Jak skonfigurować Nexusa 7/10 do użytku rodzinnego


17

Rozważam zakup jednej z tabletów Nexus dla mojej rodziny. Myślę, że obsługa wielu użytkowników to świetny sposób na oddzielenie moich aplikacji od gier dla dzieci. Ale brakuje mi tego, co przeczytałem o implementacji wielu użytkowników. Bez urządzenia do eksperymentowania jestem tutaj, aby zapytać, jak to działa.

Chciałbym skonfigurować siebie jako właściciela, korzystając z mojego adresu e-mail Google i poświadczeń Sklepu Play. Następnie chciałbym dodać użytkowników dla mojej żony i moich dzieci. Założenie profilu dla mojej żony jest łatwe, ponieważ ma ona własny telefon z Androidem i mogę do tego użyć jej konta Google. Nie jestem pewien, czy dodaje profil użytkownika dla każdego z moich dzieci.

  1. Moje dzieci są małe i nie mają adresów e-mail. Nie chcę ich jeszcze. Czy muszę utworzyć adres dla każdego z nich? Jakie są moje alternatywy?

  2. Czy mogę skonfigurować Sklep Play dla profili użytkowników dla dzieci, aby korzystały z moich danych logowania / poświadczeń w Sklepie Play? Na moim telefonie mam taką opcję, chociaż nie wiem, jaki efekt by tam miał (czy odinstalowuje aplikacje od pierwszego logowania i synchronizuje je z drugim)?

Oczywiście nie chcę płacić wiele razy za aplikacje dla moich dzieci. Dla dorosłych kupowanie własnych aplikacji to jedno, ale czy Google naprawdę oczekuje, że każde dziecko będzie miało powiązaną kartę kredytową i kupi własne aplikacje?

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w prawidłowym skonfigurowaniu tabletu.


Mam Nexusa 7, skonfiguruję nowego użytkownika i przetestuję go, zrobię kilka zrzutów ekranu i opublikuję je jako odpowiedź. Dobre pytanie.
Orzechowe

Dziękuję, jestem naprawdę ciekawy, co dzieje się z niektórymi różnymi kombinacjami.
tcarvin

Jeśli przetestujesz kilka rzeczy, sprawdź, czy możesz utworzyć testowy profil użytkownika dla dzieci bez konta Google, ale następnie skonfiguruj sklep Play, aby korzystał z prawdziwego konta Google.
tcarvin

Tak, robię to, opiszę to za chwilę.
Orzechowe

Nie jestem pewien, czy moja odpowiedź obejmuje „(czy odinstalowuje aplikacje od pierwszego logowania i synchronizuje je od drugiego)?” czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli?
Peanut

Odpowiedzi:


9

Założyć konto dziecka na urządzeniu, jest to dość proste, tam przegląd tego procesu tutaj . Nie musisz logować dziecka za pomocą konta Google, pozwala to pominąć te kroki.


Zakładając, że chcesz, aby twoje dzieci mogły pobierać aplikacje, za które już zapłaciłeś, lub chcesz móc pobierać aplikacje, które kupiłeś, zaloguj się do Sklepu Play na koncie dziecka za pomocą danych logowania konta głównego, prawdopodobnie warto również nie synchronizuje wszystkich e-maili / kontaktów / konta głównego itp. w tym momencie. Następnie możesz dodać kod PIN do Sklepu Play, aby nie mogli nic kupić za Twoje dane, a także wybrać ocenę dojrzałości wyświetlanych treści, nie wpłynie to na ustawienia Sklepu Play głównego konta na urządzeniu pomimo fakt, że używasz tego samego konta Google w sklepie.

Dzięki temu twoje dzieci mogą uzyskać dostęp do wszystkich już opłaconych aplikacji, ale dzięki PINowi nie wydasz żadnych pieniędzy, przynajmniej nie bez Twojej wiedzy, i nie musiałeś rejestrować ich w celu założenia konta Google.

Pobrane aplikacje również nie są automatycznie umieszczane na liście aplikacji na głównych kontach, więc nie musisz się martwić, że pobiorą mnóstwo gier i wypełniają ekran główny w stylu iPada / iPhone'a.

Wadą tego podejścia jest to, że Twoje dzieci będą mogły czytać Gmaila, widzieć Twój kalendarz i kontakty itp. Dobrym rozwiązaniem jest blokada aplikacji, która uniemożliwia im korzystanie z tych aplikacji. Testowałem APP Lock i wydawało się, że dobrze sobie radzi.


Jeśli nie masz nic przeciwko, że twoje dzieci nie będą mogły pobierać aplikacji, za które już zapłaciłeś na koncie i nie przejmujesz się tym, że nie możesz uzyskać dostępu do gier, które kupiłeś, to myślę, że warto zapisać się na nowe główne konto Google i dodanie do tego danych karty kredytowej. Następnie możesz zalogować się do Sklepu Play dziecka za pomocą tego nowego konta, ustawić PIN taki sam i termin zapadalności w taki sam sposób jak w ostatnim podejściu, ale tym razem nie będziesz musiał się martwić, że zobaczy Twoje e-maile lub inne informacje, które są połączony z twoim głównym kontem.


W przypadku obu tych podejść, jeśli pobierzesz aplikację na konto dziecka z głównym kontem wybranym w Sklepie, ale dodasz również adres e-mail dziecka, a następnie wrócisz do tego w Sklepie po pobraniu, aplikacja pozostanie na urządzeniu i nadal będą użyteczne.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, wyjaśnienia lub zrzuty ekranu, po prostu powiedz w komentarzach, a ja je dodam lub przetestuję, jeśli jeszcze tego nie zrobiłem.


To brzmi, jak do tej pory muszę zrobić drugą opcję, ale dla tych z nas, którzy mają więcej niż jedno dziecko, nadal powoduje to problemy, ponieważ każde dziecko nie może mieć własnego ustawienia w tej sytuacji (bez ponownego zakupu tej samej gry dla to samo urządzenie dla każdego dziecka)?
tcarvin

1
Każda z opcji działałaby na wielu kontach dzieci na urządzeniu, ponieważ istnieje jedno konto główne, które kupuje aplikacje i są z tym powiązane. Jeśli więc utworzysz konto dwojga dzieci na tablecie i dodasz je do obu ich Sklepów Play, gdy kupiłeś grę dla jednego z nich, będzie ona również dostępna dla drugiego.
Peanut

Słodkie! Chciałbym móc rzucić ci dodatkowe +1
tcarvin

2

Jeśli Twoje dzieci korzystają z Twojego konta Google, możesz zainstalować blokadę aplikacji, aby uniemożliwić im otwieranie aplikacji GMail i czytanie e-maili.

Nowsze wersje Google Play umożliwiają także stosowanie kodu PIN do zakupów - co prawdopodobnie byłoby przydatne w tym miejscu.

Jeśli używają Twojego konta Google, będą mieli dostęp do wszystkich zakupionych aplikacji, ale jeśli nie, będą musieli ponownie kupić.

Jeśli nie chcesz używać swojego adresu e-mail / konta Google dla swoich dzieci, musisz je utworzyć, jeśli będą korzystać z Google Play. Możesz zachować hasła i zainstalować blokadę aplikacji, aby zapobiec otwarciu aplikacji Gmail.

Jedynym problemem związanym z posiadaniem przez nich własnych kont byłaby konieczność ponownego zakupu aplikacji na ich konta.

Za swój punkt 2 możesz mieć nieograniczoną liczbę urządzeń za pomocą jednego konta Google - nie usunie aplikacji z telefonu, ale może pobierać aplikacje, jeśli zostaną utworzone kopie zapasowe. Aby temu przeciwdziałać, musisz upewnić się, że odznaczyłeś opcję „Przywróć dane z tego konta Google” podczas konfigurowania konta Google.


Jeśli utworzę profil dla każdego z moich dzieci z nowym tajnym adresem e-mail, czy mogę później zmienić konto w Sklepie Play na moje dane uwierzytelniające i kupić dla nich aplikacje, które zostaną następnie powiązane z jego profilem?
tcarvin

Nie. Zakupy aplikacji są powiązane z kontami Google i nie można ich przenieść. Możesz zrobić z nich konto, a następnie dodać konto do Google Play i pobierać płatne aplikacje. Możesz nawet usunąć swoje konto, ale aplikacje nie zostaną połączone z ich kontem i będziesz musiał użyć konta, aby je zaktualizować.
Liam W

Nie mam nic przeciwko, że nie są one powiązane z fałszywym kontem Google, które konfiguruję, o ile są one połączone / dostępne w „profilu” na tablecie. Nie wiem, czy konto Google i profil w tabeli są synonimami, czy tylko są ze sobą powiązane.
tcarvin

Są ze sobą powiązane. Jeśli skonfigurujesz nowy profil na tablecie, ma on własne konto Google i musi używać tego konta do pobierania aplikacji.
Liam W

Aby to potwierdzić, wydaje się, że po testach Peanut zrobił odpowiedź na moje pytanie: „Jeśli utworzę profil dla każdego z moich dzieci z nowym tajnym adresem e-mail, czy mogę później zmienić konto w Sklepie Play na moje poświadczenia i kupić dla nich aplikacje, które są następnie powiązane z ich profilem? ” jest tak ? (Być może zastąpienie związane z dostępnym jest dokładniejsze). Doceniam wszelką pomoc i informacje zwrotne ...
Dałbym

0

Jeśli chcesz zrootować swój tablet, możesz skorzystać z funkcji udostępniania aplikacji dla wielu użytkowników . Dzięki temu kup / zainstaluj wszystkie aplikacje na tablet jako użytkownik administrator, a następnie możesz wybrać, które z tych aplikacji będą dostępne dla innych użytkowników.

W ten sposób nie musisz konfigurować adresu e-mail dla każdego dziecka, a dziecko nigdy nie będzie miało dostępu do Twojego konta. Jeśli podasz dziecku adres e-mail w odpowiednim czasie, to może on / ona uzyskać dostęp do swoich e-maili bez ich wyświetlania.

Ostrzeżenie: udział aplikacji dla wielu użytkowników jest obecnie w fazie beta.


Czy wiesz, że korzystanie z czegoś takiego jest w porządku dla Google, czy jest prawdopodobne, że w jakiś sposób spróbują w jakiś sposób wyłączyć ten hack?
Ilari Kajaste

0

Inną alternatywą, jeśli masz zrootowane urządzenie lub chcesz go zrootować , to AppShare (+) .
(Pełne ujawnienie: jestem programistą).

Naśladuje metodę używaną przez Google do włączania / wyłączania aplikacji na koncie użytkownika.

Możesz zainstalować go na swoim głównym koncie, a następnie wybrać, które aplikacje chcesz „udostępnić” (włączyć) każdemu z kont swoich dzieci.

Możesz także „udostępnić” (wyłączyć) aplikacje systemowe lub użytkownika.
Możesz więc usunąć aplikację Gmail, a nawet aplikację Sklep Play, aby uniemożliwić dzieciom dostęp do rzeczy, których nie chcesz. Odkryłem, że działa to najlepiej, gdy usuwasz aplikacje systemowe od „świeżego” użytkownika - tj. Takiego, który nie ma jeszcze skonfigurowanego konta Google.

Dla płatnych aplikacji Jednakże, może - w zależności od tego, jak ich prace licencyjne - trzeba dodać do konta Google, które zostało użyte do zakupu aplikacji, dla użytkownika, który chcesz udostępnić płatną aplikację z celem dla niego do pracy.

Opis Sklepu Play wyjaśnia bardziej szczegółowo, co można zrobić, a także niektóre ograniczenia.


Czy wiesz, że korzystanie z czegoś takiego jest w porządku dla Google, czy jest prawdopodobne, że w jakiś sposób spróbują w jakiś sposób wyłączyć ten hack?
Ilari Kajaste
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.