Otrzymuj komunikat „Błąd pobierania informacji z serwera. [RH-01] ”ze sklepu Play


21

Kiedyś działało dobrze, ale teraz, kiedy otwieram aplikację Play Store, pojawia się komunikat „Błąd pobierania informacji z serwera. [RH-01]” i nic nie mogę zrobić. Próbowałem wyczyścić pamięć podręczną sklepu Google Play i usług Google Play, ale problem nadal występuje. Gmail nadal działa z telefonu, więc nie sądzę, że jest to problem z połączeniem się z moim kontem Google.

Mam Xperię Arc z niestandardowym romem, który okazuje się być problemem. Zobacz zaakceptowaną odpowiedź.


Może to być spowodowane błędnym pakietem Gapps i / lub niestandardową pamięcią ROM. Przynajmniej wydaje się, że tak się nie dzieje na standardowych ROMach. Jeśli się mylę, proszę o komentarz tutaj.
Flow

1
@Flow Może się zdarzyć, że stanie, ale nie jest to zbyt powszechne
Dan Brown

Odpowiedzi:


12

Może to być spowodowane flashowaniem niezgodnego pakietu GApps. Jeśli tak nie jest (i masz pewność, że masz zainstalowane prawidłowe / zgodne GApps), spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację „Google Play” i naciśnij przycisk strony głównej, aby wrócić
 2. Przejdź do Ustawienia → Aplikacje → Zarządzaj aplikacjami
 3. Wybierz kartę „WSZYSTKO”, wyszukaj „Sklep Google Play” i naciśnij ją, aby otworzyć.
 4. Naciśnij „Wyczyść pamięć podręczną”
 5. Naciśnij „Force stop”
 6. Wróć do Ustawienia → Aplikacje → Zarządzaj aplikacjami
 7. Naciśnij „Google Services Framework”
 8. Naciśnij „Wyczyść dane”
 9. Naciśnij „Force Stop”
 10. Uruchom „Sklep Google Play” i powinien pojawić się błąd
 11. Restart. Po ponownym uruchomieniu urządzenia sklep Google Play powinien działać. Poczekaj minutę lub też, jeśli nie.

Powinno to pomóc, jeśli przyczyną problemów są uszkodzona pamięć podręczna (uszkodzona pamięć podręczna może prowadzić między innymi do dziwnych komunikatów o błędach). Jeśli to nie pomoże, możesz spróbować wykonać te same czynności, ale dołącz „Wyczyść dane” dla aplikacji playstore.


Co to jest pakiet GApps? Sflashowałem tylko ROM.
Celeritas,

1
Niestandardowe ROM-y wiele razy nie zawierają Google Apps (GApps: Playstore, GTalk, Maps itp.), Ale oferują je w osobnym pakiecie / zipie. Jest to tak zwany pakiet „GApps” (Google Apps). Rozumiem, że twój ROM już je zawiera?
Izzy

Nie miał Google Maps i naprawdę tego potrzebowałem, więc postanowiłem sflashować inną pamięć ROM (więc ten problem już nie istnieje). Dzięki za pomoc wszystkich!
Celeritas,

to zadziałało dla mnie w 2016 roku, Asus ZenUI, Non Root Android 5.0
Gaurav Chauhan

2
@ Maveň nie wymaga dostępu do roota dla żadnego z kroków. Zobacz komentarz Gaurava tuż przed twoim, jego urządzenie też nie zostało zrootowane.
Izzy

4

Najwyraźniej niektóre niestandardowe ROM-y nie są dostarczane z żadnymi usługami Google i aby to naprawić, musisz flashować gappy za pomocą programu takiego jak Clock Work Mod. Ta strona zawiera link do pobierania Gappów.


Niestandardowe ROM-y rzadko są dostarczane ze zintegrowanym Google Apps. Zastanawiam się więc, jak mogłeś: a) uruchomić aplikację Sklep Play ib) wyczyścić pamięć podręczną ze Sklepu Play + usług Google (jak brzmi twoje pytanie), jeśli nie zostały one zainstalowane :)
Izzy

Dobra uwaga, szkoda, że ​​tak dawno już zapomniałem.
Celeritas

Tak myślałem. Nadal dodałem to dla innych zdezorientowanych ludzi, takich jak my, więc nie sądzą, że oszaleli i tylko tutaj widzą rozbieżność :)
Izzy

To powiedziałeś. Przeczytaj swój komentarz ponownie (podkreślenie moje): Ty migać gapps. Osobno. Nie wysyłają z ROMem. Jeśli po prostu zainstalujesz ROM, ale nie flashujesz GApps jawnie, nie ma GApps. Jasny? :)
Izzy

1

Rozwiązałem ten problem, resetując preferencje aplikacji.

Po zresetowaniu preferencji aplikacji nastąpi zresetowanie wszystkich ustawień aplikacji. Nie musisz się martwić o dane aplikacji; nie stracisz tego.


Cholera, „dziękuję” za tę radę! Mam teraz cykliczny błąd, który uniemożliwia mi robienie czegokolwiek ... Program uruchamiający ulega awarii pokazując ten sam komunikat wyskakujący i voila ...
Alexander
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.