Pokaż układ portretowy na pełnym ekranie za pomocą Miracast


11

Próbuję wyświetlić ekran mojego telefonu na monitorze. Poziomo działa poprawnie, ale kiedy odwracam w celu portretu, ekran wypełnia niewielką część na środku ekranu zamiast zmiany orientacji. Planuję obrócić monitor na bok, aby wyświetlić ekran urządzenia i zablokować go w pozycji pionowej. Czy ktoś wymyślił sposób na zmianę orientacji? Używam netgear ptv3000. Zastanawiam się nad zakupem centrum allsharecast, ale nie jestem pewien, czy to zadziała. Dzięki!!

obecny układ pionowy


Uważam, że w ten sposób grafika jest wyprowadzana i nie można jej zmienić (to samo dotyczy iPada i jego złącza wyjściowego)
Liam W

Odpowiedzi:


1

Przykro mi, że muszę ci to powiedzieć, ale nie jest to możliwe.

System operacyjny wysyła dane do ekranu, a ekran podąża za tym. Kiedy urządzenie jest w trybie pionowym, to właśnie to wyświetla - ponieważ ekran ma dużo miejsca, wypełnia go czarnymi paskami.

To samo dotyczy iPadów (wiem, że ich też nienawidzę) ze złączami ekranowymi - jeśli iPad jest w trybie pionowym, ekran znajduje się na środku ekranu.


Jeśli jest po stronie systemu operacyjnego, jest to coś, co można naprawić za pomocą oprogramowania, ewentualnie wymagając niestandardowego oprogramowania wewnętrznego, które to umożliwia.
plackemacher,

@plackemacher Prawda, ale nie sądzę, żeby OP chciał zbudować sobie własny ROM;)
Liam W

1
Jestem przyjacielem OP. Być może rozważamy coś takiego, jak chcemy zaprezentować aplikację na targach, a naszą jedyną obecnie opcją jest zakup telewizora o
przekątnej 60 cali, na

Nie sądzę, aby istniało łatwe rozwiązanie, ale musi być jakiś możliwy sposób
Jake Molzahn,

1

Pomyśl o tym, jeśli rozciągniesz ten ekran na słuchawce wtedy i tylko wtedy , gdy podłączony do telewizora, w najgorszym przypadku będzie wyglądał okropnie i okropnie!

Powody obejmują:

  • Zużyłby dużo pamięci, aby umożliwić tłumaczenie w locie w celu dostosowania do szerokości urządzenia buforującego ramki graficzne systemu Android - który ma ograniczony rozmiar w zależności od rozdzielczości telefonu i dostępny jest tylko jeden bufor ramki!
  • Dodatkowa warstwa złożoności, by powiedzieć Androidowi: „Właśnie, jesteśmy podłączeni do telewizora, teraz rozciągamy się
  • Ponieważ pamięć RAM jest przeżuwana, aby „pomieścić” większy bufor, aby utrzymać grafikę w stanie rozciągniętym dla ekranu komputera / telewizora, może to spowodować spowolnienie Androida na indeksowanie, ponieważ aplikacje nie będą miały wystarczającej ilości pamięci RAM do uruchomienia.

Podsumowując, może to być możliwe, ale trzeba zarezerwować pamięć na rozdzielczość „rozciągniętą”, powiedzmy na przykład rozdzielczość 800 x 480, tryb portretowy na WVGA, 480 x 800, tryb poziomy, 800 x 480, używając tego jednego pojedynczego bufora klatek urządzenie.

Miej mosey w konfiguracji jądra, ponieważ może tam być coś do przechwytywania multimediów / telewizji ...? jeśli chodzi o samą aplikację na Androida, nie widziałem jej. Warto jednak zbadać jądro :)

Ale z drugiej strony, jeśli istnieje układ obsługujący HDMI, może to inna historia, ale ciekawe pytanie OP! +1 ode mnie!


0

Alternatywą byłoby użycie programu uruchamiającego innej firmy z włączonym trybem ekranu głównego Krajobraz, takiego jak GO lub Nova. Sprawdź, czy to rozwiąże Twój problem.


Czy możesz tutaj połączyć aplikacje?
Firelord

0

Osiągnąłem to za pomocą taniego laptopa podłączonego do telewizora, z wyświetlaczem ms ustawionym na portrit. Używam kontrolera Soti Pocket, aplikacji do wysyłania ekranu telefonu do laptopa. Trochę poprawia, ale możesz uzyskać pełny ekran telefonu na telewizorze, od krawędzi do krawędzi. To jedyny sposób, aby to zrobić.


0

Witaj, zaczynam się różnić: jeśli połączysz się z Miracastem, gdy jesteś już w trybie poziomym, na ekranie pojawi się tryb krajobrazu. Przynajmniej z 2 różnymi telefonami (Android v4 i V7) i 2 differnet miracast (kompatybilny z Microsoft i chińskim) dostaję tryb poziomy. Marc

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.