Jakie są minimalne wymagania sprzętowe dla Androida?


Odpowiedzi:


37

Zacznij od strony zgodności Androida . To określa cele dotyczące zgodności Androida i linki do aktualnego dokumentu definicji zgodności, który ma wymagania techniczne. Wszystkie dotychczasowe wersje CDD są poniżej.

Są one również powiązane ze stroną pobierania kompatybilności z Androidem, która zawiera również pakiety testowe.

Nie ma programu zgodności dla starszych wersji Androida, takich jak Android 1.5 (znany w fazie rozwoju jako Cupcake). Nowe urządzenia, które mają być kompatybilne z Androidem, muszą być dostarczane z systemem Android 1.6 lub nowszym.

Ważne punkty:

Wymagania określone w tych dokumentach muszą być spełnione, aby urządzenie zostało „zatwierdzone przez Google” i dostarczane z oficjalnymi aplikacjami Google, takimi jak Sklep Play i Google Talk. Jednak niekoniecznie są to trudne wymagania. Ponieważ Android jest oprogramowaniem typu open source, można go zmodyfikować, aby działał na mniejszym sprzęcie, i jest też odwrotnie - modyfikacje konieczne do uruchomienia systemu operacyjnego na urządzeniu mogą na przykład spowodować zbyt duży obraz oprogramowania układowego, aby zmieścił się na nim.


Kilka miesięcy temu zostało to zredagowane, aby stwierdzić, że tylko Android 4.4+ wymaga procesora ARMv7, podczas gdy wcześniej powiedział Android 4+. Jaka jest historia tej zmiany? Faktem jest, że 4.0 domyślnie nie obsługuje ARMv5, ale można go modyfikować (zmieniając silniki javascript z V8 na JSC, zgodnie z groups.google.com/d/msg/android-building/Q_gU1zb6DLc/... ) do pracy na ARMv5, który później został usunięty (w 4.4)?
mstorsjo,

@mstorsjo Zmianę wprowadzono na podstawie komentarza (od czasu wyczyszczenia), z którego wynika, że ​​CDD 4.0 nie wspomniał o wersji v7, ale 4.4.
Mateusz

@MatthewRead Thanks. Jednocześnie jednak uwaga na temat niestandardowych wersji obsługujących ARMv6 zmieniła się, co może oznaczać być może w niezamierzony sposób: w 4.0-4.3, gdzie ARMv6 nie był domyślnie obsługiwany, ale można było zmodyfikować źródło, aby je zbudować, znane są Kompilacje ARMv6 - ale czy faktycznie istnieją takie znane kompilacje dla wersji 4.4+?
mstorsjo,

Niestety brak rzeczywistej listy wymagań sprzętowych. Na przykład nie mogę znaleźć listy minimalnych zestawów instrukcji procesora x86, takich jak SSE2, SSSE3, SSE4.1 itp. Ten sam problem dotyczy sprzętu arm64. Nie mogę znaleźć, które rozszerzenia procesora są minimalne, takie jak asimd, crc, aes, sha itp. A system kompilacji Androida jest tak zepsuty, że nie możemy go określić za pomocą testu funkcji czasu kompilacji. Westchnienie ...
jww
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.