Błąd 504 podczas pobierania aplikacji ze Sklepu Play?


26

Moje urządzenie to Motorola Xoom MZ604 . Łączność z Internetem to 4G WiMax przez mój laptop jako hotspot. Problem polega na tym, że gdy próbuję pobrać dowolną aplikację ze sklepu Google Play, pojawia się błąd 504 z komunikatem, o którym wspomniałem w tytule.

Jeśli jednak przejdę do aplikacji za pomocą przeglądarki i kliknę: Install → Select Device → Installa następnie ponownie uruchomię urządzenie, czasami działa.

Niektórzy google sprawili, że to błąd przekroczenia limitu czasu bramy. Ale wciąż nie jestem w stanie wymyślić, jak obejść ten problem. Tak więc czekam na twoją pomoc.


1
Pomocny byłby zrzut ekranu pokazujący pełny komunikat, ponieważ błąd 504 może oznaczać różne rzeczy.
Nicolas Raoul

Odpowiedzi:


10

Według listy kodów statusu z Wikipedii błąd 504 oznacza, co następuje:

504 Limit czasu bramy
Serwer działał jako brama lub serwer proxy i nie otrzymał terminowej odpowiedzi od serwera nadrzędnego.

Innymi słowy: winowajcą nie powinno być ani Twoje urządzenie, ani Google Play - ale pomiędzy nimi.

Wątek na forum Nook opisuje bardzo sam problem, a jeden z wniosków znajduje się:

Ogólnie oznacza to błąd bramy i podejrzewam, że problem jest po stronie routera, a nie po stronie kącika. Czasami reset routera go wyleczy.

Co odpowiada mojemu wnioskowi. Więc jeśli używasz komórkowej transmisji danych, może to pomóc w wyłączaniu i włączaniu danych (lub lepiej: przełącz na tryb samolotowy iz powrotem), w nadziei, że uzyskasz połączenie z innym segmentem sieci swojego dostawcy (i w ten sposób inna brama na tym końcu).


Z wątku na XDA na temat wszystkich kodów błędów Google Play

Metoda 1:

 • Wyczyść dane
 • wyczyść pamięć podręczną sklepu Google Play i struktury usług Google

Metoda 2:

 • usuń swoje konto Gmail
 • restart
 • Dodaj konto ponownie

Co zabawne, ten sam problem dochodzi do zupełnie innych wniosków na temat odpowiedzi Yahoo : tutaj użytkownik nie miał wystarczająco dużo miejsca na swoim urządzeniu, więc po usunięciu innej aplikacji nagle zadziałało. Podejrzewam, że to był przypadek (kiedy spróbował ponownie po zwolnieniu miejsca, brama została „naprawiona”) - ale sprawdzenie tego nie może zaszkodzić.


Z czasem może pojawić się kilka innych zanieczyszczeń. Dla mnie pomocne okazało się wyszukanie w Google hasła „Google Play” „błąd 504” .


8
Nie wiem, czy błąd 504 z Google Play jest taki sam jak błąd HTTP 504. Jeśli rzeczywiście jest to HTTP 504, zgadzam się, że nie naprawi niczego na serwerze.
Ryan Conrad

1
Tak. Niestety, ten post XDA nie mówi o przyczynach , tylko o możliwych rozwiązaniach .
Izzy

6
znalazłem więcej informacji, które mówią, że błąd 504 to INSTALL_FAILED_UID_CHANGED - to komentarze do błędu naprawionego w kopii zapasowej tytanu, ale to więcej informacji :)
Ryan Conrad

3
UID jest zwykle uważany za identyfikator użytkownika, czasem nazywany w systemie Windows identyfikatorem SID. Co, jeśli „zmieniłoby się”, to miałoby sens, dlaczego te metody działają, ponieważ ponownie inicjuje UID (metoda 2) lub ponownie buforuje to, co według niego jest UID (metoda 1).
Ryan Conrad

4
-504 jest INSTALL_FAILED_UID_CHANGED w przeciwieństwie do HTTP 504 wydaje się prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że instalacja aktualizacji Chrome na podglądzie programisty M kończy się niepowodzeniem z -504 (ponieważ pakiet nie jest zbudowany dla M IIRC)

3

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.

W moim przypadku próbowałem zaktualizować aplikację (obecnie zainstalowaną na urządzeniu), która ma Target SDK 23, do aplikacji (nowo przesłanej aplikacji w sklepie Play), która ma docelową wersję SDK 22.


1
Tak, dziennik powiedział: „Błąd -504 podczas instalacji <pakiety>: -26: Pakiet <pakiet> nowy docelowy zestaw SDK 21 nie obsługuje uprawnień do wykonywania, ale stary docelowy
zestaw

Nie jestem pewien, czy jest to kompleksowe rozwiązanie pytania OP. Na przykład odinstalowałem wszystkie poprzednie instancje aplikacji z telefonu, próbowałem ponownie zainstalować ją za pośrednictwem Google Play i nadal pojawia się ten błąd.
IgorGanapolsky

1
@IgorG. niestety musisz odinstalować aplikację ze wszystkich urządzeń korzystających z tej klimatyzacji ... (np. jeśli trzy urządzenia korzystają z tego samego konta, a aplikacja ma zainstalowaną tę klimatyzację, musisz odinstalować aplikację ze wszystkich trzech urządzenia, aby pozbyć się błędu.)
wasimys,

1

Spróbuj zresetować aplikację Sklep Play. Nie stracisz swoich aplikacji, wykonując te czynności. Nic ważnego nie zostanie utracone.

Kroki, które należy wykonać na motorola xoom

 1. Przejdź do szuflady aplikacji (menu)
 2. Wybierz ustawienia
 3. Dotknij aplikacji
 4. Wybierz kartę „Wszystkie”
 5. Przewiń i wyszukaj sklep z zabawkami
 6. Dotknij Sklep Play (nie usługi sklepu Play!)
 7. Wybierz „wyczyść dane”
 8. Otrzymasz ostrzeżenie, kliknij „ok”

To wszystko, przejrzyj swój problem jeszcze raz i sprawdź, czy został rozwiązany. Pamiętaj, że będziesz musiał ponownie zaakceptować warunki korzystania z aplikacji Sklep Play, kiedy to się pojawi, po prostu kliknij „Akceptuj”


Świetnie, wypróbuję to i dam znać.
Samiron,

Dobrze. Cieszę się, że mogłem pomóc!
cw1998,

Tak :) z pewnością odpowiem na pytanie, jak dla mnie zadziałało twoje rozwiązanie, ale pewnie się trochę spóźnię. zajęty w tym momencie :(
Samiron,

1

Może się to również pojawić, gdy próbujesz zainstalować aplikację, która nie jest instalowana na bieżącym użytkowniku, ale nadal jest instalowana na gościu lub innym użytkowniku.

Masz więcej niż jednego użytkownika na urządzeniach Lollipop.


0

Przełączenie telefonu w tryb samolotowy i odwrotnie pomogło mi. Tak więc najprawdopodobniej był to problem z bramą. Wskazówka jednak. Nie włączaj i wyłączaj. Poczekaj około 60 sekund, zanim ponownie wyłączysz tryb samolotowy. Jeśli po prostu przełączysz, odbierze tę samą bramę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.