Losowe ponowne uruchomienie Nexusa 4


10

Mam nieukrojoną, zwykłą wanilię 4.2.1 Nexus 4. Czasami losowo uruchamia się ponownie podczas korzystania z niego (i o ile wiem, kiedy go nie używa). Prawdopodobnie rzadziej niż raz dziennie, ale nie mogę znaleźć przyczyny. IT wykonuje też dziwny rodzaj ponownego uruchomienia komputera; natychmiast przechodzi do dużego świecącego ekranu X bez białego ekranu Google, który pojawia się podczas zimnego restartu (wyłącz, a następnie włącz).

Ponowne uruchomienie nie wydaje się być spowodowane przez nic konkretnego; Mam jeden podczas korzystania z Chrome i jeden podczas Gameboid. oba działają dobrze przez 99% czasu, nic nie uruchomiło ponownego uruchomienia więcej niż raz, więc nie sądzę, że jest to konkretna aplikacja.

Czy to znany błąd lub jest spowodowany przez coś lub co? Najczęściej używam tylko aplikacji, które działały na moim ostatnim telefonie (który nie był Androidem 4.2) i aplikacji giełdowych, więc nie sądzę, że są to podejrzane aplikacje.


Nie odpowiedź, ponieważ nie wiem dlaczego , ale od dłuższego czasu nie miałem tego problemu. Mogło to być spowodowane aktualizacją niektórych aplikacji / systemu operacyjnego, ale nie jestem pewien, kiedy to się rozwiązało / czy ogólny problem został rozwiązany.
Ben Brocka

1
Czy możesz spróbować zmienić środowisko wykonawcze z Dalvik na ART i sprawdzić, czy to pomoże? Aby to zrobić, musisz włączyć opcje programisty ( About phone-> Build numberi wykonać tam 7 dotknięć).
Stan

@Stan tak naprawdę myślę, że aktualizacja (być może 4.3?) Lub coś naprawiło to, albo po prostu miałem szczęście. Nie mam już swojego Nexusa 4, ale nie miałem tego problemu przez kilka miesięcy przed otrzymaniem Nexusa 5. Tak czy inaczej, obawiam się, że sam nie mogę tego sprawdzić.
Ben Brocka,

1
Cóż, w moim przypadku aktualizacja nawet do najnowszej wersji 4.4.2 nie rozwiązała problemu, ale po zmianie środowiska uruchomieniowego działa kilka dni. Jest to prawdopodobnie kolejny podobny błąd w systemie operacyjnym. Zdarzyło się to również w nocy, kiedy nikt nie korzystał z urządzenia i jest to prawdopodobnie spowodowane zbieraniem śmieci.
Stan

Odpowiedzi:


3

Doświadczyłem losowych restartów systemu Android 4.2 na Nexusie 7. Z moich badań wynika, że ​​może istnieć problem z usługami lokalizacyjnymi Google, ale nie jest to zweryfikowane. W każdym razie nie sądzę, że jest to unikalne dla twojego urządzenia.

Zapoznaj się z tym artykułem, który jest nieco bardziej szczegółowy.


To prawda, widziałem takie problemy z ponownym uruchomieniem w 2.2, 2.3. Czy jest jakaś wersja, która nigdy nie ma tego problemu?
NoBugs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.