Czy możemy podłączyć normalne słuchawki / słuchawki do urządzenia z Androidem?


10

Czy możemy podłączyć zwykłe słuchawki / słuchawki (te, które podłączamy do komputera stacjonarnego) do telefonu lub urządzeń z Androidem?

To dlatego, że zauważam, że ten po lewej stronie (oryginalny, który jest dostarczany z telefonem) ma 4 złącze, ale ten, którego używamy na komputerze stacjonarnym, ma 3 złącze.

Zastanawiałem się, czy spowoduje to zwarcie i uszkodzenie telefonu lub samego portu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


16

Typowe gniazdo tylko audio ma 3 dzwonki, zwykle nazywane Tip, Ring, Sleeve ( TRS ). Zazwyczaj są one mapowane na lewą , prawą i naziemną . Producenci telefonów chcieli, aby to gniazdo działało z istniejącymi słuchawkami, dlatego używali złącza z 4 pierścieniami, zwanego Tip, Ring, Ring, Sleeve ( TRRS ). Są one odwzorowane na lewy , prawy i uziemienie, podobnie jak 3 pierścienie, ale końcowe złącze mapowane jest na mikrofon . To sprawia, że ​​jeśli podłączysz do niego tylko kabel audio, wejście mikrofonu zostanie podłączone do ziemi, więc nic nie zostanie zranione. Oznacza to również, że jeśli zestaw słuchawkowy z mikrofonem jest podłączony do urządzenia audio, mikrofon jest podłączony do uziemienia, również nie raniąc niczego.

Wtyczka Jack TRS (Stereo)
Wtyk Jack TRRS (czterobiegunowy / 4-biegunowy)

Źródła:


6

Tak, „zwykły” zestaw słuchawek będzie działał dobrze, podobnie jak słuchawki jednokanałowe w stereofonicznym gnieździe słuchawkowym. Pozostałe bity dotyczą mikrofonu i elementów sterujących, ale ponieważ twoje słuchawki nie będą miały tych, nie będzie to miało znaczenia.

Miałem okazję używać iPodów pierwszej generacji iPoda, a także niektórych ogólnych słuchawek dousznych w moim Galaxy Nexus. Moja córka korzysta ze słuchawek, które leżały w pobliżu (prawdopodobnie mają dziesięć lat) w swoim telefonie, kiedy jest w domu i słucha muzyki. W najgorszym wypadku kanał może nie działać (brak dźwięku w jednym uchu), ale nie musisz się martwić o zwarcie lub uszkodzenie czegokolwiek.

Wikipedia ma więcej informacji, niż możesz chcieć wiedzieć o złączach 3,5 mm.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.