Jak skopiować aktualny adres URL w Chrome?


9

Byłem pewien, że w wersji przed 18.0 można było się bawić i długo naciskać adres URL na pasku adresu i uzyskać menu do skopiowania bieżącego adresu URL.

Właśnie zaktualizowałem Chrome, teraz po dłuższym naciśnięciu dostaję szkło powiększające, które jest niezwykle frustrujące. Jak mogę skopiować bieżący adres URL do schowka w przeglądarce Chrome?

Chrome 18.0.1025469 Android 4.0.4 Sony Xperia P

Odpowiedzi:


9

Okazuje się, że robiłem to źle (przynajmniej na mojej pamięci ROM).

Musisz wykonać dwa podwójne dotknięcia.

  1. Kliknij dwukrotnie adres URL. Pierwsze dotknięcie spowoduje zaznaczenie całego adresu URL, a drugie odznaczenie go i wyświetlenie kursora tekstowego i tej małej pomocniczej zakładki wyboru tekstu.
  2. Ponownie naciśnij dwukrotnie adres URL, aby wyświetlić menu.

Lub możesz po prostu szybko stukać, aż pojawi się menu kopiowania. Uważam, że cały ten proces jest nieco niezwykły.

Inne osoby mówią, że mogą długo naciskać, aby skopiować, więc nie jestem pewien, czy powyższe dotyczy tylko ROM-ów Sony.


Długie dotknięcie działa w moim Galaxy Nexus, opisane tu kroki również działają.
Francisco Alvarado,

Używając Google Chrome 60 na Androida 7.0 zbudowanej przez Sony, potrzebuje tylko trzech dotknięć. 1: otwórz pasek wyszukiwania / adresu, wybierz cały adres URL. 2 i 3 (podwójne dotknięcie): usuń zaznaczenie, a następnie zaznacz wszystko i pokaż pływające menu schowka z zaznaczonym tekstem (kształty łez).
Edward,

3

Może to dotyczyć twojej pamięci ROM.

Mam tę samą wersję Chrome na Androida 4.1.2. Kiedy wybieram adres URL i wciskam długo, otrzymuję rząd przycisków, który oczywiście zawiera przycisk „kopiuj”.


Możesz mieć racje. W tym tygodniu zaktualizowałem zarówno ROM, jak i Chrome.
wiersz 1

@ row1 Używam również tej samej wersji Chrome, ale na Androidzie 4.0.3 i mogę potwierdzić, że długie naciśnięcie adresu URL powoduje wyświetlenie paska przycisków wycinania / kopiowania / wklejania.
fernio

1

Wypróbuj bezpłatną aplikację: Do schowka

Zainstaluj go, a zostanie dodany jako nowa opcja udostępniania, dzięki czemu możesz wysłać tam adres URL z Chrome.


To działa bardzo dobrze. Poczekam i sprawdzę, czy mogę uzyskać jakieś poprawki / wyjaśnienia dla Chrome przed zaakceptowaniem.
wiersz 1

Nie sądzę, że jest to problem z Chrome, ale „funkcja” związana z pamięcią ROM producenta, ponieważ miałem wszystkie wersje Androida od 4.0 do 4.2.1 w moim Galaxy Nexus i nigdy nie miałem problemu z kopiowaniem adresów URL w Chrome.
Francisco Alvarado,

Działało to kilka tygodni temu, kiedy ostatnio go wypróbowałem. Od tego czasu zaktualizowałem ROM i Chrome. Tak może być ROM.
wiersz 1

1

Możesz obejść ten problem, wysyłając stronę do aplikacji Gmail, i tam możesz skopiować adres URL z treści roboczej wiadomości. Następnie możesz usunąć wersję roboczą z Gmaila.

Pasek akcji -> Udostępnij ... Wybierz Gmail Skopiuj adres URL z treści wiadomości


1
Próbowałem już tego. Jest dość bałagan, ponieważ musisz wyjść z trybu edycji (wydaje się, że nie można wybrać tekstu), a następnie załadować wersję roboczą (tryb bez edycji), a następnie długo nacisnąć adres URL, aby skopiować. Ale działa. Udostępnianie w aplikacji schowka byłoby lepsze.
wiersz 1

Android 4.2 ma nową opcję udostępniania „Kopiuj do schowka”.
Francisco Alvarado,

Dzięki za ekrany. Nie mogę skopiować tego z twojego trzeciego ekranu. Muszę wyjść z trybu edycji. Nie jestem pewien, czy Sony kiedykolwiek da mi aktualizację 4.2 ... przynajmniej nie w najbliższym czasie :(
wiersz 1

Nie rozumiem, co masz na myśli przez „wyjście z trybu edycji”. Czy mógłbyś to lepiej wyjaśnić? Może zrzut ekranu też może być pomocny.
Francisco Alvarado,

Wróć do swoich etykiet i wybierz wersje robocze. Wybierz roboczą wiadomość e-mail. Teraz przeglądasz wersję roboczą i musisz nacisnąć ikonę ołówka, aby ją edytować. Nie mogę wybrać tekstu z tego trybu podglądu, ale jeśli długo nacisnę adres URL, dostanę opcję jego skopiowania.
wiersz 1

0

Użyj akcji z więcej (3 pionowych kropek) oprócz paska adresu. Otrzymasz kopię do schowka z różnych opcji udostępniania. (Android 4.2.2 na Sony Xperia Z)


Jeśli go nie masz, możesz go uzyskać, instalując kopię do schowka
ce4

0

Przeglądarka Chrome. Samsung 10 "tablet.

  1. Uzyskaj adres URL, który chcesz skopiować, na pasku adresu.
  2. Przewiń go maksymalnie w prawo.
  3. Dotknij lekko adresu URL, a zostanie on wybrany na niebiesko.
  4. Bardzo delikatnie dotknij obszaru po lewej stronie adresu URL i pociągnij go w prawo.
  5. Możesz teraz użyć uchwytu wyboru, aby wybrać nowy obszar.
  6. Powtarzaj, aż wyświetli się http (s) i dotknij opcji kopiuj.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.