Błąd sieci podczas wywoływania Google Now


11

Gdy próbuję uruchomić Google Now, przesuwając palcem w górę z przycisku Początek, pojawia się komunikat „Błąd sieci. Sprawdź połączenia sieciowe i spróbuj ponownie”. Mam solidny sygnał WiFi, a wyszukiwanie z paska wyszukiwania działa dobrze. Ten sam komunikat pojawia się, gdy wchodzę w ustawienia po uruchomieniu wyszukiwarki Google i próbuję włączyć Google Now.

ASUS Transformer Prime, Android 4.1.1


Otrzymałem aktualizację 4.1.1 we wrześniu, ale do niedawna nie wypróbowałem Google Now - dlatego nigdy nie działało to dla mnie.
TomG

1
Próbowałeś wyczyścić dane aplikacji w wyszukiwarce Google?
Suraj Bajaj,

@SurajBajaj - świetny pomysł, ale to nie pomogło.
TomG,

Ten sam problem pojawia się na mojej nowej Galaxy Nexus.
MarkB42,

1
Wiem, że mówisz, że „otrzymałeś” aktualizację, ale dla wyjaśnienia, czy jesteś na oficjalnym kanale aktualizacji, czy używasz niestandardowej zrootowanej pamięci ROM?
Harsha K

Odpowiedzi:


7

W końcu znalazłem odpowiedź. Miałem cztery konta Google - jedno z nich nie mogło zostać zsynchronizowane, ponieważ wymagało to egzekwowania zasad domeny i nie pozwoliłem na to. Podłączyłem tablet do laptopa i użyłem adb logcat, aby zobaczyć, co jest rejestrowane, gdy wyświetlany jest błąd:

I/GLSUser (28125): GLS error: DeviceManagementRequiredOrSyncDisabled <<account name redacted>> oauth2:https://www.googleapis.com/auth/personal_derived_data https://www.googleapis.com/auth/paths.notifications
V/GoogleLoginService(28125): Returning error intent with: ComponentInfo{com.google.android.gsf.login/com.google.android.gsf.login.LoginActivity}
E/Velvet.VelvetNetworkClient( 4564): Failed to get auth token

(te wiadomości zostały powtórzone kilka razy).

Domyślam się, że błędne konto mogło być zaangażowane (mimo że nie było to konto, z którym próbowałem teraz aktywować), usunąłem konto z urządzenia i wszystko jest w porządku.


0

Google Now nie jest jeszcze dostępny w krajach i językach, więc możesz być w kraju, w którym nie jest obsługiwany. Nadal możesz wyszukiwać na stronie głównej Google, lub przypuszczam, że możesz wypróbować serwer proxy lub flashować swój telefon w taki sposób, aby przekonać się, że działa to gdzie indziej na świecie, gdzie działa Google Now


1
Niestety jestem w Stanach Zjednoczonych, a moim domyślnym językiem jest angielski (USA).
TomG
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.