Pobieranie aplikacji Market zawsze kończy się niepowodzeniem / nigdy się nie rozpoczyna


11

Zupełnie nowy LG GT540, wszystko działa poza rynkiem. Kliknięcie opcji Zainstaluj w dowolnej aplikacji, która wyświetla się w tym polu przez kilka sekund, po rozpoczęciu pobierania ... Gdy tylko zmieni się na „Pobieranie ...”, komunikat kończy się niepowodzeniem z informacją „Pobieranie nie powiodło się, spróbuj ponownie”.

To nie jest duplikat „ Czasami aktualizacja rynku utknęła podczas pobierania, jak mogę anulować? „co jest” czasem ”i dotyczy anulowania. Odpowiedzi nie działają / nie są istotne. Nie jest to również kopia „ rynku Android - problem z pobieraniem aplikacji ”, który pojawia się w „Rozpoczęcie pobierania ...” przez kilka godzin.

W Internecie krąży kilka rozwiązań, ale tak jak ja, wydaje się, że nie rozwiązuje tego dla dużej liczby osób. Uważam, że istnieje więcej niż jeden błąd w pobieraniu z rynku, ale są traktowani jak jeden.

Po pierwsze, istnieje problem związany z GTalk. W tym przypadku nie ma to znaczenia. GTalk loguje się poprawnie i działa. Wylogowanie z GTalk i ponowne zalogowanie nie rozwiązuje problemu. Nie usuwa też danych z aplikacji GTalk i / lub Google Apps oraz ponownego uruchamiania telefonu. To nie jest problem z GoogleMail / GMail, ponieważ nie ma go w Wielkiej Brytanii i zawsze był kontem Gmail.

Po drugie, nie można tego rozwiązać poprzez wyczyszczenie pamięci podręcznej / danych z usługi Checkin Service / Downloader / Market itp. Zrobiłem to czyszczenie / zatrzymanie zatrzymania we WSZYSTKICH aplikacjach sugerowanych w sieci i ponownym uruchomieniu telefonu. Dokonano tego kilka razy bez efektu.

Po trzecie, przywracanie ustawień fabrycznych również nie działa. Ma sens, biorąc pod uwagę, że takie zachowanie jest od razu po wyjęciu z pudełka.

EDYCJA : Próbowałem również odmontować kartę SD, wyjąć ją, ponownie uruchomić telefon i próbować pobrać bez różnicy.

EDYCJA 2 : Wyczyszczenie wszystkiego i zalogowanie się na rynku za pomocą zupełnie nowego konta nie miało znaczenia.

Wszelkie inne pomysły na temat przyczyny problemu i jak go naprawić ?


Próbowałeś z połączenia Wi-Fi? Czy może to być ograniczenie sieci
gary

Mam HTC Desire HD, który działa idealnie z tej samej lokalizacji, a nie z Wi-Fi. Próbowałem dosłownie tuż obok wieży, gdy jesteś w mieście bez różnicy.
Dan McGrath,

Odpowiedzi:


4

Przyczyną tych problemów jest błąd w Google Framework Services, przynajmniej w 2.1 i 2.2.

Udało mi się to tymczasowo naprawić, usuwając pamięć podręczną dla wszystkich aplikacji Google - GFS, Talk, Voice, GMail, Market itp. - ale nie wierzę, że istnieje stała poprawka. Być może w 2.3 nie mam go jeszcze na telefonie.


To brzmi jak jeden z innych problemów. Wyczyściłem WSZYSTKO, a następnie ponownie uruchomiłem telefon bez różnicy. Myślę, że jeśli powiem mojej żonie, że musi wprowadzić użytkownika Gmaila / przekazać go jeszcze raz ... lol. To jest na Androida 1.6 BTW.
Dan McGrath,

Ponieważ jest to ten sam problem z tymi samymi aplikacjami, nadal sądzę, że to ten sam błąd, nawet jeśli w twoim przypadku go pogorszysz. Czy masz wiele kont Google na telefonie? Zacząłem się zastanawiać, czy to może to uruchomić.
Mateusz

2
Cóż, nie za bardzo. W wielu innych przypadkach GTalk ma również problemy. GTalk w tym przypadku działał bezbłędnie. Jest to również duże nie dla wielu kont Google. To telefon mojej żony, który konfiguruje się tylko z kontem Gmail.
Dan McGrath,

Ach, źle zinterpretowałem „Wylogowanie z GTalk i powrót nic nie robi”, co oznacza, że ​​nie można się wylogować.
Mateusz

3

Czy to problem z kontem Google, czy problem z kombinacją telefonu i oprogramowania? Czy możesz używać tego samego konta Google w innym telefonie (lub innym koncie Google w telefonie LG, ponieważ zdaje się, że kilka razy go zresetowałeś)?


Nowe konto nie zrobiło niestety różnicy.
Dan McGrath,

1

Odinstalowałem wszystkie aktualizacje aplikacji Market (Android 1.6) i od tego czasu mogę pomyślnie pobierać nowe aplikacje / aktualizacje

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.