Jak skopiować tekst z komputera na telefon?


28

Szukam sposobu na skopiowanie tekstu z komputera domowego na telefon, coś w rodzaju wspólnego schowka. W tej chwili idę do generatora kodu QR zxing i wklejam kod, robię zdjęcie telefonem i ustawiam skaner kodów kreskowych, aby kopiował tekst do schowka. Wydaje się, że powinien istnieć prostszy sposób. Czy ktoś wie, jak to zrobić?

Odpowiedzi:


17

Możesz zainstalować aplikację WiFi Keyboard z Android Market. Dobra aplikacja, obsługuje wejście USB i WiFi. Musisz uważnie śledzić informacje, aby się obejść.


Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Klawiatura WIFI działa świetnie. Jestem coraz bardziej zdumiony tym, co jest możliwe dzięki naszym małym urządzeniom :)
Edelcom,

Świetny! Teraz nie boję się już tych pól haseł!
phunehehe,

1
Przydałoby się trochę więcej informacji, aby uczynić je kompletnym.
HasH_BrowN

2
Aplikacja jest już dłuższa w Google Play :(
dusan

15

Wygląda interesująco, ale podoba mi się, że klawiatura Wi-Fi nie wymaga żadnego oprogramowania na komputerze, a jedynie połączenie Wi-Fi.
mcrumley,

3
Chrome na telefon nie wymaga również żadnego oprogramowania, a jego użycie jest prostsze niż klawiatura WiFi, wystarczy zaznaczyć tekst, który chcesz skopiować, a następnie kliknąć ikonę obok paska adresu w przeglądarce Chrome
Omar Al Barahamtoshey

1
Niestety napisane jest: „Ten przedmiot nie jest dostępny u Twojego przewoźnika” :(
phunehehe,

2
Ta aplikacja jest już dłużej w Google Play :(
dusan

9

Google DokumentyDysk umożliwia wspólną edycję między aplikacją telefonu a aplikacją internetową . Aktualizacje zazwyczaj przesyłają się z jednego do drugiego w ciągu kilku sekund i po prostu pojawiają się w dokumencie na zaktualizowanym urządzeniu, ze znacznikami, aby pokazać, że pochodzi od kogoś innego.

Używam go do burzy mózgów z kolegami w podróży, podoba mi się to bardziej niż SMS / E-mail, ponieważ łatwiej jest zobaczyć, o czym mówią (ich tekst pojawia się w odpowiedniej części dokumentu)


1
W tej chwili nowe natywne aplikacje Android „Dokumenty” są niesamowite: pokazuje, że tekst na żywo jest nagrywany na komputerze! Dziękujemy za udostępnienie tych sztuczek!
A. Masson,

8

Wypróbuj ClipSync

To napisana przeze mnie aplikacja, która zaktualizuje schowek na twoim komputerze po wykryciu zmiany w schowku Androida przez WiFi. (I wzajemnie.)

Możesz więc zrobić:

 • ctr + c (win) -> długie naciśnięcie - wklej (android).
 • długie naciśnięcie - skopiuj (android) -> ctrl + v (win).

5

QRCopy to darmowa aplikacja, która pozwala udostępniać schowek między komputerem a prawie każdym innym urządzeniem. Do przesyłania informacji używa kodów qr, więc działa na każdym urządzeniu wyposażonym w czytnik kodów QR. Wersja dla systemu Windows zawiera szybki czytnik kodów QR, który działa przy użyciu kamery internetowej, i ma aplikację mobilną, która działa na większości innych urządzeń. Gdy masz już jakiś tekst w schowku, po prostu naciśnij Windows-V, a pojawi się on na ekranie w qr, gotowy do skanowania za pomocą telefonu komórkowego. Aby odesłać tekst z powrotem do komputera, w telefonie komórkowym używa się generatora kodów qr, aby skopiować tekst do kodu qr, a następnie na komputerze wystarczy nacisnąć Windows-C, a następnie uruchomi się kamera internetowa i użyje go do odczytania kodu qr na urządzeniu mobilnym. To zajmuje tylko sekundę lub dwie i działa w każdym programie.

http://www.qrcopy.net

[Uwaga: Jestem przyjacielem faceta, który stworzył QRCopy.]


Cześć Dan, przepraszam, jeśli wprowadziłem w błąd lub naruszyłem naturę Twojej witryny. Jestem związany z QRCopy, ponieważ jestem przyjacielem faceta, który go napisał. Pomagam mu, zamieszczając od czasu do czasu komentarze na stronach o podobnych tematach, ponieważ podoba mi się to, co stworzył, a także jego motywacja - uważa, że ​​wiele oprogramowania nie jest obecnie zbyt dobrze zbudowane, więc nie narzekaj / nie rób nic, zaczął publikować darmowe oprogramowanie, które może być nieco lepsze w użyciu. Ten post to moje słowa, a nie jego, choć ponownie używam fragmentu. Usuń go, jeśli jest nieodpowiedni.
Tim

Dzięki za pomoc nowicjuszowi w witrynie, Dan! Btw Sprawdziłem www.shadowburst.com, podoba mi się to, co zrobiłeś, to dobra strona.
Tim

Idealnie ważna odpowiedź IMO. Działa dla mnie świetnie. Jest jednak błąd (lub funkcja?). Nie mogę wpisać tekstu w polu tekstowym na stronie, tylko w pasku adresu URL.
Okneloper

5

Możesz wypróbować aplikację Pushbullet (wymaga również rozszerzenia chrome dla systemu Windows). Obejmuje uniwersalne kopiowanie i wklejanie (obecnie obsługiwane tylko w systemach Android i Windows).

Aby włączyć tę funkcję, musisz przejść do ustawień zaawansowanych na każdym urządzeniu, które chcesz zsynchronizować. Po włączeniu kopiowanie tekstu na jednym urządzeniu spowoduje automatyczne wysłanie go do schowka wszystkich pozostałych. Programiści twierdzą, że pracują nad dodaniem obsługi iOS i OS X, ale na razie działa całkiem dobrze między urządzeniami z Androidem i Windows.


2
Jak to konkretnie rozwiązuje problem PO?
ale

PushBullet ma wspólny schowek między urządzeniami z Androidem a komputerem, gdy Pushbullet jest zainstalowany w chromie i na urządzeniach z Androidem.
Ryan Conrad,

4

Możesz użyć AirDroid . Ma funkcję schowka i działa przez Wi-Fi.


Link do aplikacji byłby fajny :)
Flow,

Działa jak marzenie. Umożliwia wysyłanie plików, adresów URL i APK aplikacji. Dziękuję za rekomendację.
user456584,

4

Użyj UniClip . Ma klienta stacjonarnego z globalnymi skrótami klawiaturowymi do kopiowania, wklejania tekstu do / z innych urządzeń.

Aby skopiować tekst z komputera na Androida,

 1. Skopiuj tekst na komputer, a następnie naciśnij klawisze CTRL + Shift + C.

 2. Twój telefon komórkowy powiadomi Cię o nadchodzącym klipie, być może będziesz musiał kilka razy potrząsnąć telefonem komórkowym (można to zmienić w preferencjach), aby skopiować klip do schowka telefonu komórkowego.

Aby skopiować tekst z Androida na PC :

 1. Skopiuj tekst na urządzenie mobilne.
 2. Zostaniesz powiadomiony o przychodzącym klipie na komputerze, naciśnij Ctrl + Shift + V, aby umieścić klip w schowku komputera. A następnie wklej jak zwykle do dowolnej aplikacji.


Pobierz klienta stacjonarnego z: piyushagade.xyz/uniclip

Cechy:

 1. Użytkownicy mogą zdecydować, czy / które ich urządzenia powinny zaktualizować swoje schowki. Jeśli więc chcesz, aby tylko jedno urządzenie aktualizowało swoje schowki, możesz to zrobić, potrząsając tylko tym konkretnym urządzeniem.
 2. Aplikacje są bardzo lekkie pod względem zasobów.
 3. Aplikacja na Androida przechowuje historię schowka sesji.

Ujawnienie: Jestem twórcą aplikacji


3
Ty oczekuje się ujawnić swoją przynależność , inny mógłby to uznać za spam . Pamiętaj, że na przyszłość. Na razie zredagowałem odpowiedź, aby uwzględnić to ujawnienie
beeshyams

3

Używam standardowego pliku tekstowego zsynchronizowanego przez Dropbox. Działa w obu kierunkach.2

Napisałem skrypt bash, który to zrobi (dla systemu Linux). Będzie to również wymagało internetu. Wszystko, co musisz zrobić, to

 1. utwórz program uruchamiający dla skryptu i umieść go w panelu.
 2. Podświetl tekst, który chcesz przenieść, i kliknij program uruchamiający.
 3. Na ekranie pojawi się kod kreskowy, który możesz zeskanować.

Link do skryptu


2

Używam Evernote do synchronizacji tekstu między komputerem a telefonem.


2

Sprawdź moją aplikację GrabText Chrome

GrabText V 0.1 to darmowa aplikacja Chrome do pobierania tekstu na telefon.

Zeskanuj kod QR i chwyć tekst. Łatwy sposób na skopiowanie dowolnego tekstu ze stron internetowych na smartfona.


2

To jest łatwe! Miej WhatsApp na komputerze. Wklej / napisz tekst na swoje konto i uzyskaj natychmiastowy dostęp do telefonu !! ciesz się super szybką synchronizacją. i na odwrót, aby uzyskać go na PC.

Bez dodatkowych aplikacji, WhatsApp jest zawsze w najbardziej łatwo dostępnej części telefonu! i zawsze masz historię. Kto jeszcze wysyła wiadomości do WhatsApp? :)


2

Używam AutoRemote i Tasker do kopiowania tekstu, a także plików. Korzystanie z niego ma stromą krzywą uczenia się, ale jest to niezwykle potężne narzędzie do przesyłania danych i istnieje wiele samouczków online, które mogą pomóc.


2

Polecam Alt-C aplikację. Składa się z 2 części: małej aplikacji komputerowej działającej w zasobniku systemowym i aplikacji na Androida. Zasadniczo kopiujesz dowolny tekst za pomocą skrótu klawiaturowego alt-c, a następnie możesz długo kliknąć i wkleić go na telefonie i odwrotnie, aby skopiować tekst na telefonie i na komputerze. Zaletą tej aplikacji w porównaniu z ClipSync i Clipbrd (obie aplikacje, z których wcześniej korzystałem) jest to, że Clipsync działa tylko wtedy, gdy oba urządzenia są w tej samej sieci Wi-Fi, a Clipbrd wymaga utrzymania przeglądarki Chrome, która zużywa zasoby. W przeciwieństwie do innych aplikacji, które umożliwiają kopiowanie i wklejanie tylko jednego elementu, Alt-C utrzymuje listę do 50 elementów zsynchronizowanych na twoich urządzeniach. Osobiście uważam, że idealnym rozwiązaniem byłaby aplikacja do zarządzania schowkiem, taka jak Ditto lub 1Clipboard z krzyżowaniem- synchronizowany wspólny schowek platformy.


Jak działa Alt-C, skoro powiedziałeś, że synchronizacja klipów wymaga, aby urządzenia były w tej samej sieci?
xavier_fakerat

@xavier_fakerat przekazują dane przez swoje serwery w chmurze.
Ghos3t,

+1, ale jest to również wadą, jeśli nie masz połączenia z Internetem. Wolę jednak połączenia lokalne, ale nadal warto na nie odpowiedzieć!
xavier_fakerat

0

Mymobiler to kolejna fajna alternatywa. Strumieniuje ekran na komputer (coś w rodzaju pulpitu zdalnego przez USB). Instaluje również klawiaturę, która pozwala pisać na komputerze. Może wymagać rootowania.


0

w tym celu możesz skorzystać z Pushline http://www.getpushline.com Za pomocą Pushline możemy skopiować tekst z komputera na telefon i wiele więcej. Jestem członkiem zespołu programistów. Cieszymy się, jeśli chcesz wypróbować naszą aplikację i chętnie Cię wysłuchamy, jeśli masz jakieś sugestie.


Wygląda na to, że próbujesz promować swoją aplikację. Pamiętaj, aby ujawnić swój związek z aplikacją, w przeciwnym razie będzie to wyglądać jak spam promocyjny.
Stephen Schrauger

przepraszam, teraz podałem, że jestem członkiem zespołu programistów. Zazwyczaj określam to, szczególnie w celu zebrania opinii użytkowników, ale tym razem zapomniałem. Rozumiem, że ten post będzie wyglądał jak post promocyjny, ale nasz up naprawdę jest użyteczny dla użytkownika, który opublikuje post :)
Davide Cerbo

0

Używam airdroida. Ale bardzo proste i poręczne rozwiązanie powinno być z domyślną aplikacją. Gmail jest zainstalowany na wszystkich urządzeniach mobilnych z Androidem / iOS (tak myślę)

 • goto gmail w przeglądarce
 • wpisz cokolwiek w nowej wiadomości
 • Zamknij to. zapisuje to w wersji roboczej.
 • Otwórz aplikację Gmail w telefonie komórkowym.
 • Idź do projektu. Tam znajdziesz swoją wiadomość (tekst).

0

Mam Skype na moim komputerze i telefonie. jeśli podoba mi się adres URL, mogę go tam wkleić i wysłać na dowolny adres, a także pojawi się na moim telefonie.0

Polecam My-Clipboard.com , wklej z telefonu (przeglądarki / aplikacji), a następnie otwórz w przeglądarce na komputerze i kliknij kopiuj :)


0

Wiele dobrych rozwiązań w tym wątku, moja sugestia to Snapcopy ( http://snapcopyapp.com/ ), którego używałem od jakiegoś czasu i robi dokładnie to, czego potrzebował OP. Twoje zdrowie!


1
Czy potrafisz podać kroki, które pozwolą ci to wykorzystać?
Firelord

Pewnie: 1. Zainstaluj aplikację 2. Zainstaluj rozszerzenie chrome 3. Skopiuj, wklej
Faldo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.