Usługi Google zabijają moją baterię, nie zasypiając telefonu


19

W ciągu ostatnich kilku dni moja Galaxy S3 przeszła z 12-13 godzin do około 6 godzin. Po sprawdzeniu monitora baterii wydaje się sugerować, że telefon ciągle nie zasypia, a usługi Google są winne.

Niedawno miałem rzeczywiste problemy z zawieszeniem telefonu przez Google Chrome, więc odinstalowałem i wróciłem do natywnej przeglądarki, ale problem z baterią nadal występuje ...

Obraz baterii 1 Obraz baterii 2 Obraz baterii 3

Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego .... czy przywrócenie ustawień fabrycznych jest jedynym rozwiązaniem? (Android wersja 4.1.1)

Odpowiedzi:


9

Po przejrzeniu wszystkich opcji wyodrębniłem pierwotną przyczynę tego problemu.

W ramach Synchronizacji konta Google przyjrzałem się wszystkim dostępnym ustawieniom, a tym, które wydawało się powodować problem, była opcja „Synchronizuj Internet”, która była po prostu stale uruchomiona (i wyglądała, jakby nie zasypiała telefonu).

Wyłączenie to przywróciło mi normalną baterię.

Nadal nie mam pojęcia, dlaczego mój telefon próbował zsynchronizować cały internet :-)


Może Maven?
theTuxRacer,

2
Synchronizacja Internetu prawdopodobnie oznacza, że ​​historia przeglądarki komputera i dane są synchronizowane z twoją mobilną przeglądarką Chrome. to jest najgorsza część zużycia danych.
thavan,

@thavan Istnieją osobne ustawienia synchronizacji Chrome.
Spook

1

Aby dodać do odpowiedzi Deana, miałem również szereg aplikacji na Androida, które rozładowały baterię, używając Synchronizacji przez cały dzień. Aplikacje wymienione na karcie Konta w obszarze Ustawienia wszystkie są synchronizowane za pośrednictwem usług Google. Korzystając z Taskera, zaplanowałem Synchronizowanie, aby było uruchamiane co godzinę przez 3 minuty. Potem żywotność baterii znacznie się poprawiła. Oto przepis na profil Taskera:

Synchronizuj profil harmonogramu

  • Czas: od 06:00 do 23:00 (powtarzaj co 1 godzinę)

Zadanie

  • Działanie 1 (opcjonalne): Powiadom [Tytuł: Harmonogram synchronizacji, Tekst: Teraz synchronizacja !, Ikona: twój wybór]
  • Działanie 2: Automatyczna synchronizacja [Ustaw: Włączone]
  • Działanie 3: Poczekaj [MS: 0, Sekundy: 0, Minuty: 3, Godziny: 0, Dni: 0]
  • Działanie 4: Automatyczna synchronizacja [Ustaw: Wyłącz]

0

Chciałem tylko podziękować Deanowi za odpowiedź. „Usługi Google” również wyczerpały moją baterię, a po wyłączeniu wielu opcji synchronizacji kont Google - w tym „Synchronizuj Internet” - żywotność baterii mojego S3 znacznie się poprawiła. Teraz synchronizuję tylko e-maile, kalendarz i kontakty. (Ja również całkowicie wyłączyłem wyszukiwarkę Google, która obejmuje Google Now, więc to też może odgrywać rolę).


0

Nie widzę tutaj tej odpowiedzi, więc dodanie jej jako opisanego problemu jest podobne do problemu, który miałem w tym tygodniu.

Wyładowanie baterii zaczęło się dziać w moim Huawei P9 kilka dni temu nagle, bez wyraźnej przyczyny. Usługi Google Play to najlepszy użytkownik baterii, ale także wiele innych aplikacji.

Sugestia wyłączenia automatycznych aktualizacji aplikacji rozwiązała dla mnie problem (po przeprowadzeniu ogólnego czyszczenia i aktualizacji systemu operacyjnego oraz usunięciu konta Google (dla którego uwierzytelnianie było nieaktualne), które nie rozwiązało problemu).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.