wcześniej, ale też nie pomógł; problemem jest to, że domyślnie nic nie ma uprawnień do zapisywania znacznika czasu, więc nie można nic zrobić poza rootowaniem.
Mahn,

Również wszystkim, którzy odpowiedzieli na to pytanie: Dzięki. Sposób, w jaki działają witryny SE, mogę zaakceptować tylko jedną odpowiedź, ale każda odpowiedź tutaj pomogła w taki czy inny sposób.
Mahn

Odpowiedzi:


10

Nie możesz, jest to aktualny problem z uprawnieniami ( tutaj zgłoszenie błędu ) folderu s / sdcard systemu Android 4.0 +, jeśli nie używa FAT32 (ale FUSE).

Powód: Przejście z FAT32 do zunifikowanego przechowywania danych dla aplikacji i danych multimedialnych (przy użyciu ext4) w jednym systemie plików.

Zmęczyło nas to, że producenci OEM zawierają wiele GB pamięci wewnętrznej na muzykę, podczas gdy użytkownikom wciąż brakowało miejsca na aplikacje i dane. Takie podejście pozwala nam scalić wszystko w jednym tomie, co jest znacznie lepsze.

- Dan Morrill, inżynier Android w Google

Stare właściwości FAT32 są emulowane przy użyciu warstwy FUSE, aby były zgodne z istniejącymi aplikacjami. Ponadto: / data / i / sdcard na urządzeniach Google zaczynających się od Nexusa 7 używają tylko jednej partycji (/ data / media reprezentuje zawartość „sdcard” i jest udostępniana aplikacjom przez warstwę FUSE).

Oto implementacja sterownika FUSE przez CyanogenMod, jeśli chcesz zobaczyć źródło. Wygląda na to, że zaimplementowano ustawienie atrybutów znaczników czasu.

EDYCJA: Działa tylko z rootem.

Dokładny powód: wszystkie pliki są własnością root.sdcard_rw (patrz tutaj ).

Program wywołujący bez uid = 0 nie może wywołać syscall utimensat () , nie działa już w warstwie VFS (EPERM) dla znaczników czasu innych niż bieżący:

 1. efektywny identyfikator użytkownika dzwoniącego musi być zgodny z właścicielem pliku; lub
 2. osoba dzwoniąca musi mieć odpowiednie uprawnienia.

Aby wprowadzić jakąkolwiek zmianę inną niż ustawienie obu znaczników czasu na bieżącą
godzinę (tzn. Czasy nie są
równe NULL, a oba pola tv_nsec nie są UTIME_NOW, a oba pola tv_nsec nie są UTIME_OMIT),
musi być spełniony warunek 2 lub 3 powyżej.


Dzięki za informacje, miejmy nadzieję, że jest to coś, co Google może i chętnie zajmie się rozwiązaniem, ponieważ o ile mogę stwierdzić, problem nie dotyczy warstwy bezpieczników ani protokołu mtp, ale ściśle określone tu przywileje, które wydaje się być całkiem nowy (4.2.1?), ponieważ opublikowana poniżej aplikacja Photo Date Correction wydaje się działać ze starszymi urządzeniami opartymi na bezpieczniku 4.0 / mtp, takim jak galaxy nexus.
Mahn,

2
Aktualizacja dla przyszłych czytelników: pozostaje nierozwiązana w 4.2.2.
Mahn

2
Aktualizacja dla jeszcze większej liczby przyszłych czytelników: naprawiona w wersji 6.0 marshmallow.
Mahn,

6

Ostatnio natknąłem się na ten problem na Nexusie 5 i bez powodzenia wypróbowałem większość wymienionych tutaj rozwiązań. W moim przypadku wydaje się, że jest to spowodowane rozpoznanym błędem w standardowym systemie Android ( źródło ).

Moje rozwiązanie było następujące - korzystałem z systemu Windows 8.1, ale bez powodu nie działałoby to w systemie OSX / Linux (root jest wymagany na urządzeniu).

 1. Na komputerze utwórz archiwum .tar.gz wszystkich plików, które chcesz przenieść.

  • Kiedyś 7zip za to - warto wspomnieć o systemie Windows, musisz utworzyć archiwum tar, potem zastosować .gz kompresji.
 2. Prześlij archiwum do urządzenia za pomocą FTP, upewniając się, że użyto polecenia MFMT.

  • Serwer FTP obsługuje MFMT po stronie urządzenia. Wystarczy zainstalować i włączyć, bez potrzeby dodatkowej konfiguracji.
  • Na PC użyłem Filezilli - musisz upewnić się, że Transfer> Zachowaj znaczniki czasu przesyłanych plików są zaznaczone.
 3. Na urządzeniu rozpakuj archiwum w powłoce jako root.

  • Korzystając z emulatora terminali , najpierw upewnij się, że masz uprawnienia roota za pomocą supolecenia Może być konieczne udzielenie dostępu, jeśli pojawi się SuperSU.
  • Przejdź do katalogu zawierającego teraz archiwum .tar.gz za pomocą polecenia cd, np .: cd /sdcard/
  • Wypakuj archiwum, wykonując następujące czynności: tar -xvf ARCHIVE_NAME_HERE.tar.gz
  • Uwaga: z jakiegoś powodu, gdy rozpakowałem bezpośrednio do DCIM/Camerakatalogu, zdjęcia w ogóle nie pojawią się w aplikacji galerii zdjęć. Jeśli tak się stanie, sugeruję wyodrębnienie pliku do innego katalogu, a następnie przeniesienie (nie skopiowanie) plików do katalogu aparatu. Podejrzewam, że jest to spowodowane problemem z uprawnieniami. Możesz użyć terminala lub dowolnego menedżera plików, aby przenieść pliki.
 4. Uruchom ponownie dla dokładności.

Dzięki temu wszystkie atrybuty „daty modyfikacji” plików pozostały nienaruszone, a wszystkie zdjęcia pozostały w prawidłowej kolejności, gdy były wyświetlane w aplikacji galerii.


Nie pojawiają się w galerii z powodu indeksu mediów. Nie rozpoznaje działania terminala, ale jeśli używasz aplikacji menedżera plików, zgłasza nowe przeniesione pliki do indeksu, a teraz są one odnawiane. Czy jesteś pewien, że część ftp jest naprawdę potrzebna? Zastanawiam się, ponieważ ftp nie może zmienić plików znajdujących się w tar, więc dlaczego to powinno być ważne?
mgutt

@mgutt Chyba masz rację, że część FTP nie jest wymagana. Gromadziłem informacje z innych propozycji i właśnie to dla mnie zadziałało!
rmorrin

4

Sprawdź dane EXIF ​​i sprawdź, czy jest tam znacznik czasu.

Jeśli tak, korekcja daty zdjęcia pozwoli Ci nadpisać znacznik czasu pliku nieszyfrowanego kodem EXIF, przywracając prawidłowe sortowanie.


Nic. Są tam dane EXIF, a aplikacja zgłosiła, że ​​pomyślnie zmieniła znaczniki czasu, gdy ich użyłem, ale pozostały takie same; Ponownie uruchomiłem i usunąłem pamięć podręczną galerii, ale to nie pomogło. Czy aplikacja wymaga rootowania? Wygląda na to, że na znacznikach czasu istniała ochrona przed zapisem, której nic nie jest w stanie pokonać.
Mahn,

4

To pytanie bardzo mnie niepokoi, gdy spotykam się z urządzeniami, które mają tylko MTP, ale nie tryb pamięci masowej. Mam też obawy związane z tym samym powodem, co Mahn.

Po kilku testach znalazłem rozwiązanie tymczasowe, które może być w stanie zachować znacznik czasu.

Wykorzystuje zewnętrzny czytnik kart sdcard / OTG, a także polecenie cp z opcją -a znacznik czasu będzie mógł zachować. Ale warunkiem jest zrootowanie telefonu.

 1. Najpierw skopiuj dane na kartę SD.
 2. Przeczytaj go za pomocą gniazda karty pamięci / czytnika kart OTG
 3. użyj powłoki adb i uzyskaj uprawnienia roota (su)
 4. cp -a * dane z karty do pamięci wewnętrznej.

4

Jak wspomniano w innej odpowiedzi, na urządzeniach korzystających z FUSE do emulacji kart SD (takich jak nowoczesne urządzenia Nexus) tylko root może zmieniać znaczniki czasu plików /sdcard. Ponieważ rzeczy takie jak MTP i ADB nie działają jako root, nie można zachować znaczników czasu za pomocą tych metod. Jednakże, jeśli urządzenie jest zakorzeniona, to można naprawić timestampów z oddzielnym etapie później.

Podczas przywracania pełnej kopii zapasowej /sdcardz komputera z systemem Linux na mój tablet użyłem tego polecenia, aby naprawić wszystkie znaczniki czasu po przesłaniu plików za pomocą adb push:

find . | while read file; do timestamp_stat=$(stat -c "%y" "$file"); timestamp=$(date +"%Y%m%d.%H%M%S" -d "$timestamp_stat"); echo "$timestamp: $file"; adb shell su -c "touch -t $timestamp \"/sdcard/$file\""; done

Powinno to zostać uruchomione z katalogu głównego katalogu na komputerze, który odpowiada /sdcardna urządzeniu. (Lub, jeśli przesłałeś coś innego niż pełna /sdcardkopia zapasowa, zmień ścieżkę w touchpoleceniu pod koniec. Ale powinieneś uruchomić to z dowolnego katalogu na komputerze, który odpowiada katalogowi w touchpoleceniu.)

Działa to tak, że przechodzi przez wszystkie pliki po stronie komputera, pobiera znacznik czasu każdego z nich i uruchamia touchpolecenie jako root na urządzeniu, aby ustawić tam znacznik czasu odpowiedniego pliku.

Zauważ, że uruchomi to osobne supolecenie dla każdego pliku. Jeśli masz włączone logowanie w swoim programie głównym (np. SuperSU), możesz chcieć to wyłączyć, aby uniknąć tworzenia dużej liczby wpisów w dzienniku. A jeśli masz skonfigurowane urządzenie tak, aby monitowało o potwierdzenie przy każdym sużądaniu, prawdopodobnie zechcesz to zmienić tymczasowo. (Może istnieć możliwość stworzenia wariantu, który potokuje strumień touchpoleceń do pojedynczej powłoki root na urządzeniu, ale prosty sposób na zrobienie tego nie zadziałał, gdy go wypróbowałem i nie chciałem wydawać dużo czasu.)

Użyłem tego z powodzeniem na Nexusie 10 z Androidem 5.1.


2

Mam dokładnie ten sam problem. Wygląda na to, że jest zablokowany przez bezpiecznik na Nexusie 4, który obsługuje Stock JellyBean 4.2.1.

SYMLINKS:
/sdcard -> /storage/emulated/legacy
/storage/emulated/legacy -> /mnt/shell/emulated/0

MOUNT POINT:
/mnt/shell /dev/fuse /mnt/shell/emulated fuse \
  rw,nosuid,nodev,relatime,user_id=****,group_id=****,default_permissions,allow_other 0 0

Informacje te zostały pobrane za pośrednictwem sesji powłoki adb; Przypuszczam, że bezpiecznik będzie dostępny dla wszystkich kont na poziomie aplikacji.

TL; DR Z wyglądu nie da się tego zrobić bez zrootowania telefonu.


1
Moje „rozwiązanie” na razie polega na przesyłaniu zdjęć z poprzednich telefonów pojedynczo w kolejności chronologicznej, z przerwami pomiędzy nimi, w innym katalogu. Oto skrypt powłoki systemu Linux, którego używam: [old_pictures]$ for f in $(ls -1 * | sort -t _ -k 2); do adb push $f /storage/sdcard0/DCIM/Past/; sleep 3; done; jeśli wybierzesz tę drogę, najpierw prześlij test, aby upewnić się, że jesteś zadowolony. Wyłącz także Autoprzesyłanie Google+, gdy jesteś przy nim, aby nie uzyskać „podwójnego przesyłania”.
Turtle

Dzięki, to pomaga; jak twój skrypt: zarówno mtp przez Windows, jak i Adb Push porzucają dla mnie połączenie po około tysiącu plików w moim przypadku, a niektóre pliki losowo kończą się uszkodzeniem, czy widzisz to samo? w zasadzie tak, jak ten problem opisuje tutaj: code.google.com/p/android/issues/detail?id=35185 (być może powinienem zadać osobne pytanie, ponieważ nie jest to bezpośrednio związane z samymi znacznikami czasu. Muszę jednak kochać mtp)
Mahn

2

Jeśli używasz aplikacji Google Photo i chcesz, aby plik był wyświetlany w odpowiedniej kolejności, istnieje rozwiązanie.

Tło problemu

To jest błąd Androida. Nie zezwala użytkownikom innym niż root na zmianę daty modyfikacji plików ( https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=18624 od czasu wprowadzenia wielu użytkowników / piaskownicy z systemem plików FUSE) . I nie zachowuje znacznika czasu podczas kopiowania plików za pomocą protokołu MTP ( https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=92635 ).

Obejście dla użytkowników Google Photo

Zdjęcia są zamawiane przy użyciu informacji EXIF, jeśli są dostępne, dzięki czemu można po prostu użyć dowolnego sposobu ustawiania dla nich odpowiednich danych EXIF. Każda kamera powinna ustawić to dla Ciebie automatycznie, po prostu upewnij się, że data i godzina są w nich prawidłowe.

W przypadku filmów lub jeśli nie chcesz ustawiać danych EXIF, po prostu wejdź na https://photos.google.com/ i prześlij stamtąd swoje wideo / zdjęcia. Zachowuje znacznik czasu modyfikacji, który masz na komputerze, a ponieważ jest on zsynchronizowany z urządzeniem, zobaczysz zdjęcie w aplikacji, poprawnie posortowane, jak tylko skończysz przesyłanie.


1

Użyj narzędzia synchronizacji, takiego jak np. FolderSync , które powinno odpowiednio zadbać o znaczniki czasu. Narzędzia do synchronizacji powinny specjalizować się w obsłudze wszystkich aspektów naprawdę utrzymywania kopii synchronicznych - w tym oczywiście znaczników czasu.


Wypróbowałem kilka narzędzi do synchronizacji, ale żadne nie zsynchronizowało znacznika czasu, ponieważ myślę, że istnieje jakiś rodzaj ochrony. Dziękuję za odpowiedź.
Mahn,

Czy wypróbowałeś wersję próbną FTPSyncX ? Może nie najbardziej wyrafinowany wygląd (twórca nie jest projektantem). Ale używam Pro już od około roku i synchronizuje znaczniki czasu dobrze przez SFTP / SSH (jedyny protokół, którego używam - aplikacja może obsłużyć więcej).
Izzy

Sprawdzę to, ale biorąc pod uwagę, że SSHDroid nie działał dla mnie, myślę, że nie otrzymam też znaczników czasu.
Mahn,

Prawie założę się, że tak będzie. Nadal pamiętam, jak trudna była ta część dla deweloperów - godzinami rozmawialiśmy na Skype'a nad tym tematem :) Wystąpił brzydki problem z czasem w systemie Windows, który czasami zgłaszał błędy nieprawidłowo ... Och, otrzymywanie OT :) Po prostu spróbuj, nie może boleć, prawda? Daj nam znać, jak się udało ...
Izzy

Nic. FTPSyncX Trial jako klient w telefonie, freeSSHd jako serwer w moim laptopie, jestem w stanie łączyć i synchronizować pliki przez STP / SSH, ale znacznik czasu zdjęć przesłanych do telefonu wciąż jest zastępowany do bieżącej daty.
Mahn,

1

ZACHOWANA DATA ZMODYFIKOWANA NA NEXUSIE URZĄDZENIA --- NIE POTRZEBUJESZ ROOT ---

 • Z systemu Android na komputer: użyj protokołu MTP
 • Z komputera na Androida: użyj Droid Explorera

Twoje zdrowie.. :)

zachowuje datę modyfikacji. Nie wiem, jak to robi Droid Explorer. ale to po prostu działa.

upewnij się, że debugowanie USB jest zaznaczone przed użyciem Droid Explorer.

um ... jest jednak jedno ograniczenie .. Droid Explorer może przesyłać tylko pliki, a nie foldery.

 • z Droid Explorer, skopiuj pliki do telefonu z Androidem w określonym folderze
 • następnie za pomocą menedżera plików w systemie Android przenieś te pliki do żądanego folderu, nie używaj kopiowania, ponieważ kopiowanie zmieni datę modyfikacji, podczas gdy cięcie nie.

Droid Explorer wymaga ROOT, prawda?
AntonK

@AntonK Tak Droid Explorer potrzebuje roota, aby zachować znacznik czasu. Jeśli root nie jest dostępny, zastąpi datę: maxrev.de/…
mgutt

1

Użyj PTP zamiast MTP podczas podłączania telefonu przez USB. Działa dla mnie, używam Samsunga Note 4 podłączonego do maszyny Ubuntu 14.04. Jednak połączenie jako PTP pozwala tylko na kopiowanie zdjęć / obrazów. Wszystkie inne metody kopiowania plików (bluetooth, WIFI, menedżer plików) na dysk zewnętrzny zmienią datę.


Testowałem to z Windows 10 i Note 3 przy użyciu CM 12.1 (Android 5.1.1). Przeniosłem pliki (jedyny sposób, w jaki Windows pozwala zachować), ale nie zachowało znaczników czasu. :(
mgutt

0

Moje rozwiązanie, aby zachować datę modyfikacji podczas kopiowania pliku na urządzeniu z Androidem za pomocą MTP:

Testowane na kolbie LG G2 (bez korzenia), Andorid 4.4.2 i HTC one M7, Andorid 4.4.2:

 1. Udział sieciowy folderu do skopiowania na komputerze (Win 8)
 2. Zastosowanie SyncMe Wireless skopiować pliki z komputera do urządzenia

O ile widzę, daty modyfikacji są w pełni zachowane!


0

Rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych za pomocą „SanDisk Memory Zone”, aby zachować datę i datę. kopiowanie / przenoszenie plików z urządzenia z Androidem na zewnętrzną kartę SD - Testowane na Samsung Note 2, Note 3 i Mini SIII

Po prostu wykonaj kopię zapasową plików ze zdjęciami na karcie SD i przenieś kartę na inne urządzenie z Androidem, PC, Apple lub inne urządzenie - jeśli nie jest używane do tworzenia kopii zapasowych plików ze zdjęciami, postępuj zgodnie z 8 prostymi instrukcjami „

 1. Wyszukaj w Google Play i zainstaluj „SanDisk Memory Zone”.
 2. Uruchom aplikację i poczekaj na zakończenie pliku indeksu.
 3. Wybierz Backup / Restore i zmień lub zaznacz ustawienia.
 4. Wybierz miejsce docelowe karty pamięci i elementy do utworzenia kopii zapasowej (kontakty, sms, zdjęcia, muzyka itp.).
 5. Sprawdź wymaganą i dostępną pojemność i przejdź do KONTYNUUJ.
 6. Poczekaj na zakończenie tworzenia kopii zapasowej.
 7. Teraz masz kopię plików na karcie SD na „.memoryzone_backup / files / 1”
 8. Teraz możesz przenieść pliki karty SD, takie jak zdjęcia, na system Windows, Linux lub inne urządzenie z Androidem, zachowując oryginalny znacznik czasu.

kopiowanie plików na zewnętrzne karty SD nie powoduje problemu ze znacznikiem czasu modyfikacji
AntonK

0

Szybkie i łatwe rozwiązanie: wystarczy użyć komputera PC lub Mac, aby skopiować pliki ze starej karty SD (lub PC) na nową kartę SD. Użyj komputera PC / Mac z czytnikiem kart SD / SD (istnieją konwertery USB-SD-SD), które postrzegają kartę jako pamięć USB FAT32. Po zakończeniu kopiowania włóż ponownie nową kartę do telefonu i uruchom ponownie.


0

Przeprowadziłem się do Moto X 2014 i miałem ten problem.

Próbowałem też wielu rzeczy, wydawało się, że rozwiązaniem jest „Motorola Migrate” do synchronizacji z dwoma telefonami Wi-Fi (stary backflip z piernika). W galerii sytuacja była dobra (nawet w szczegółach), ale co dziwne w menedżerze plików data została zmieniona, a po kilku godzinach nawet galeria pokazała datę transferu.

Obejście problemu, jeśli plików nie jest zbyt wiele, można ręcznie skopiować jeden po drugim, zmieniając za każdym razem datę i godzinę w telefonie.


0

Mam Nexusa 4 i miałem ten sam problem ze znacznikiem czasu i zdjęciami (faktycznie wszystkie pliki).

Oto wiersze poleceń (z zrootowanym telefonem), których użyłem dzięki postowi na Ubuntu:

sudo apt-get install android-tools-adb

(w Ubuntu, jeśli nie jest zainstalowany zestaw Android SDK)

adb devices
cd /media/my_backup_folder_where_i_put_a_folder_with_all_my_data_named_"savandroid"_in_it

Aby przejść do mojego folderu „kopia zapasowa”, który zawiera folder „savandroid”

adb root
adb push savandroid /sdcard

Wszystkie pliki i foldery, które są w „saveandroid” są wysyłane na kartę SD działały ładnie z poprawnymi znacznikami czasu!

Uwaga : na Cyanogenmod musiałem wybrać root dla „aplikacji i adb” w menu programistów. Domyślnie jest ustawiony tylko na aplikacje.


0

Dodam moje rozwiązanie, które działało na Ubuntu

Najpierw zainstaluj simple-mtpfs i zainstaluj bezpiecznik

cd ~
mkdir myphone
simple-mtpfs ~/myphone

Teraz masz foldery telefonu zamontowane w tym katalogu, możesz użyć rsync -tlub, cp -paby skopiować zdjęcia, a utworzone / zmodyfikowane / dostępne czasy nie zostaną zmienione.

Pracuj dla mnie :)


W terminalu, mimo zamontowania za pomocą simple-mtpfs, znaczniki czasu wyglądają jak zachowane. Ale podczas uzyskiwania dostępu do plików w telefonie znaczniki czasu wydają się być zresetowane.
Teresa e Junior

0

Aby skopiować pliki z Androida na komputer, zachowując znaczniki czasu:

adb shell tar c -C /storage/emulated/0/XXX . | tar xv

Aby przywrócić je z powrotem do Androida:

tar c . | adb shell tar xv -C /storage/emulated/0/XXX 

Działa to poprzez utworzenie pliku tar w urządzeniu, który jest natychmiast wyodrębniany na twoim hoście i viceversa.

„V” pozwala zobaczyć nazwę kopiowanego pliku.

Oczywiście zakłada to, że masz zainstalowane „adb”, że telefon ma włączone debugowanie USB i że już sprawdziłeś poprawność certyfikatu debugowania.

sudo apt install adb

-1

Wypróbuj aplikację „Bluetooth File Transfer”, która zachowuje zmodyfikowaną datę z przeniesieniem. I wierzę również w kopiowanie, ale najpierw spróbuj użyć jednego pliku / folderu. Może także eksplorować inne urządzenie za pośrednictwem Bluebooth.


Podanie linku do polecanych aplikacji sprawi, że będzie to bardziej przydatna odpowiedź.
eldarerathis

-1

Użyj SyncMe Wireless i udziału sieciowego. Znaczniki czasu są zachowywane, a synchronizacja jest szybka. Mogłem wykonać kopię zapasową bez komputera na karcie SD w Kingston MobileLite Wireless w 20 minut, natychmiast zsynchronizować ponownie.


Czy możesz połączyć tę aplikację?
Matthew Read

Mogłem tylko znaleźć link do SyncMe Wireless , ale nie „ Udostępnianie sieci”, chyba że miałeś na myśli, że jest to pojedyncza aplikacja. Podaj także krótkie podsumowanie aplikacji i kroki, aby to zrobić, jeśli to możliwe.
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.