Klawiatura w kolejności alfabetycznej (klawiatura układu ABC)


9

Zastanawiam się nad zakupem telefonu Samsung Galaxy. Czy istnieje opcja (podstawowa funkcja telefonu lub aplikacja innej firmy), która zapewnia klawiaturę w sekwencji alfa, czyli układ ABC zamiast QWERTY?

Odpowiedzi:


6

Podstawowa klawiatura systemu Android nie ma układu ABC. Istnieje jednak kilka aplikacji na klawiaturę, które mają układ ABC. SlideIT English - pakiet ABC jest przykładem. Możesz znaleźć więcej, jeśli szukasz „Klawiatury ABC” w Google Play .


The stock Android keyboard doesn't have ABC layout.jest źle, ponieważ moja SE Xperia mini to obsługuje.
avirk

Czy nie rozumiem pytania?
avirk

2
Prawdopodobnie nie jest wtedy standardową klawiaturą androida;)
Sven

1
@avirk: Twój producent prawdopodobnie dodał własną klawiaturę, która obsługuje układ ABC. Zdjęcie Klawiatura Android (od 4.2) obsługuje QWERTY, QWERTZ, AZERTY, Dvorak, Colemak i " PC ", ale nie układ ABC.
josh3736,

@avirk: Wspomniana klawiatura nie jest standardową klawiaturą Android. Sądzę, że jest to „klawiatura Xperia ™”. Jednak najnowsza wersja Xperia Keyboard (dostępna w nowszych telefonach, takich jak Xperia S) również nie ma układu ABC. Mam Xperia Neo V i sflashowałem klawiaturę Xperia z aplikacji systemowych Xperia S, więc potwierdziłem to na swoim urządzeniu.
Suraj Bajaj,

4

W sklepie z aplikacjami dostępna jest klawiatura, jest ona przeznaczona dla osób z dysleksją, które mają trudności z rozpoznawaniem liter, problem z układem QWERTY polega na tym, że dysleksja nie może „zobaczyć” liter i rozejrzeć się po klawiaturze, mieć partnera, który cierpi z tego powodu, a to zrodziło się z pomysłu, gdy patrzyłem, jak zmaga się z klawiaturą dotykową.

Ta klawiatura jest w rzeczywistości z zapasowego piernikowego źródła AOSP, a litery są ponownie ułożone w układ ABC.

Jest dostępny tutaj w sklepie Play.

Edycja: Ujawnienie, jestem osobą odpowiedzialną za wspomnianą aplikację.


Powinieneś ujawnić wszelkie powiązania z tą aplikacją zgodnie z FAQ .
ale

@Al Everett-Przepraszam, zamieściłem ujawnienie w miejscu, mam nadzieję, że wyjaśnię moją przynależność do aplikacji.
t0mm13b,

W porządku. To wszystko, o co prosimy.
ale

0

Standardowa klawiatura AOSP dla systemu Android nie ma „staromodnego” układu ABC, jednak niektórzy producenci pakują własny edytor IME (klawiaturę), który jest wyposażony w tę funkcję.

Niektórzy producenci to LG i Sony Ericsson, którzy to robią (robią to urządzenia Sony Ericsson Xperia).

AFAIK standardowy IME firmy Samsung nie ma tej opcji - można jednak pobrać edytory IME innych firm, które mają ten format układu.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.