Nie można włączyć ekranu podczas połączeń


12

Oba moje Galaxy S3 mają problem z czujnikami zbliżeniowymi. Dzwonię, przykładam telefon do ucha, ale jeśli chcę się rozłączyć, ekran jest martwy i nie chce się obudzić. Nie mogę rozłączyć połączenia, dopóki ich automatyczna sekretarka się nie rozłączy. Jeśli nie mają automatycznej sekretarki, połączenie tylko dzwoni i dzwoni, dopóki nie wyjmę baterii. To jest mój drugi S3. Czy można to naprawić?


1
Czy używasz jakiegoś ochraniacza ekranu lub obudowy smartfona?
Flow

Możliwe, że ochraniacz ekranu może zakłócać czujnik zbliżeniowy. To samo stało się na moim starym telefonie.

Odpowiedzi:


3

Miałem dokładnie ten sam problem, a następnie ustawiłem przycisk zasilania, aby kończył połączenia. Ale tak naprawdę, jeśli przejdziesz do opcji Dialer (klawiatura), przejdź do Ustawień połączeń i odznacz „ Wyłącz ekran podczas połączeń ”.

Działa, ponieważ miałem ten problem, odkąd kupiłem telefon, więc myślę, że został ustawiony jako domyślny, ponieważ nigdy nie wiedziałem, jak wejść do Ustawień połączeń przed tym problemem.


2

W telefonie Samsung Galaxy S3 dostępny jest tryb diagnostyczny - Istnieje test czujnika, który można uruchomić, aby upewnić się, że czujnik zbliżeniowy nie działa źle. Kliknij link Tryb diagnostyczny


1
+1 - fajne znalezisko. Czy mógłbyś wyciągnąć niektóre istotne informacje z powiązanego artykułu do swojej odpowiedzi dla potomnych?
Pan Buster

1

Możesz aktywować opcję w Ustawieniach ułatwień dostępu, która pozwala zakończyć bieżące połączenie, naciskając przycisk blokady / zasilania z boku telefonu.

Możesz przetestować działanie czujnika zbliżeniowego, wprowadzając * # * # 0588 # * # *1

To mi się przydarzyło. Zauważyłem, że jeśli włożę zestaw słuchawkowy, ekran się włączy, a następnie będę mógł zakończyć połączenie. Niedawno zmieniłem ochraniacz ekranu, więc może to być winowajca. Zmieniłem ustawienie „wyłącz ekran podczas połączeń”. Mam nadzieję, że to wszystko pomaga, ponieważ kopanie mojej słuchawki nie jest zbyt wygodne.


1

To nie jest poprawka, ale działa. Gdy jesteś w telefonie, podłącz go do źródła zasilania, a urządzenie obudzi się i ponownie wyświetli ekran odblokowania.


1

Trochę późno, ale rozwiązałem problem, pobierając aplikację o nazwie Intelliscreen . Działa na prawie każdym urządzeniu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, aby aktywować. Gdy pojawi się monit o aplikacje, dla których chcesz, aby ekran nie zasypiał, upewnij się, że wybrałeś aplikację telefonu. Możesz ustawić aplikację tak, aby uruchamiała się automatycznie po uruchomieniu telefonu.


0

Wyczyść ekran. Miałem ten problem z powodu brudnej osłony ochronnej ekranu. Blokował czujniki ruchu, więc telefon myślał, że jest przy moim uchu. Po zdjęciu pokrywy telefon działa dobrze.


0

Miałem ten problem i stwierdziłem, że jest on spowodowany nagromadzeniem się pyłu pod szkłem w czujniku zbliżeniowym i obszarze przedniej kamery. Pył wpływał również na jakość obrazu z przedniej kamery, wyraźnie widać było kurz pokrywający wnętrze obiektywu aparatu.

Rozwiązałem oba problemy całkowicie za pomocą puszki ze sprężonym powietrzem. Właśnie zdjąłem tylną część telefonu i wystrzeliłem sprężone powietrze (używając małego nasadki słomki na puszce powietrznej) w całym obszarze telefonu. Wydaje mi się, że miejscem, w którym rzeczywiście dostało się powietrze, była niewielka dziura tłumiąca hałas na górnej krawędzi. Widziałem wyraźnie kurz z dala od obiektywu aparatu.

Natychmiast potem czujnik zbliżeniowy znów zaczął działać idealnie.


Sztuczka ze sprężonym powietrzem całkowicie rozwiązała mój problem. Byłem w trakcie rozmowy telefonicznej (zawieszony) i miałem problem z „czarnym ekranem” podczas czytania tego postu. Zdjąłem tylną pokrywę i dmuchałem dookoła, ale problem nadal występował. Następnie wdmuchnąłem powietrze do rzędu małych otworów u góry z przodu S4 i jak magia się obudziło. Dziękuję Automaticman! PS ... Nadal jestem zawieszony (ale przynajmniej mogę się teraz rozłączyć, jeśli chcę :-))

0

Niesamowite, ale prawdziwe - użyj powietrza z puszki, aby przedmuchać słuchawkę. Pył mógł dostać się do wnętrza obudowy i blokować czujnik zbliżeniowy, powodując takie zachowanie. Możesz nawet zobaczyć to za pomocą szkła powiększającego. Widziałem tę sugestię tutaj - http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4/310276-galaxy-s4-proximity-sensors-activates-but-doesnt-turn-off-2.html i nie miałbym uwierzyłem, gdybym sam tego nie spróbował i TO DZIAŁAŁO !!


0

Mój czujnik zbliżeniowy jest zepsuty. Spędziłem 10 godzin na szukaniu aplikacji, która zapobiegałaby ściemnieniu ekranu podczas połączeń. Po 10 godzinach znalazłem tę aplikację, która w końcu rozwiązała mój problem:

Automatyczna blokada odległości

Chciałem się tylko podzielić i mam nadzieję, że inni się to przydadzą i nie spędzę tyle czasu na wyszukiwaniu, co ja.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.