Jak działa NFC w Google Nexus S i Android 2.3?


15

Jestem ciekawy komunikacji NFC w pobliżu, którą ma Google Nexus S. Z tego, co rozumiem, tę technologię można wykorzystać do odczytu tagów RFID, czy też się mylę?

Co mogę czytać za pomocą Google Nexus S z obsługą NFC? Czy mogę odczytać wszystkie tagi RFID? czy mogę przeczytać coś innego niż tagi RFID?


Twój tytuł jest trochę niejednoznaczny. Pytasz „jak to działa” czy „jak to działa”?
ale

@Al Everett: Nie jestem rodzimym językiem angielskim, ale zaktualizowałem teraz. Mam nadzieję, że tak będzie lepiej.
Jonas

Rozumiem i to dobrze. W miarę możliwości staramy się pomagać obcym użytkownikom języka (cóż, pisarzom). Twój tytuł jest teraz znacznie wyraźniejszy. Dzięki.
ale

Odpowiedzi:


13

Używając telefonu obsługującego NFC, takiego jak Nexus S, można odczytać treść wiadomości NFC Data Exchange Format (NDEF) obecną w tagach NFC. Gingerbread (tj. Android 2.3) jest w stanie odczytać format NDEF określony w specyfikacji forum NFC typu 2.

NFC działa w zakresie częstotliwości 13,56 MHz. NFC to podzbiór RFID, który ogranicza zasięg komunikacji do kilku centymetrów.

Na podstawie tego, co przeczytałem i zrozumiałem, domyślam się, że Nexus S powinien być w stanie wykrywać tagi NFC, a nie RFID. Być może w późniejszych wydaniach sprzęt byłby w stanie to zrobić!

EDYCJA: Oto kilka dodatkowych informacji.

EDYCJA 2:

Blog na temat Androida przedstawia następujące funkcje związane z NFC w systemie Android 2.3.3:

  • Kompleksowy interfejs API do odczytu / zapisu NFC, który pozwala aplikacjom czytać i zapisywać na prawie wszystkich standardowych tagach NFC używanych obecnie.
  • Zaawansowane wysyłanie celowe, które daje aplikacjom większą kontrolę nad tym, jak / kiedy są uruchamiane, gdy tag NFC znajdzie się w zasięgu.
  • Pewna ograniczona obsługa połączeń peer-to-peer z innymi urządzeniami NFC.

4

NFC działa przy 13,56 MHz, czyli HF. HF NFC z NDEF jest rzeczywiście RFID. Jednak przemysł RFID przeszedł w większości z HF na UHF, 860 MHZ-960 MHZ, ze względu na większe odległości i standaryzację (EPC gen2). Większość implementacji łańcucha dostaw, IE: Walmart, DOD, jest UHF dla dłuższych odległości odczytu i większego wyboru / dojrzałości dostawcy.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.