Nexus 7 nie uruchamia się po całkowitym rozładowaniu


12

Przez przypadek pozwoliłem, by bateria Nexusa 7 całkowicie się rozładowała, a teraz nie uruchomi się nawet po naładowaniu przez noc. Jak mogę sprawić, żeby znów działał?

Oto, co wydarzyło się szczegółowo: moja bateria się wyczerpała i nie miałem czasu, aby ją naładować. Zapomniałem o tym i stwierdziłem, że mój tablet jest wyłączony. Podłączyłem go do ładowarki (oficjalny adapter wtyczki), odczekałem kilka minut, a następnie włączyłem. Spodziewałem się, że będzie w stanie działać z kabla jak mój telefon, ale zgłosił 0% baterii i natychmiast się wyłączył. Ponówiłem to po nieco dłuższym czasie. Tym razem nie dotarłem do ekranu głównego, ale pokazano czarno-białą animowaną ikonę baterii. Nacisnąłem przycisk zasilania, a animacja zamarła i zniknęła dopiero po długim czasie (odłożyłem ją i odkryłem, że zniknęła po kilku godzinach). Od tego czasu ładuję go przez> 12 godzin, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Ładowarka nagrzewa się, ale tablet nie.

Słyszałem, że po dokładnym rozładowaniu baterii ładuje się ona tylko w „trybie podtrzymania” (zwykle używanym do bezpiecznego doładowania baterii naładowanej w 98%), a jej ponowne uruchomienie może zająć bardzo dużo czasu. To by wyjaśniało, dlaczego adapter się nagrzewa, ale nie tablet. Jeśli to prawda, czy jest jakiś sposób na przyspieszenie ładowania?


1
Czy ładujesz za pomocą zasilacza sieciowego lub kabla USB? Jeśli używasz USB, użyj zasilacza sieciowego. Czy naciśnięcie przycisku zasilania przez 30 sekund coś robi?
Bryan Denny

Oba :-) standardowy zasilacz sieciowy używa kabla USB do połączenia z tabletem. Następnie spróbuję 30-sekundowej lewy.
jdm,

Opps, chyba powinienem powiedzieć: USB do komputera lub zasilacz sieciowy USB. Wypróbuj 30-sekundową lewę i daj mi znać, jeśli zadziała
Bryan Denny

@BryanDenny Trzymanie go przez> 30 sekund działało! Dzięki!
jdm,

Odpowiedzi:


18
  1. Spróbuj nacisnąć przycisk zasilania przez> 30 sekund.

  2. Jeśli to nie działa, spróbuj naprzemiennie źródła zasilania (port USB komputera / laptopa i zasilacz sieciowy), powtarzając krok # 1.

  3. Nadal nie możesz iść? Może być konieczne zdjęcie tylnej pokrywy i ponowne podłączenie baterii.

  4. Gwarancja

( źródło )


Wow, zadziałało, dzięki! 30 sekund to wyjątkowo długi czas, nigdy bym o tym nie pomyślał. Każde inne moje urządzenie, które ma funkcje długiego naciśnięcia, potrzebuje 5 sekund, maksymalnie 10 sekund.
jdm

Fantastyczny! Cieszę się, że to zadziałało!
Bryan Denny

I pamiętaj, aby zaznaczyć to jako odpowiedź
Bryan Denny

Zrobiłem kroki 1-3 bez powodzenia i nie ma gwarancji. Ładowałem go oryginalnym zasilaczem. Kiedy po raz pierwszy podłączyłem go do ładowania, uruchomił się i natychmiast wyłączył z powodu niskiego poziomu naładowania baterii przynajmniej dwa razy. Od tego czasu nie miałem żadnej aktywności. Czy jest dla mnie jakaś nadzieja?
fredley,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.