Jak przetestować funkcję wielu użytkowników 4.2 JellyBean na emulatorze tabletu Nexus 7?


11

Wiem, że funkcja wielu użytkowników jest dostępna w systemie Android 4.2 JellyBean:

Przeszedłem przez TO i TO .

Ale chcę przetestować tę funkcję na emulatorze, a nie na rzeczywistym urządzeniu.

Moje pytania:

  1. Czy można przetestować funkcję wielu użytkowników na emulatorze?

  2. Jeśli tak, jak to możliwe?


Bardzo wątpliwe, czy jest to w tej chwili możliwe, najlepiej poczekać i zobaczyć, co robi Google, być może w następnym wydaniu pakietu SDK pojawi się emulator, poczekaj i zobacz ...
t0mm13b

Odpowiedzi:


6

Niestety emulator Androida obecnie tego nie obsługuje. W systemie kompilacji znajduje się plik konfiguracyjny, który określa, czy włączyć funkcję kont użytkowników, i jest wyłączony w obrazach emulatora dystrybuowanych przez Google. Tymczasem możesz oznaczyć ten problem gwiazdką w narzędziu do śledzenia błędów.

Istnieją jednak dwie alternatywy, na które możesz spojrzeć:

  1. Możesz zmienić plik konfiguracyjny i zbudować nowy obraz emulatora ze źródła AOSP i użyć go zamiast obrazu systemu domyślnie używanego przez AVD. Ten plik znajduje się w /frameworks/base/core/res/res/values/config.xmlźródle Androida. Powinna istnieć opcja o nazwie, config_multiuserMaximumUsersktóra musi być ustawiona na wartość większą niż 1.

  2. Możesz wypróbować pakiet emulatora Jar of Beans . Ma eksperymentalną obsługę wielu kont użytkowników. Zauważ jednak, że jest to emulator x86, a nie ARM.


Dziękuję za wsparcie. ale nie mogłem znaleźć ścieżki „/frameworks/base/core/res/res/values/config.xml” w moim Ubantu 11.10. Czy mógłbyś mi pomóc?
Bhavesh,

1
@Bhavesh: Czy masz cały kod źródłowy zsynchronizowany z komputerem? Jakie kroki wykonałeś, aby to skonfigurować?
eldarerathis,

jaki kod źródłowy powinienem dla niego mieć? czy możesz podać mi link do niego?
Bhavesh,

1
@Bhavesh: Potrzebujesz pełnego źródła Androida. Jest dość duży, ale instrukcje konfiguracji zaczynają się tutaj, jeśli chcesz go wypróbować: source.android.com/source/initializing.html
eldarerathis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.