Jak zainstalować pliki APK na SDCARD?


19

Mam Samsung Galaxy 3 (I5801). Pobrałem wiele plików APK z Internetu. Nie mam problemu z instalacją plików APK. Domyślnie po wybraniu pliku APK instaluje się w pamięci telefonu. Chcę, aby zainstalowała aplikację na SDCARD. Zapełniłem pamięć telefonu.

Więc moje pytania są

  1. Jak zainstalować APK na SDCARD? APK powinien zainstalować się na karcie SDCARD.
  2. Jak przenieść już zainstalowaną aplikację na kartę SDCARD z pamięci telefonu?

Odpowiedzi:


13

Jeśli używasz Androida 2.2, możesz przenieść swoje aplikacje na kartę SD w Ustawieniach -> Aplikacje -> Zarządzaj aplikacjami. Przed wersją 2.2 musisz mieć root, utworzyć osobną partycję na karcie SD i zainstalować niestandardową pamięć ROM, która obsługuje app2sd.


4
Należy zauważyć, że programiści muszą specjalnie przystosować swoje aplikacje do przenoszenia na kartę SD w systemie Android 2.2+.
ale

1
Oprócz tego, co powiedział @Al, ty Cyanogen mod możesz zmusić aplikacje do zainstalowania się na karcie SD (ale może nie być zalecane w zależności od rodzaju aplikacji).
Bryan Denny

1
wielkie dzięki za odpowiedź. Myślę, że mój telefon ma wersję Eclair, którą myślę 2.1. Czy muszę więc utrzymywać niską liczbę zainstalowanych aplikacji, aby wykorzystać miejsce w pamięci telefonu? Nie widzę żadnej opcji, takiej jak „przenieś do sdcard” lub „zainstaluj na sdcard” podczas instalacji lub w „zarządzaniu aplikacją” z menu ustawień.
JRC

Tak ... odpowiedź Lie Ryana jest natychmiastowa. WCB, musisz żonglować zainstalowanymi aplikacjami lub uzyskać urządzenie takie jak pierwszy Galaxy 7500 z 8 GB pamięci wewnętrznej.
Sparx,

1
@travis: z powłoki adb lub aplikacji Emulator terminala, użyj, mv /source/path /destination/pathaby przenieść pliki i użyj, ln -s /actual/file/path /symbolic/linkaby utworzyć dowiązanie symboliczne ( -soznacza dowiązanie symboliczne / miękkie, jeśli nie określisz tego, utworzysz dowiązanie twarde, którego nie można przekroczyć granica partycji). Zauważ, że potrzebujesz roota, aby modyfikować pliki apk przechowywane w / data / app / i dane aplikacji w / data / data /. Jeśli nie znasz lnlub mv, dobrze jest bawić się z nimi w bezpiecznych plikach przed zadziałaniem z systemem. Zrób kopię zapasową! Rób to tylko w ostateczności.
Lie Ryan

3

Jeśli używasz Androida 2.1, możesz użyć aplikacji Link2SD . Aby z tego korzystać, telefon musi być zrootowany, a na karcie SDCARD powinny znajdować się partycje ext2 [OR] ext3. Następnie instaluje się w pamięci telefonu i przenosi zainstalowaną aplikację na SDCARD.

Przenoszenie już zainstalowanych aplikacji na SDCARD: Otwórz aplikację Link2SD i przefiltruj aplikacje, które są pamięcią telefonu. Wybierz każdą aplikację zainstalowaną na SDCARD i wybierz opcję Utwórz łącze. Zrobione, to rozwiązuje problem.

Dostępne są narzędzia do partycjonowania karty SDCARD. Na Windows Machine możesz użyć oprogramowania Minitool Partition, a na Linuksie możesz użyć gparted.


1

Po prostu pobierz i zainstaluj zestaw Android SDK, w wierszu polecenia cmd przejdź do katalogu SDK, cd do katalogu „platforma-tools” i wpisz adb shell.

Symbol $powinien pojawić się w nowym wierszu, a następnie wpisz pm setInstallLocation 2i naciśnij klawisz Enter. tekst pm setInstallLocation 2 powinien ponownie pojawić się w nowym wierszu.

Teraz zamknij wiersz polecenia, odłącz telefon i uruchom go ponownie.

Twoje aplikacje powinny teraz domyślnie przejść na kartę SD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.