Zaawansowane wyszukiwanie w sklepie z aplikacjami Play?


22

Znalezienie dobrych aplikacji nie jest łatwe. Czy w przypadku innej witryny z aplikacjami można wyszukiwać tylko w aplikacjach (aplikacje list), które mają co najmniej 500 000 pobrań i co najmniej 10 000 recenzji?

Coś takiego może sprawić, że Play przechowa bazę danych nazw aplikacji z kolumnami do liczenia recenzji i pobierania i wykonywania poleceń SQL z klauzulami where?


2
500 000 pobrań, 10 000 recenzji! Starasz się być trudne na nowych / małych deweloperów, takich jak ja .. :( A już w Google Play aplikacje daje najwięcej zyskujące na górze wyników wyszukiwania, więc większość z nich są popularne aplikacje.
Suraj Bajaj

2
Nie zawiedź się, @SurajBajaj - OP nie stwierdził, że zawsze tego używasz. Ale mogę sobie wyobrazić wiele sytuacji, w których coś takiego byłoby przydatne, aby rozwiązać niechciane wyniki. Podobnie jak w innych witrynach sklepu (np. Amazon), niektóre filtry byłyby tutaj fajne: „tylko 3+ gwiazdki, cena od ... do, ponad 100 ocen, ponad 1000 pobrań oraz wyszukiwane słowa ... Pomyśl o tym.
Izzy

1
@Izzy Rozumiem. Pierwsze zdanie mój komentarz, tylko żartowałem ... :)
Suraj Bajaj

Odpowiedzi:


18

Stworzyłem to .

To zaawansowana wyszukiwarka Google Play, którą chciałem stworzyć dawno temu. Teraz jest skończone 😀

Ponieważ Google nie ma interfejsu API do wyszukiwania w Play, używam skrobaczki typu open source.

Prawie wszystkie specyfikacje aplikacji można filtrować i sortować.

Mam nadzieję, że ci się spodoba, i daj mi znać, jeśli znajdziesz jakiś błąd lub masz prośbę o funkcję.

Jest open source: KPlaysearch


Maska wyszukiwania wygląda dobrze (jeśli chcesz więcej pomysłów, oto moje ograniczone wyszukiwanie, oparte tylko na ~ 14k aplikacjach na moich listach). Dobra robota!
Izzy

Potwierdzono, w tej chwili to działa, dzięki! Potem usuwam komentarze. // Dobra robota! Pozytywne i wspomniane już w moim (niemieckim) eBooku na Androida (w nowej wersji, którą właśnie wydałem tydzień temu :)
Izzy

1
Stworzyłem niesamowitą listę darmowych, wolnych od reklam i aplikacji aplikacji na Androida, jeśli to może pomóc niektórym z was ^^
KaKi87

Po prostu uważaj na aplikacje z gwiazdką na moich listach aplikacji . I zdecydowanie unikaj tych, które mają „ikony monitorów” (lub zbyt duże „liczby”, czyli „uprawnienia” obok ich nazw) :) Ale dzięki!
Izzy

Nie należy zalecać użytkownikom unikania aplikacji ze względu na liczbę uprawnień, ponieważ nie zawsze jest to w porządku lub źle: więcej uprawnień oznacza również więcej funkcji, więc lepsze wrażenia użytkownika. Zgadzam się, że uprawnienia mogą czasami zmniejszać bezpieczeństwo i prywatność, ale dziś jest to zbyt wiele stereotypów.
KaKi87

3

Wygląda na to, że to, czego szuka OP, można zrobić w AppBrain, używając &sort=popularparametru URL. Zobacz np. Przykładowe wyszukiwanie synchronizacji plików : pierwsza strona wyników zawiera aplikacje z ponad 10 000 pobrań z dobrą „oceną wewnętrzną” (oprócz oceny w sklepie PlayStation). Sprawdzając niektóre, wydają się mieć także 10 000+ ocen na GPlay. Możliwe jest dodatkowe filtrowanie za darmo / płatne, nowe / zaktualizowane, app2sd, obniżona cena.

Chociaż nie jest to dokładnie to, o co prosiliśmy, wydaje mi się, że jest dość blisko. Inną dobrą listę wyników można uzyskać dla &sort=highest-ratedwariantu, który wydaje się sortować według oceny w sklepie plazmowym: „synchronizacja plików” według oceny .


2

Ponieważ Google (i inne wyszukiwarki) indeksują wersję internetową Sklepu Play, ogromna baza danych każdego elementu Sklepu Play została utworzona i przeszukiwanie jej jest całkowicie bezpłatne!

W Google możesz zawęzić wyszukiwanie w sieci, np. Za pomocą -wykluczania słów z wyszukiwania, ..wyszukiwania zakresu itp.

Na przykład, aby wyszukać bezpłatne aplikacje, które nie zawierają reklam i zakupów w aplikacji: site:play.google.com/store/apps/details -"Contains ads" -"in-app purchases" -Buy Free


Niestety Google czasami zwraca inne zlokalizowane wersje Sklepu Play (takie jak Niemcy, Espanol, francuski itp., Jak pokazano w adresie URL z &hl=), a ponieważ w innej lokalizacji używane są różne słowa kluczowe (np. „Contiene anuncios” zamiast „Zawiera reklamy” ), może być trudno ustalić prawdziwy wynik ...
Andrew T.

strona twierdzi, że mogę umieścić znak dolara przed liczbą, aby wyszukać cenę, ale gdy to zrobię, zwraca tylko wyniki z tą liczbą, które nie są cenami! Chciałbym, aby istniał sposób na wyszukanie określonej ceny (na przykład> 4,99 USD i <5,25 USD)
Michael

To najlepsza odpowiedź
Marco Demaio

0

Kilka sposobów dostrojenia lub wyeliminowania tego:

  1. Wybierz opcję wyświetlania tylko wyników w języku angielskim (lub w jakimkolwiek języku ojczystym). Myślę, że jest to w twoich preferencjach wyszukiwania; może być konieczne wyświetlenie wersji strony wyników, aby ją uzyskać.

  2. Podczas przeglądania strony, która wydaje się pochodzić z Twojego regionu, spójrz na & hl = i następujący tekst w adresie URL. Skopiuj to do schowka. Następnie wróć do strony wyników wyszukiwania i dodaj inurl: następnie wklej to, co właśnie skopiowałeś, natychmiast po prawej stronie: (dwukropek). Upewnij się, że między dwukropkiem (:) a tym, co właśnie wkleiłeś, nie ma żadnych spacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.