Jak uniknąć zduplikowanych wygenerowanych pozycji kalendarza?


15

Korzystam z Kalendarza Google na komputerze stacjonarnym. Wygląda na to, że automatycznie generuje wpisy urodzinowe dla moich kontaktów w Google Mail. Niestety wpisy te pojawiają się dwukrotnie w „Moim kalendarzu” w ogólnej aplikacji Kalendarz (wersja 1.1) Androida 4.0.4. Jak mogę tego uniknąć?

Nie widzę zduplikowanych wpisów w innych kalendarzach, a lista kalendarzy pokazuje „Mój kalendarz” tylko raz.

Napisane na mojej Samsung SII :-)


1
Używasz aplikacji Kalendarz Google na telefonie ze Sklepu Play, prawda? A może używasz aplikacji kalendarza opartej na pamięci ROM (Sense itp.)?
Bryan Denny

@BryanDenny Używam tego, który został dostarczony z telefonem, a nie pobranego. Nazywa się to po prostu „Kalendarzem” (wersja 1.1 zgodnie ze stroną „Informacje o aplikacji”).
l0b0,

Jaki masz telefon?
Bryan Denny

@BryanDenny Samsung S II
l0b0

Odpowiedzi:


9

Oto kilka opcji, które możesz wypróbować:

  • Usuń swoje konto Google i dodaj je ponownie. Źródło
  • Wyczyść dane aplikacji przez Settings > Application manager > Calendar Storage > Clear data. Źródło .
    AKTUALIZACJA 2013-05-15: To zadziałało dla l0b0

1
@ l0b0 Czy wypróbowałeś delete datasugestię wymienioną tutaj: android.stackexchange.com/questions/855/…
geffchang

2
Wyczyszczenie kalendarza Przechowywanie danych działało idealnie dla mnie.
wisbucky

2

Jest możliwe, że aplikacja kalendarz pokazujący urodziny w „Mój kalendarz”, a także z „urodzinach i imprezach kontakty” od Kalendarz Google (które można utworzonych z The stronie , Birthay jest w większej części „ciekawe kalendarze „). W takim przypadku powinny pojawić się w 2 różnych kolorach. Możesz włączyć te kalendarze w opcjach „Kalendarze do wyświetlenia” (z menu).

Inną opcją jest to, że łączenie / łączenie kontaktów (tj. Jeśli kontakt ma konto wymiany i informacje o urodzinach) kończy się powieleniem wpisów o urodzinach dodanych do Mojego kalendarza i wyświetlanych w tym samym kolorze. Do tej pory usuwam je ręcznie.


W rzeczywistości pojawiają się w tym samym kolorze i tytule. Po sprawdzeniu w aplikacji oba należą do kalendarza „nazwa_użytkownika@gmail.com”.
l0b0

@ l0b0 Jeśli przejdziesz na stronę calendar.google.com, czy są tam również zduplikowane wpisy?
frozenkoi

Jak wspomniano w PO, nie.
l0b0

Żeby było jasne, to rozwiązanie nie ma zastosowania.
l0b0

@ l0b0 Myślę, że ta odpowiedź wciąż dostanie połowę nagrody, ponieważ ma co najmniej 2 głosy poparcia.
geffchang

1

Przepraszam, że wpadłem na to, ale myślę, że mam rozwiązanie twojego problemu, l0b0. Spojrzałem na ten post, próbując rozwiązać ten sam problem, z którym boryka się l0b0. Obecnie używam Samsunga SIII i zsynchronizowałem swoje kontakty telefoniczne z kontem Gmail. Urodziny moich kontaktów pojawiają się 3 razy, w tym samym kolorze (w sekcji „Mój kalendarz” w aplikacji Kalendarz Google).

Odznaczę „Mój kalendarz” w aplikacji Kalendarz Google i kontakty znikają. Myślę, że duplikaty wynikają z kontaktów, które mam w telefonie. Aby urodziny moich znajomych były wyświetlane w moim kalendarzu, wybieram opcję „Urodziny”. Mam nadzieję że to pomoże!


0

czy jest możliwe, że Twoja aplikacja Kalendarz jest zsynchronizowana z więcej niż jednym kontem? Jeśli tak, daty urodzin, które zostały skopiowane do twojego kalendarza z konta A, mogły zostać teraz zapisane na koncie B. Możesz to sprawdzić, przechodząc do Kont i usuwając synchronizację wszystkich kalendarzy oprócz jednego.


Mam tylko jedno konto, więc nie. Ponadto widzę tylko duplikaty w Androidzie, a nie w witrynie Kalendarza Google.
l0b0,

0

Jeśli w kalendarzu wyświetlane są dwa razy te same wydarzenia, a nawet w tym samym kolorze, może to być spowodowane tym, że telefon ma domyślną opcję wyświetlania kontaktów urodzin. Przejdź więc do ustawień w aplikacji kalendarza (w telefonie) i poszukaj „ kalendarzy synchronizacji ” i odznacz opcję Urodziny kontaktów. Więc na stronie zobaczysz ten, do którego jesteś przyzwyczajony, aw telefonie zobaczysz domyślnie ten, w który telefon jest wyposażony.

Jeśli nic nie zniknie lub znikną oba zduplikowane zdarzenia, oznacza to, że są one przechowywane w innym kalendarzu lub masz zduplikowane wpisy w kalendarzu. W takim przypadku ze strony internetowej przejdź do swoich kontaktów, a w opcji „więcej” wybierz „ znajdź i scal duplikaty ”.

Mam nadzieję, że to pomoże.


Oba zdarzenia zniknęły po odznaczeniu pola wyboru „Urodziny kontaktów”. Właśnie zweryfikowałem, że losowy zduplikowany wpis nie odpowiada zduplikowanemu kontaktowi (regularnie importuję kontakty i zawsze używam „znajdź i scalaj duplikaty”).
l0b0

Jeśli więc odznaczenie JEDNEGO kalendarza z tych, które masz, powoduje zniknięcie obu wydarzeń, oznacza to, że wszystkie urodziny, w tym jego duplikaty, są w tym samym kalendarzu. Polecam sprawdzić kalendarz przez Internet, wypisać się z tego kalendarza, zsynchronizować telefon i upewnić się, że wszystkie urodziny znikną, a następnie ponownie zapisać się do kalendarza urodzin, upewnić się, że przez Internet pojawia się tylko raz. Jeśli po wykonaniu tej czynności w sieci pojawi się jeden raz, aw telefonie pojawi się dwa razy, problem będzie dotyczył telefonu, więc przetestuj swój kalendarz na innym telefonie z Androidem.
unmultimedio

Po tym wszystkim, jeśli w tym drugim telefonie testujesz wszystko wydaje się być w porządku, wydaje mi się, że najlepszym wyborem jest odinstalowanie aplikacji kalendarza (jeśli jesteś zrootowany) lub przywrócenie ustawień fabrycznych SII.
unmultimedio
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.