Android 4.2: Jak zdobyć Easter Egg, nowy sen na jawie i opcje dla programistów?


40
 1. Jak mogę ukryć pisankę w Android Jelly Bean?
 2. Jak mogę użyć tego jajka wielkanocnego, aby włączyć ukryte marzenie w Androidzie 4.2?
 3. Jak mogę włączyć opcje programisty ukryte domyślnie w Androidzie 4.2?

Odpowiedzi:


50
 1. Jajko wielkanocne Jelly Bean:

  • Przejdź do szuflady aplikacji i otwórz Ustawienia , przejdź na dół i dotknij Informacje o telefonie
  • Kilkakrotnie stuknij wersję Androida 3 razy: Powinien otworzyć ekran z aktualną tapetą i czerwoną żelką
  • (Ten krok jest opcjonalny) Stuknij raz czerwony Jelly Bean, a zmieni się on w uśmiechniętą głowę Androida Jelly Bean, a na ekranie pojawi się tekst

  Android <4.x wersja>

  JELLY BEAN

  1-1 1-2 1-3

  Ten ekran to easter egg Jelly Bean. Ale nie zamykaj go: musi być otwarty, aby umożliwić ...

 2. Android 4.2 ukryty sen na jawie:

  • Naciśnij i przytrzymaj czerwony żel Jelly Bean przez około 1 sekundę.
  • Zobaczysz animowany ekran z mnóstwem kolorowych żelków i uśmiechniętymi żelkami, z którymi możesz się bawić, wypychając je („rzucając”) z ekranu.

   2-1

  W tym momencie zostanie włączona funkcja ukryta: ten animowany ekran jest znany jako BeanFlinger i od tej pory będzie dostępny (choć z czarnym tłem) do wyboru jako jeden z marzeń . Daydreams to nowa funkcja Androida 4.2, składająca się z aplikacji wygaszacza ekranu, które można uruchomić, gdy telefon lub tablet jest zadokowany lub ładuje się ( więcej informacji o Daydream ).

  2-2 2-3 2-4

 3. Włącz opcje programistyczne (jeśli je włączyłeś, ale chcesz przywrócić ten proces, zobacz Uwaga 3)

  • Przejdź do szuflady aplikacji i otwórz Ustawienia
  • Zejdź na dół i dotknij Informacje o telefonie
  • Stuknij kilkakrotnie Numer kompilacji 7 razy. Począwszy od trzeciego dotknięcia, zobaczysz toast z napisemYou are now X steps away from being a developer.
  • Po siódmym stuknięciu powinieneś dostać toast z napisem: You are now a developer!(Jeśli nadal stukasz Numer kompilacji , toast zmieni się na No need, you are already a developer.:)

   3-1 3-2 3-3

  • Powyższe kroki włączają ekran Opcje programisty , domyślnie wyłączony w 4.2 ( więcej informacji ). Od teraz zobaczysz opcje programisty na ekranie ustawień .

   3-4 3-5


UWAGI:

 1. 4-krotne dotknięcie wersji Androida na ekranie Informacje o telefonie również załatwi sprawę, pokazując bezpośrednio uśmiechniętą Jelly Bean.

 2. W okresie świątecznym wraz z żelkami zobaczysz wędrującą laskę z cukierkami ! Działa zarówno w pisance BeanFlinger (lewy obraz), jak i na marzeniu BeanFlinger (prawy obraz).

  N-1 N-2

 3. Jeśli nie potrzebujesz opcji programisty , możesz wyłączyć przełącznik na tym ekranie (lewy obraz) lub wyczyścić dane z aplikacji Ustawienia ( Settings > Apps > All > Settings), jeśli chcesz całkowicie usunąć wpis Opcje programisty z ekranu Ustawienia (prawy obraz).

  N-3 N-4

 4. Wszystkie powyższe działają również w systemie Android JellyBean 4.3 i Android KitKat 4.4.x.


3
Pierwsza część działa również w innych wersjach Androida . Animacja będzie się różnić w zależności od wersji.
Thelper,

1
Opcje programisty można wyłączyć, przechodząc do Ustawienia -> Aplikacje -> Wszystkie -> Ustawienia i usuwając dane. Spowoduje to jedynie ukrycie opcji programistycznych, AFAIK. Inne ustawienia, takie jak alarmy i hasła Wi-Fi itp. Są nadal obecne
Raghav Sood

Dzięki @ raghav-sood, teraz mogę zaktualizować odpowiedź, dodając wszystkie brakujące zrzuty ekranu!
Francisco Alvarado,

Zachowanie określone w punkcie 3 w pierwszej części odpowiedzi jest w rzeczywistości wymagane przez CDD dla Androida , rozdział 6.2, i nie jest jedynie pisanką.
bwDraco

(ciąg dalszy poprzedniego komentarza) „Wdrożona wcześniej wersja systemu Android domyślnie ukrywa menu Opcje programisty i umożliwia użytkownikom uruchomienie Opcje programisty po naciśnięciu siedmiu (7) razy w elemencie menu Ustawienia> Informacje o urządzeniu> Numer kompilacji. Implementacje urządzenia MUSZĄ zapewnić spójne działanie Opcji programisty. W szczególności implementacje urządzeń MUSZĄ domyślnie ukrywać Opcje programisty i MUSZĄ zapewniać mechanizm umożliwiający Opcje programisty, który jest zgodny z wcześniejszą implementacją Androida. ”
bwDraco
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.