Firefox na Androida: Pobierz plik wideo


14

Mam Firefoksa na Nexusie 10 i próbuję pobrać film z adresu URL. Po kliknięciu łącza wideo zaczyna się odtwarzanie w przeglądarce zamiast pobierania pliku. Jak mogę pobrać plik?

Długie naciśnięcie adresu URL nie zapewnia opcji pobierania ani „zapisywania”.


2
Zdecydowanie powiedziałbym, że przeglądarka po prostu wykrywa, że ​​wideo jest obsługiwane i odtwarza je. Potencjalnie możesz utworzyć formularz HTML, który umożliwiłby wprowadzenie adresu URL, a następnie jawne uruchomienie go podczas pobierania. Powinieneś mieć możliwość dodania go do zakładek i posiadania go na swoim urządzeniu, aby wszystko było proste. Zgadzam się jednak, że przeglądarka powinna naprawdę obsługiwać zapisywanie.
Mateusz

2
Tak, powinno to zapewnić przynajmniej opcję. Wiem, że niektórzy ludzie chcą, aby gra była odtwarzana w przeglądarce, ale próbuję pobrać ją do odtwarzania offline. Dziękuję za komentarz.
Trevor Sullivan,

Odpowiedzi:


5

W grudniu 2012 r. Nie widzę żadnego sposobu na uzyskanie opcji „Zapisz link jako” w przeglądarce Firefox na Androida. Jednak w niektórych przypadkach kliknięcie łącza wideo automatycznie rozpoczyna pobieranie wideo, ale w większości przypadków rozpoczyna się ich odtwarzanie. Najlepsze, co możesz zrobić, to poprosić Firefoksa o dodanie tej funkcji. W międzyczasie możesz wypróbować alternatywną przeglądarkę z tą funkcją do pobierania plików wideo.


1

Nie jestem pewien, czy zadziałało w ten sposób, kiedy zadałeś pytanie, ale można to zrobić bez dodatku.

Zmień ustawienia Firefoksa na wtyczki typu „dotknij, aby odtworzyć”, jeśli nie zostały jeszcze ustawione.

Następnie kliknij link wideo, aby otworzyć plik. Firefox nie odtworzy wideo, jeśli funkcja „dotknij, aby odtworzyć” jest włączona.

Zamiast stuknąć, aby odtworzyć, naciśnij długo symbol zastępczy wideo, aż pojawi się menu, które będzie zawierało pozycję umożliwiającą pobranie pliku.


1

Jak stwierdzono na https://support.mozilla.org/fr/questions/792670, z założenia nie można pobierać filmów bez wymaganych nagłówków po stronie serwera.
Powodem jest to, że głupi użytkownicy są zdezorientowani, gdy mają za dużo opcji w menu (zgadzam się, że nie rozumiem różnicy w przypadku komputerów stacjonarnych) .
Dlatego regułą jest zawsze utrzymywanie interfejsu użytkownika na minimalnym poziomie.

Oczywiście rozszerzenia nie mogą uruchomić okna dialogowego pliku Androida.

Wystarczy użyć klasycznej opery lub vivaldi…
Lub przekonaj się na własnej skórze, że Android jest zawsze mniej funkcjonalny niż Windows® ᴘᴄ.0

Musiałem dużo google, zanim znalazłem to rozwiązanie. W Firefoksie wszystko można skonfigurować do najdrobniejszych szczegółów za pomocą about:configlinku. Po prostu wpiszabout:config pasek adresu. Powstała strona będzie miała pasek wyszukiwania u góry. Wyszukaj, browser.download a zobaczysz wiele konfiguracji okna pobierania przeglądarki. Konkretna konfiguracja może ulec zmianie dla różnych wersji Firefoksa. Ale działała dla mnie ta browser.download.preferred.audio/mpegkonfiguracja. Ustaw wartość false lub jeśli zobaczysz przycisk „Reset”, kliknij to.

I to wszystko.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże


browser.download.preferred.audio/mpegnie istnieje w przeglądarce Firefox dla Androida.
user2284570,

0

Od 2020 r. Pozostałe odpowiedzi na to pytanie są nieaktualne. Gdy Firefox otworzy wideo, możesz długo nacisnąć wideo ( sam film , a nie link do niego!), Możesz nacisnąć przycisk „Zapisz multimedia”. Następnie zapisze wideo w plikach do pobrania. Działa to przede wszystkim dla wszystkich filmów, które obsługują zapisywanie, np. Poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy w przeglądarce Firefox.


-3

Czy próbowałeś przeglądarki Chrome. Posiada opcję Zapisz link w menu długiego naciśnięcia.


3
Dobra uwaga, ale pytanie wyraźnie wspomina o Firefoksie na Androida. Może być wiele innych przeglądarek, które to robią, ale to pytanie dotyczy Firefoksa.
Suraj Bajaj,

1
To powinien być komentarz, a nie odpowiedź.
Cristian Ciupitu,

@SurajBajaj: ale ostatecznie jest to poprawna odpowiedź, ponieważ Firefox postanowił nie implementować tego, aby interfejs był minimalny.
user2284570
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.