Co mam zrobić, aby s *! + Klawiatura przestała mnie cenzurować?


25

Nowa klawiatura w stylu swype na moim zaktualizowanym Galaxy Nexusie 4.2.1 jest świetna. Jednak gdy próbuję wyrazić się bardziej kolorowo, przeciągnięcie nie daje słowa, które chciałbym napisać. Słowo to jest już w słowniku urządzenia, więc nie pozwala mi dodać go do słownika, aby mógł zostać rozpoznany, tak jak to zrobiłem z innymi słowami. Czy ktoś wie, jak to naprawić?


Właśnie miałem polowanie na siebie (również na Galaxy Nexusie 4.2.1). Moje ustawienia „Pisania głosowego Google” nie mają zaznaczonej opcji „Blokuj obraźliwe słowa”. Mogę wpisywać obraźliwe słowa, dotykając klawiszy klawiatury bez żadnego problemu, po prostu nie mogę ich „przesunąć”, nawet jeśli jest to dokładnie to samo słowo, które właśnie wybrałem bez problemu. Nie widzę żadnego ustawienia przeciągnięcia, aby zezwolić na wszystkie słowa.
GAThrawn

Odpowiedzi:


16

To, co nazywam obejściem dla teraźniejszości, ponieważ nie jest to proste rozwiązanie pozwalające na obraźliwe słowa podczas pisania głosowego, ale ma ten sam końcowy efekt:

  1. W obszarze Ustawienia wybierz Language & Input
  2. Wybierać Personal Dictionary
  3. Kliknij przycisk plus (+) w prawym górnym rogu
  4. Wpisz „obraźliwe słowo” pod spacjami PhraseiShortcut
  5. Kliknij przycisk Wstecz (system lub lewy górny róg)
  6. Ciesz się spersonalizowanym wulgaryzmem

Powinieneś zaakceptować tę odpowiedź, ponieważ jest to najlepsze i „jedyne” rozwiązanie, które według mnie działa.
slybloty

Przysięgam! Często! I ktoś powinien stworzyć osobistą aplikację słownika z fabrycznie załadowanym językiem kolorów, jaki możesz chcieć. Zapłaciłbym za to.
Zooks64

7

Mam Nexusa 4 od T-Mobile, Google, z Androidem 4.2.2. Zauważyłem ten sam problem, a znalezioną przeze mnie poprawką było przejście do Ustawień -> Język i wprowadzanie -> Następnie naciśnij ikonę ustawień obok opcji Klawiatura Google (angielski, USA) -> a następnie odznacz Blokuj obraźliwe słowa.

Mogę teraz przeklinać przekleństwa, chociaż często nie jest to automatycznie rozpoznawane słowo i muszę ręcznie wybrać je z listy innych pojawiających się możliwości. Jeśli chodzi o opcje konwersji głosu na tekst, sugerowałbym wypróbowanie tego samego (tzn. Znalezienie go w Ustawieniach i odznaczenie Blokuj obraźliwe słowa lub podobną opcję). Mam nadzieję że to pomoże!


Wydaje się, że nie pozwala na bezpośrednie przesuwanie tego słowa, ale oferuje opcje automatycznej korekty zamierzonej wulgaryzmów .. czasami.
ThorSummoner

1

Niektóre klawiatury mają swoistą „czarną listę” dla złych / obraźliwych słów. Sprawdź, czy możesz znaleźć tę opcję w Ustawieniach → Język i wprowadzanie , gdzie powinieneś być w stanie ją wyłączyć. Wiem na pewno, że istnieje taka opcja wprowadzania głosowego („Blokuj obelgi” w Ustawieniach → Wprowadzanie i wyjście głosowe → Ustawienia rozpoznawania głosu ), ale nie jestem pewien, czy ta opcja dotyczy również wprowadzania z klawiatury.


4
Potwierdza, że ​​ustawienie „Blokuj obraźliwe słowa” podczas pisania głosowego nie dotyczy przeciągania. Nie mogę znaleźć żadnego odpowiednika dla przeciągnięcia.
GAThrawn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.