Ograniczona pamięć wewnętrzna, jak przenieść rzeczy na kartę SD


9

Całkowita dostępna pamięć wewnętrzna w moim telefonie Sony Ericsson wynosi ~ 412 MB. Jest to naprawdę niski poziom, ale wiele aplikacji najwyraźniej musi tam zostać zainstalowane, a inne nadal potrzebują miejsca, nawet po przeniesieniu na kartę SD.

Jaki jest najlepszy sposób, jeśli chcę zainstalować więcej aplikacji?

Szczerze mówiąc, to trochę szokujące wzornictwo, chyba że jestem wyśmiewany i kompletnie brakuje mi czegoś łatwego.


To zdecydowanie moja największa skarga na posiadanie telefonu z Androidem. Teraz, gdy jestem tego świadomy, mój następny telefon będzie miał znacznie większą pamięć wewnętrzną.
Ben

Odpowiedzi:


6

Istnieje wiele metod „* 2SD” i na ogół obejmują one dostęp do konta root.

Moim osobistym ulubionym jest Link2SD . Wykorzystuje dowiązania symboliczne, które nie zajmują (praktycznie) miejsca. Rzeczywisty program, dane, biblioteki itp. Są przechowywane na drugiej partycji na karcie SD. Ma to wadę polegającą na tym, że trzeba utworzyć dwie partycje na karcie SD (co oznacza, że ​​będzie musiała zostać sformatowana).

Jeśli masz root, prawdopodobnie masz zainstalowane niestandardowe odzyskiwanie, które może automatycznie podzielić kartę SD na partycje.

Zaletą wielu partycji jest to, że możesz zamontować kartę SD po podłączeniu do komputera, nie powodując znikania aplikacji z urządzenia. Wynika to z faktu, że tylko jedna partycja jest faktycznie odmontowana z Androida i zamontowana na komputerze, a druga partycja zawierająca aplikacje nigdy nie jest odmontowana.


Co ta odpowiedź robi, że moja nie?
Liam W

@dymutaos - Innym sposobem: czy nie jest możliwe użycie czytnika kart SD podłączonego kablem USB OTG, aby aplikacje na karcie SD mogły być przechowywane zewnętrznie, a następnie używane przez czytnik i kabel OTG USB jako a kiedy jest to wymagane?
Simon

@Liam W - Myślę, że mówi prawie to, co robi twoja odpowiedź, ale prawdopodobnie została zaakceptowana, ponieważ byłem 3 minuty wcześniej odpowiadając.
Stephen Schrauger,

@ Simon - nie próbowałem czytnika kart SD ani napędu Flash przez OTG, więc nie mogę powiedzieć. Ale ponieważ OTG jest tak rzadko używany, wyobrażam sobie, że większość aplikacji * 2SD nie jest zaprojektowana do korzystania z czegoś podłączonego przez OTG.
Stephen Schrauger

@ Simon - A może pytasz, jak komputer może odczytać drugą partycję? W takim przypadku tak, należy podłączyć kartę SD do czytnika. Ale potrzebujesz również dodatkowego oprogramowania, jeśli korzystasz z systemu Windows, ponieważ system Windows będzie zawsze czytał tylko pierwszą partycję na urządzeniu wymiennym (Linux / Mac nie ma problemu).
Stephen Schrauger

5

Najłatwiejszym sposobem na obejście tego jest zrootowanie urządzenia i użycie aplikacji, która wymusza aplikacje na karcie SD (np. DroidSail Super App2SD ).

Ograniczenia tego

  • Aplikacje zainstalowane na karcie SD nie będą miały widżetów - zostaną zepsute.
  • Aplikacje nie zostaną załadowane, dopóki karta SD nie zostanie zamontowana.

Niektóre alternatywy

  • Użyj aplikacji Link2SD, aby przenieść aplikacje na drugą partycję karty SD

Plusy

  • Może przenosić biblioteki lib i pamięć podręczną dalvik, które zajmują dużo pamięci
  • Widżety nadal działają
  • Aplikacje montowane podczas uruchamiania

Cons

  • Potrzebuje również rootowania
  • Potrzebuje drugiej partycji na karcie SD.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.