Synchronizowanie muzyki bez iTunes… czy potrafisz?


9

Właśnie zmieniłem iPhone'a na Samsung Galaxy Note 2 i zdałem sobie sprawę, że synchronizacja muzyki nie będzie taka sama - ale może być lepsza.

Pobrałem doubleTwist ze Sklepu Play, ponieważ dostał niesamowite opinie w internecie i opinie o Play Store wydawało się wykonać kopię zapasową miłość Robiło się w internecie.

Próbowałem połączyć się przez USB, a potem zauważyłem, że ustawienie „Pamięć masowa USB” jest niedostępne w Jelly Bean 4.1.1. Zapłaciłem za doubleTwist AirSync i to śmierdziało.

Więc teraz, jeśli po prostu przeniosę foldery z muzyką do mojej notatki 2, wszystko to zostanie rozpoznane przez standardowy odtwarzacz, ale naprawdę chciałbym zsynchronizować wszystko, a nie tylko dodawać i usuwać foldery.

Czy jest jedna dobra aplikacja, która synchronizuje moją muzykę, pozwala mi tworzyć listy odtwarzania, wyświetlać okładki albumów i szczegóły i nie zmusza mnie do synchronizacji przez Wi-Fi? Jeśli chodzi o to, czy istnieje sposób na uzyskanie funkcjonalności takiej jak iTunes, ale na Androida?


1
Witamy w Androidzie ... Po prostu najlepszy !!
Simon

Tworzenie list odtwarzania, okładek albumów, synchronizacji przewodowej - Winamp na Androida
Simon

Odpowiedzi:


2

Wypróbowałbym Muzykę Google. Będzie najbardziej natywny dla twojego urządzenia i teoretycznie zbliża się do synchronizacji.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do strony głównej Google Music i pobrać narzędzie Music Manager. Po pobraniu informujesz Menedżera muzyki, gdzie jest twoja muzyka na komputerze, i przesyła ją do chmury!

Ta muzyka staje się widoczna, gdy zalogujesz się do Muzyki Play w telefonie za pomocą konta Gmail, którego użyłeś do skonfigurowania muzyki Google na komputerze.

Następnie dowolna muzyka umieszczona na komputerze w folderach muzycznych jest dostępna na music.google.com i na wszystkich urządzeniach z Androidem.

Różnica polega na tym, że twoja muzyka nie synchronizuje się z telefonem, ale jest przesyłana strumieniowo po wybraniu na urządzeniu mobilnym.

Można to nieco zmodyfikować, wybierając album na urządzeniu lub coś takiego, klikając małą strzałkę rozwijania (zwykle w prawym dolnym rogu elementu) i wybierając Offline musicopcję (obok niej znajduje się pinezka). Telefon następnie pobierze tę muzykę, więc nie trzeba jej przesyłać strumieniowo, aby odtworzyć ją później.

Musisz to zrobić z całą muzyką, której nie chcesz przesyłać strumieniowo, ale jeśli masz przyzwoite połączenie z Internetem, streaming jest bardzo opłacalną opcją. I oszczędza MASĘ miejsca w telefonie!

Mam nadzieję że to pomoże!


1
Do Twojej wiadomości, Google Music to tylko USA, pomimo wcześniejszych plotek, że w listopadzie przyleciał do Kanady. Przyzwoite zakłady mówią, że SOCAN i / lub CRIA to szarpnięcia (jak zwykle) i blokady.
Compro01,

Muzyka Google jest obecnie dostępna w Wielkiej Brytanii @ Compro01
Liam W

Zgadzam się z Liamem, Google Music jest zdecydowanie w Wielkiej Brytanii
Simon

Google Music jest teraz w wielu innych krajach, w tym w Kanadzie, Szwajcarii, Niemczech i wielu innych. Twoje komentarze są nieaktualne.
UeliDeSchwert

2
  • Google Music - możesz przesyłać pliki muzyczne z komputera do Google Music Cloud Storage. Następnie przesłana muzyka jest automatycznie dostępna na urządzeniu z Androidem, a także możesz słuchać tej muzyki w interfejsie internetowym. Możesz przesłać do 20 000 utworów. Problem polega na tym, że musisz używać odtwarzacza muzyki Google na telefonie z Androidem, a przesłana muzyka nie będzie dostępna, jeśli używasz innych odtwarzaczy. A także ta usługa nie jest obecnie dostępna we wszystkich krajach.
  • Odtwarzacz muzyczny Media Monkey . Rozpoznaje prawie wszystkie urządzenia z Androidem. Możesz go skonfigurować tak, aby automatycznie synchronizował pliki multimedialne z komputera na telefon za każdym razem, gdy podłączysz telefon za pomocą kabla USB. Używam go do synchronizowania mojej muzyki z galaxy nexus z Androidem 4.2.1. Próbowałem wielu odtwarzaczy, w tym Windows Media Player, ale ten wydaje się działać dobrze.

2

Jestem wielkim fanem iSyncr . Synchronizuje się z iTunes, więc jeśli korzystasz z iPhone'a, możesz użyć list odtwarzania, które już utworzyłeś. Tym, co przypieczętowało tę umowę, był fakt, że iSyncr synchronizuje liczbę odtworzeń i oceny z powrotem do iTunes. Nie wspominając o tym, że możesz synchronizować przez Wi-Fi lub synchronizować za pomocą kabla USB.

EDYCJA: Widzę, że pytasz o synchronizację bez iTunes, ale jeśli cała muzyka już tam jest, iSyncr będzie działać.


1

Jeśli chcesz korzystać z Google Music, musisz przesłać muzykę z iTunes M4P do Google Music.

Jednak Google Music obsługuje tylko pliki .mp3, .m4a, .wma, .flac i .ogg. Muzyka DR4-ed M4P nie jest obsługiwana. Aby przesłać M4P do Google Music, musisz najpierw dokonać konwersji.

Ponieważ muzyka iTunes M4P jest chroniona przez DRM firmy Apple, nie można użyć zwykłego konwertera audio do konwersji plików MP3 na M4P na Google Music. To, czego potrzebujesz, to uniwersalny konwerter DRM, który może zarówno usunąć ochronę DRM z M4P, jak i przekonwertować M4P na MP3 dla Google Music.

Aimersoft jest uważany za najlepszy wybór, aby pomóc Ci przenieść iTunes M4P do Google Music. Dzięki niemu możesz legalnie usunąć ochronę DRM z plików M4P i przekonwertować ją na MP3. Ponadto może konwertować pliki audio, które nie są obsługiwane przez Google Music, takie jak .wav i .aiff. Teraz pobierz go i wykonaj poniższe czynności, aby przekonwertować muzykę z iTunes do Google Music.

http://www.aimersoft.com/drm-media-converter.html

Jak przekonwertować M4P do formatu MP3 obsługiwanego przez Google Music

Dodaj pliki M4P

Po pobraniu konwertera DRM zainstaluj i uruchom go. Główny interfejs jest jak poniżej. Możesz albo kliknąć przycisk „Dodaj ...”, aby dodać pliki muzyczne M4P lub bezpośrednio przeciągnąć je do głównego interfejsu. Jak widać, możesz także dodawać pliki wideo do konwersji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Podaj MP3 jako format wyjściowy

Następnie możesz kliknąć „Pliki audio do” i wybrać „MP3” jako format wyjściowy. Pamiętaj, że Google Music preferuje MP3 z przepływnością 320 kb / s. Tutaj możesz kliknąć „Ustawienia” i wybrać szybkość transmisji bitów jako 320 kb / s.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zacznij konwertować M4P do Google Music MP3

Gdy wszystkie ustawienia są prawidłowe, kliknij przycisk „Start” na głównym interfejsie, aby rozpocząć konwersję. Po zakończeniu konwersji możesz dotknąć „Znajdź cel”, aby uzyskać dostęp do przekonwertowanych plików MP3 wolnych od DRM. Następnie możesz przesłać je do Google Music, jak chcesz.

Poza tym: dlaczego nie wykorzystać tego, co już masz - zwłaszcza jeśli ta lista iTunes jest duża.

Oto 2 alternatywy:

TuneSync ™ pozwala zsynchronizować listę odtwarzania iTunes i utwory z urządzeniem z systemem Android ™. Kopiuje niechronioną muzykę na kartę SD i tworzy listy odtwarzania pasujące do list odtwarzania iTunes. TuneSync ™ robi to w całym twoim połączeniu Wi-Fi. Nie ma potrzeby podłączania urządzenia z systemem Android ™ do komputera PC lub Apple Mac.

Zobacz jego stronę główną, aby zapoznać się z konfiguracją samouczka

http://tunesync.com/

Link do sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.highwindsoftware.tunesync

Myślę, że lepszą alternatywą dla tego, co możesz rozważyć, jest użycie Winampa (dla komputerów Mac):

WinAmp (dla komputerów Mac) może pobrać dowolną istniejącą listę odtwarzania iTunes (którą już masz) i zsynchronizować ją bezpośrednio z urządzeniem z Androidem bez przeskakiwania przez inne obręcze.

Funkcje:

Bezprzewodowa i przewodowa synchronizacja z telefonem z Androidem wymaga Winampa na Androida

Import muzyki i list odtwarzania jednym kliknięciem z iTunes i komputerów Mac

Aktualizuj Winampa automatycznie dzięki Watch Folders i synchronizacji bibliotek iTunes

Odtwarzaj lokalne pliki, twórz listy odtwarzania i zarządzaj odtwarzaniem za pomocą okna kolejki odtwarzania

Instrukcje

Pobierz i zainstaluj Winampa (link w zależności od komputera PC lub Mac)

http://www.winamp.com/

http://www.winamp.com/mac

Uruchom Winampa, a pojawi się monit o dodanie multimediów do biblioteki Winampa. Wybierz „Importuj z iTunes”. Spowoduje to zaimportowanie całej twojej muzyki z biblioteki iTunes do Winamp Media Library.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknij „Biblioteka-> Importuj bibliotekę multimediów iTunes” w lewym dolnym rogu odtwarzacza.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zsynchronizuj listę odtwarzania z telefonem z Androidem podłączonym wcześniej do komputera Mac lub PC.

Poza tym, że służy jako łatwy sposób synchronizacji iTunes z Androidem, stanowi także przyzwoity odtwarzacz muzyki na pulpicie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.