Używanie kabla OTG podczas ładowania


10

Większość urządzeń z Androidem ma jeden port do podłączenia do komputera (USB) i ładowania. Muszę używać tego małego kabla OTG do przesyłania danych, ale także do używania prawdziwej klawiatury. Jednak po podłączeniu klawiatury nie mogę ładować urządzenia podczas pracy. Ponieważ oba używają tego samego portu, czy istnieje sposób na podzielenie kabla OTG w celu wprowadzenia zasilania, ale zachowaj istniejący port, aby móc podłączyć klawiaturę?


1
możliwy duplikat ładowania USB w trybie hosta
Flow

Połączona odpowiedź ma VC z tym już jako dupe. Pętla ...
ce4

Odpowiedzi:


11

Tak, jest to możliwe, przynajmniej technicznie. Potrzebny jest kabel zwany kablem hosta OTG z zasilaniem, który jest podwójnie żeńskim kablem z męskim micro, żeńskim micro (który ma tylko moc i uziemienie podłączone, bez danych) oraz żeńskim A, takim jak ten jeden .

Ponadto potrzebujesz również wsparcia oprogramowania. Wiem, że odpowiednia łatka jądra jest dostępna dla CM10 na Nexusie 7 ( tutaj ), ale nie wiem o żadnych innych urządzeniach.


1
Projekt NetHunter Kali Linux ma to w swoim jądrze i działa na urządzeniach Nexus 5, 6, 7, 9 i 10 oraz OnePlus One.
markshep

3

Jest to możliwe, niektóre telefony obsługują specyfikację ładowania baterii 1.2 i mogą korzystać z USB ACA (adapter ładowania akcesoriów), które jednocześnie obsługują ładowanie OTG +. (Acasis H027 jest jednym z takich adapterów)

Mój telefon (Motorola Moto G XT1032) nie jest w stanie automatycznie wykryć takiego adaptera po wyjęciu z pudełka, ale po zmodyfikowaniu jądra mogłem go naładować i jednocześnie korzystać z pamięci flash USB + USB Ethernet.


Czy istnieje sposób, aby powiedzieć, które urządzenia mogą to zrobić? Próbowałem Lava SimulCharge na Galaxy Tab A 7 "bez powodzenia, mój Nexus 5X też nie działa.
Madushan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.