Wyłącz automatyczne łączenie określonej sieci Wi-Fi w Androidzie


29

Mam kilka konfiguracji sieci Wi-Fi na moim urządzeniu z Androidem. Chcę, aby większość z nich łączyła się automatycznie, ale konkretnie nie chcę się automatycznie łączyć. Chcę tylko ręcznie się z nim połączyć.

Nie chcę o tym zapomnieć, ponieważ nie chcę stracić ustawień.

Odpowiedzi:


8

Android automatycznie łączy się ze wszystkimi skonfigurowanymi sieciami Wi-Fi. Zasadniczo więc, jeśli nie chcesz, aby tak się stało, możesz albo wyłączyć Wi-Fi (co również uniemożliwi połączenie z innymi sieciami Wi-Fi, co nie jest tym, czego chcesz) - lub usunąć konfigurację sieci, której nie chcesz t chcę się połączyć automatycznie (co na pierwszy rzut oka spowodowałoby utratę ustawień).

Pierwsza opcja nie leży w twoim interesie - ale druga może być pomocna, nawet jeśli nie zobaczysz tego natychmiast. Możesz użyć aplikacji takiej jak WiFi QR Share, aby najpierw przekonwertować ustawienia sieci na kod QR, a następnie wydrukować wygenerowany kod QR. Przechowuj w bezpiecznym miejscu (np. Laminuj, przytnij do rozmiaru karty kredytowej i włóż do teczki). Teraz usuń tę konfigurację sieci Wi-Fi - nie będzie się już łączyć automatycznie.

Jeśli chcesz podłączyć go ręcznie, nie oznacza to ponownego wprowadzenia całej konfiguracji: Po prostu otwórz czytnik kodów QR ( skaner kodów kreskowych powinien działać dobrze), zeskanuj kod QR i połącz. Nie zapomnij później usunąć konfiguracji.

Niestety nie ma możliwości oznaczenia sieci jako „ręcznej”, więc wydaje mi się to najłatwiejszym sposobem.


2

Możesz użyć aplikacji Ustawienia regionalne, aby wyłączyć Wi-Fi, gdy SSID znajduje się w zasięgu. Aby to działało, potrzebujesz wtyczki Wi-Fi. Ponowne włączenie Wi-Fi może być wyzwalane przez różne zdarzenia. Zdecydowałem się użyć warunku Ruchu, aby określić, kiedy wychodzę. Możesz także użyć zdarzeń związanych z lokalizacją lub czasem, aby włączyć Wi-Fi.


2

Jeśli jesteś programistą, sprawdź tę stronę: Dokumentacja WifiManager - disableNetwork .

Wyłączona sieć jest zapisana w telefonie, ale musisz ręcznie wybrać ją z listy Wi-Fi, aby się z nią połączyć.

Jeśli zrootowałeś już swój telefon, znajdź wpa_supplicant.confw folderze /data/misc/wifi, znajdź sieć z nazwą WiFi i dodaj ten kod disabled=1do tej konkretnej sieci. Myślę, że to rozwiąże twój problem.


To nie będzie działać na Androidzie.
QkiZ

1

Jeśli masz dostęp do konta root, możesz spróbować utworzyć widget za pomocą Taskera, który będzie manipulował plikiem tekstowym, w którym przechowywane są hasła Wi-Fi. Następnie wystarczy dotknąć tego widżetu (lub ręcznie uruchomić zadanie w Taskerze) i przełączyć się na (dis) połączenie z tą siecią.

Podejście: dowiedz się, gdzie zapisane jest hasło do Wi-Fi na urządzeniu za pomocą przeglądarki root . Najczęściej znajduje się w /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf. Utwórz dwie kopie tego pliku i nadaj mu nazwę za pomocą_network.txt i bez_network.txt. W pliku without_network.txt usuń identyfikator SSID odpowiadający preferowanej sieci.

Teraz możesz wykonać zadanie w Tasker lub dowolnej innej aplikacji do automatyzacji, aby zmienić nazwę pliku with_network.txt na wpa_supplicant.conf, a po kliknięciu / uruchomić ponownie, aby cofnąć go do pliku z_network.txt i zmienić nazwę bez_network.txt na wpa_supplicant.conf na polecenie.


1

To nie jest rozwiązanie, ale obejście. Każda sieć ma priorityparametr. Jeśli nie chcę się łączyć z tą siecią, ustawiam najniższy możliwy priorytet dla tej sieci. Większa wartość to większy priorytet. Będzie to działać, gdy sieć, z którą nie chcesz się automatycznie łączyć, współistnieje w tym samym miejscu z inną siecią o większym priorytecie.


0

Wewnątrz każdej zapisanej sieci istnieje możliwość automatycznego połączenia. Wyłącz opcję. Testowany w sieci dojazdów do pracy Nie chcę korzystać z Wi-Fi, ponieważ jest powolny

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.