Jak wznowić przywracanie aplikacji po zatrzymaniu jej przy pierwszym uruchomieniu Google Play?


23

Zainstalowałem nową pamięć ROM ze strony Google na moim Galaxy Nexus.

Gdy otworzyłem Google Play i zacząłem instalować 157 aplikacji ... problem polega na tym, że musiałem przerwać pobieranie w środku, ponieważ musiałem przenieść się do obszaru bez zasięgu Wi-Fi, więc nacisnąłem stop.

Teraz nie widzę żadnej opcji, aby wznowić instalację.

Czy to naprawdę jeden strzał? Jak mogłem go zatrzymać, aby uniknąć pobierania go przez 3G?


2
Myślę, że to „jeden strzał”. Jestem jednak skłonny udowodnić, że się mylę. Stawiłem temu czoła kilka razy.
Suraj Bajaj

1
To powinna być prośba o dodatek, jestem w tej samej zalewie, w której byłeś!
Ben

Według ostatniej odpowiedzi wydaje się, że tak nie jest. Przynajmniej jeśli chcesz używać poleceń powłoki.
neteinstein

Odpowiedzi:


33

Użyj bmgrod adb shell. Zobacz tę odpowiedź, aby uzyskać pełne wyjaśnienie zestawów kopii zapasowych.

Dostęp do katalogu głównego nie jest wymagany .

shell@maguro:/ $ bmgr list sets
  1234567890abcdef : droid48
  34567890abcdef12 : galaxy49
  ...

shell@maguro:/ $ bmgr restore 1234567890abcdef
Scheduling restore: droid48
done

Spowodowało to natychmiastowe pełne przywrócenie wszystkich wcześniej zainstalowanych aplikacji na moim urządzeniu.


Świetna, świetna wskazówka. Czy to działa na każdej wersji Androida?
neteinstein

1
@NeTeInStEiN To było 5.1. Według dokumentacji: bmgr działa na urządzeniach obsługujących API poziom 8 lub wyższy.
smok

Przydatna wskazówka. Działa to na mojej zamianie Note 7. Przerwałem przywracanie aplikacji / ustawień, próbując jednocześnie połączyć się z operatorem komórkowym. Telefon zachęcił mnie do ponownego uruchomienia. Uruchomiłem ponownie, zakładając, że przywrócenie zostanie wznowione. Po tym nie poszedłem do internetu i znalazłem tę wskazówkę. To wznowiło pobieranie moich aplikacji. FYI: Moja uwaga 7 nie pojawiła się automatycznie adb devices. Postępowałem zgodnie z tym przewodnikiem, aby odinstalować domyślne sterowniki i zainstalować „Koush” „Universal Windows ADB Driver”: makeuseof.com/tag/…
montooner

1
Właśnie wypróbowałem to na wariancie 7.1 (z lineageos) i wymagało to rootowania, gdy uruchamiane z emulatora terminali (vs abd). Ale zadziałało niesamowicie, aby wszystko zaczęło się od nowa.
Linwood

1
Chciałem tylko powiedzieć Dzięki, to już około 5 raz, kiedy znalazłem tę notatkę i wykorzystałem ją. Właśnie to zrobiłem przez adb (bez roota) na Pixel 2 XL, więc nadal działa na 8.0.
Linwood

8

Nie ma możliwości wznowienia. Jeśli przestaniesz, możesz później pobrać tylko ręcznie.

Jeśli nie nacisnąłeś przycisku Stop, możesz po prostu wyłączyć przesyłanie danych, a po ponownym połączeniu pobieranie będzie kontynuowane .

Jeśli przestaniesz, aktualny stan synchronizacji zostanie wysłany na serwer i zostanie (bez aplikacji, które nie zostały zainstalowane) zapisany jako stan końcowy urządzenia po przywróceniu.

A tak przy okazji, jasne dane rynkowe nie pomogą (testowane> 5 razy przy reflash my Desire)


W tym czasie myślałem, że musi być sposób, aby wznowić lub uruchomić go później ...
neteinstein

1
Stan urządzenia w sklepie handlowym, więc jeśli zatrzymaj się z wyłączonym Internetem, a następnie wyczyść dane rynkowe przed połączeniem - przywracanie może zostać uruchomione ponownie (bez gwarancji). Jeśli zatrzymasz się z włączonym Internetem - nowy stan urządzenia zostanie zapisany, a następnym razem przywracanie przejdzie do stanu bieżącego (dopóki nie zmienisz go instalując nowe aplikacje).
Penguinolog,

„Stan urządzenia w sklepie handlowym”, przez który masz na myśli, aby przechować online stan urządzenia, prawda?
neteinstein,

2

Jeśli wyłączysz 3G, a nawet urządzenie, pobieranie zostanie „wstrzymane”, że tak powiem, i wznowione, gdy tylko połączenie danych stanie się dostępne.

Poza tym nie ma możliwości wstrzymania pobierania aplikacji z Google Play, aby wznowić ją później.


1

Miałem ten sam problem. Nie wiem dokładnie, co zrobiłem, ale usunąłem konto Google z telefonu i ponownie się zalogowałem. Następnie otworzyłem Sklep Play i wszystkie moje wcześniejsze aplikacje zaczęły się pobierać. Mam nadzieję że to pomoże


Uwaga dodatkowa do rozważenia: w przypadku urządzeń wcześniejszych niż ICS (Android 2.x) usunięcie konta Google powoduje również usunięcie danych podłączonych do Google Apps (takich jak konta, dane kalendarza itp.) Z urządzenia. Chociaż nie powinno to stanowić problemu dla danych już zsynchronizowanych, nie jestem pewien co do ustawień (oczywiście niezsynchronizowane dane zostałyby utracone). Nie ma jednak problemu, zaczynając od Androida 4.0 - i tak, upuszczenie i ponowne dodanie konta powinno uruchomić przywracanie po zaznaczeniu opcji tworzenia kopii zapasowej przy dodawaniu.
Izzy

0

Podobny problem wystąpił u mnie i kilka razy próbuję zresetować czynnik. To nie działało. To, co zadziałało, było następujące:

  1. Czynnik zresetować telefon.
  2. Po ustawieniu języka telefon poprosi o połączenie z Wi-Fi. Łącząc się z Wi-Fi, przejdź do górnego paska zadań, przesuń dane i wyłącz dane mobilne.
  3. Po podłączeniu Wi-Fi przejdź przez proces i wybierając reset, jeśli jest więcej niż jeden dzień (nie dzisiejsza) kopia zapasowa jest dostępna, użyj tego. Możesz stracić dane, sms itp. Na jeden lub dwa dni, ale w większości zostaną odzyskane inne rzeczy. Zaoszczędzi to również kłopotów z instalowaniem każdej aplikacji osobno.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.