Dlaczego / sdcard / zmienia się w / sdcard / 0 / z 4.2?


20

Nigdy wcześniej tego nie widziałem, więc zakładam, że stało się to, kiedy uaktualniłem do wersji 4.2: Jestem całkiem pewien, że /sdcard/zabierało mnie prosto do mojej karty SD, ale teraz, gdy przechodzę do tej ścieżki (na przykład w odzyskiwaniu CWM ) Muszę iść do /sdcard/0, /sdcard/legacynagle też pukają.

Co to są te foldery i dlaczego się pojawiły?

Odpowiedzi:


23

Ma to związek z funkcją wielu użytkowników włączoną w JellyBean 4.2 (nie 4.1). W celu obsługi oddzielnych kont należało zmienić części struktury katalogów. /sdcard/legacynp. zawsze wskazuje katalog aktualnie zalogowanej karty SD użytkownika.

Obecnie nie mogę znaleźć dokumentu, w którym czytam szczegóły, więc nie mogę połączyć żadnego źródła. Mając powyższe na uwadze, łatwo zgadnąć, że /sdcard/0najprawdopodobniej będą to właściciele urządzeń (lub „pierwsi użytkownicy” - „pierwszy użytkownik” zawsze stał się „właścicielem urządzenia”, tylko ten użytkownik może tworzyć dodatkowe konta) sd karta i tak dalej. Dodam link do źródła, jak tylko będę mógł go znaleźć.

EDYCJA: Jedną ze stron, z których wpadłem na ten pomysł, jest AndroidNext . 1droid podaje inne wyjaśnienie, jeśli chodzi o kartę SD:

W Androidzie 4.2 Google wprowadził wielu użytkowników jako nową funkcję. Aby pomieścić wielu użytkowników, Google zapewnia teraz każdemu użytkownikowi własny folder do przechowywania. W przypadku aktualizacji do wersji 4.2 z wersji 4.1 pamięć ROM w wersji 4.2 będzie szukała określonego pliku w / danych, aby ustalić, czy musi przeprowadzić migrację wszystkich plików do nowej struktury danych dla wielu użytkowników. Domyślnie 4.2 migruje wszystkie / data / media do / data / media / 0.

Pojawił się problem z niestandardowymi odzyskiwaniem. Odzyskiwanie niestandardowe zachowuje folder / data / media podczas przywracania ustawień fabrycznych. Po przywróceniu ustawień fabrycznych, a następnie ponownym uruchomieniu 4.2 ROM, 4.2 ROM ponownie migruje wszystko do / data / media. Będzie migrować pliki za każdym razem, gdy przywracasz ustawienia fabryczne. Ta wielokrotna migracja spowodowała, że ​​niektóre osoby zostały przeniesione do / sdcard / 0 lub nawet / sdcard / 0/0 itd.

W rzeczywistości ma to związek z nową funkcją dla wielu użytkowników - w ten czy inny sposób.


Jesteś dżentelmenem i uczonym, świetna odpowiedź. Twoja teoria, że ​​0 jest pierwszym użytkownikiem, również ma sens, ponieważ mam tylko jednego użytkownika i /sdcard/0jest to jedyny istniejący „katalog liczb”.
pzkpfw

Istotne jest również wyjaśnienie Dana Morrilla, dlaczego Android przeniósł się z pamięci masowej USB na dostęp MTP do pamięci wewnętrznej, która dotyczy „fałszywego” / sdcard / fodler wydania androidpolice.com/2011/11/18/…
GAThrawn

Chociaż zdecydowanie nie zgadzam się z nim w kwestii „wyboru plików” (już jakiś czas temu dodałem do zakładek ten artykuł). Nie jesteśmy tutaj w Cupertino ani w Gnomish. Nie musimy ukrywać rzeczy i mówić użytkownikowi, czego naprawdę chce (chociaż „może jeszcze nie wiedzieć”). Wolę opcje, niezależnie od ustawionych wartości domyślnych. Niech to będzie ogólny przełącznik w konfiguracji: „Tak, jestem dojrzałym użytkownikiem” / „Nie, raczej lubię innych ludzi decydujących się na mnie” ... Poza tym: Dobra uwaga :)
Izzy

W Androidzie 6 (Marshmallo) / storage / emulowane / starsze staje się puste (przynajmniej na urządzeniach Nexus), gdzie przed uaktualnieniem do Marshmallow zawierało to samo co / Storage / emulowane / 0
Gili Nachum
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.